Soğuk suyla duş alınca vücudum kaşınıyor

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
Geçmiş olsun normal sabun nekadar sağlıklı deselerde vücudu tahriş etkisi deri yüzeyine zararı tahrişi ve kurutması bi sıkıntı şampuan yerine sabun alışkanlığınız varsa azaltın yada bırakmaya çalışın birden etkisini anlayamasanızda deri yeniledikçe güçlendikçe azalaçaktır kanımça!!! kan tahlilide önemli !!! alerjik bir durum gibi görünsede sanki soğuk ısırması yani soğuk alerjisi ilk intiba ama sendeki bu durumun soğuk ürtikerin hafif seyretmesi ilginç bi doktora görünsen fena olmaz .. Yağlı yiyeceklerden kaçınmaya çalış bence kanınızdaki kolesterol (LDL) oranı veya bazı vitamin eksiklikleride bu durumu tetikleyebilir mi acaba? ölçtürün size zahmet bilinçli gıda tüketimi çok önemli 2 aylık hastane deneyimi ve uzun süre revirde kalınca neler neler görüyo insan beterinden sakınsın ama azımsanmayacak kadar insanda bu sorun var malesef insan dedinizmi her bünye farklı tıbbi acıdan.... tekrar geçmiş olsun..

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Geçmiş olsun normal sabun nekadar sağlıklı deselerde vücudu tahriş etkisi deri yüzeyine zararı tahrişi ve kurutması bi sıkıntı şampuan yerine sabun alışkanlığınız varsa azaltın yada bırakmaya çalışın birden etkisini anlayamasanızda deri yeniledikçe güçlendikçe azalaçaktır kanımça!!! kan tahlilide önemli !!! alerjik bir durum gibi görünsede sanki soğuk ısırması yani soğuk alerjisi ilk intiba ama sendeki bu durumun soğuk ürtikerin hafif seyretmesi ilginç bi doktora görünsen fena olmaz .. Yağlı yiyeceklerden kaçınmaya çalış bence kanınızdaki kolesterol (LDL) oranı veya bazı vitamin eksiklikleride bu durumu tetikleyebilir mi acaba? ölçtürün size zahmet bilinçli gıda tüketimi çok önemli 2 aylık hastane deneyimi ve uzun süre revirde kalınca neler neler görüyo insan beterinden sakınsın ama azımsanmayacak kadar insanda bu sorun var malesef insan dedinizmi her bünye farklı tıbbi acıdan.... tekrar geçmiş olsun..
teşekkürler.
daha önceleri geçmeyen kulak içi,göz,baş için birçok ilaç kullandım,kan tahlili yaptırdım hiçbir sonuç çıkmadı.yani kan değerlerim hep normal çıkmıştı.hala daha devam ediyor.kimi doktor egzama,kimisi toz alerjisi ,.hatta en son fakültede hocaya muayene oldum psikolojik demişti.psikiyatriste gittim .oda diğer doktorlar için birşey bulamayınca hemen psıkolojıye bağlıyorlar diye sitem etmişti.birtek alerji testi yaptıramadım.onda da yan etki olarak şok etkisi olabiliyor diye korktuğumdan yaptırmamıştım.normalde yine sabun ile ılık yada sıcak suyla yıkanınca bu kol ve bacaklardaki kaşıntılar olmuyor.am dediğiniz gibi soğuk ısırması olabilir.yani ilkbaşta hemen soğuk suyun altına giremoıyorum ,biraz vücudumu alıştıra alıştıra duşun altına giriyorum.yazın ılık suyla duş alsam bu sefer bundan zevk almıyorum

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Sayın Sota Sota ya daha önce sağlık ve yaşam diye bir bölüm açmasını rica etmiştim. Aslında bu konuda hepimizin sağlık sorunları vs. vs. var. Aramızda bu sorunları yaşayanlara deneyim kazananlara ve tecrübe edinenler açısından faydalı olabileceğini düşünüyorum.Birbirimize TAVSİYElerde bulunabiliriz. Tabiki önce tıp geliyor. Fakat yaşadıklarımız bize bir nebze bu anlamda ışık tutabilir :ok Geçmiş olsun bu arada...

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Sayın Sota Sota ya daha önce sağlık ve yaşam diye bir bölüm açmasını rica etmiştim. Aslında bu konuda hepimizin sağlık sorunları vs. vs. var. Aramızda bu sorunları yaşayanlara deneyim kazananlara ve tecrübe edinenler açısından faydalı olabileceğini düşünüyorum.Birbirimize TAVSİYElerde bulunabiliriz. Tabiki önce tıp geliyor. Fakat yaşadıklarımız bize bir nebze bu anlamda ışık tutabilir :ok Geçmiş olsun bu arada...
Daha önce de yazmıştım... Sağlık konusu ciddi bir konudur ve tavsiye edilen şeyler sakıncalı derecede sorumluluk içerebileceği için hukuki ve vicdani yükümlülük barındırabilir. :kas

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tabiki size iyi gelen şey bana iyi gelmeyebilir. Bünye ve vücut meselesi sağlığın şakası olmaz ??

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
40
Daha önce de yazmıştım... Sağlık konusu ciddi bir konudur ve tavsiye edilen şeyler sakıncalı derecede sorumluluk içerebileceği için hukuki ve vicdani yükümlülük barındırabilir. :kas
Örneğin doçent doktor ERSAN dan: soğuk su ile alakası yok, soğuk ile alakası var. mesela kar olan bir memleket e giderseniz oradada kaşınabilirsiniz. bunun bence matematiksel bir yanı yok. size gelen işaret ise şu: ılık su ile duş almak:) biz sıcak suda duş alanlar ne olacak bilmiyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Kategorıyı olusturdum.

Altforumların ısımlerını lıste halınde bana ıletırsenız bolumlerı olustururum.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
forumda benim gibi soğuk suyla duş alan var mı :)
ilk başta biraz üşüyorsun ama sonra vücut alışıyor.alıştıkça soğuğu hissetmiyorsun .
duştan sonra kendimi zinde hissediyorum.tabi bu kaşıntı olmazsa .kolonya sürünce bu kaşıntı gittikçe geçiyor

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
forumda benim gibi soğuk suyla duş alan var mı :)
ilk başta biraz üşüyorsun ama sonra vücut alışıyor.alıştıkça soğuğu hissetmiyorsun .
duştan sonra kendimi zinde hissediyorum.tabi bu kaşıntı olmazsa .kolonya sürünce bu kaşıntı gittikçe geçiyor
İmkanı yok. Sadece askerde almıştım. Sıcak su yoktu. Ne sıcak ne soğuğu severim. Geçen Havza da kaplıcalara gittim. Su sımsıcaktı ben giremem diyordum ama erkekliğe şey sürdürmedik girdim. Ama kaşıntı yapmadı. Bence siz cildiye uzmanına gidin :ok

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
İmkanı yok. Sadece askerde almıştım. Sıcak su yoktu. Ne sıcak ne soğuğu severim. Geçen Havza da kaplıcalara gittim. Su sımsıcaktı ben giremem diyordum ama erkekliğe şey sürdürmedik girdim. Ama kaşıntı yapmadı. Bence siz cildiye uzmanına gidin :ok
Kaplıca suyunun sıcaklığıyla şebeke suyunun sıcaklığı farklıdır bence. Kaplıca iyidir.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34

bence dediği gibi soğuk ısırmasından kaynaklıyordur.daha önce böyle birşeyi hiç duymamıştım.ama yaptığım araştırmalarda benim sorunumşla benzer sorun yaşayanlar da varmış.dahaönce olduğu cildiye uzmanına gitsem birşey çıkmayacağına eminim.boşuna kan da vermiş olacağım. o yüzden eniyisi ılık suyla banyo yapmak

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri