Smart TV ve Tivibu Smart kart

E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
TürkTelekom tarafından evime Tivibu kurulumu yapılacak. Tivibu cam(Smart kart)modül kurulacağını söylediler. Yarın gelecekler. Ancak, merak ettiklerim var. Öncelikle, Smart kartın kanal sıralaması var mı? Yani, Tivibu'ya özel bir kanal sıralamasıyla mı uydum güncellenecek? Yoksa mevcut Türksat kanal sıralamasındaki Tivibu kanallarının şifresi mi kaldırılacak? Eğer ikinci seçenek ise, TKGS(Türksat Güncelleme Sistemi)güncellemesiyle TV'yi önden hazırlamak istiyorum.

Devamını getirmek gerekirse, eğer diyelim'ki ikinci seçenek gerçekleşti. Smart kart mevcut kanal sıralamasındaki şifreli Tivibu kanallarını açtı. O zaman TV'yi TKGS ile güncellersem, Tivibu kanallarına birşey olur mu? Yani, kaybolmaz değil mi?

Eklemek istiyorum. Smart kart takılıyken Smart TV yazılımını güncelleştirsem birşey olur mu? Kart veya TV bozulur mu?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Sanırım sana vermiştim tivibu frekanslarını, öyle hatırlıyorum :) ,o frekansları gireceklerdir mutlaka,smart kartta sıralama olmaz,en azından bende olmamıştı (filbox) ,sen nereye atama yaparsan, sıralama orada kalır.
Eğer sende tivibu kanalları varsa ,sadece şifresini kaldıracak,zaten amacı da bu cam modülün,ama senin dikkat etmen gereken bir konu var,modül takıldığında şifrelerde çözüldüğünde diğer kanallarıda gez,mesela bende filbox modül vardı,modül takıldığında ilk başta cnnturk kanalında ve bazı HD kanallarda ki trt de dahil ,görüntüde kırılmalar oldu,sanırsın ki sinyal zayıf,o şekilde yani.(bunu tivibucuların yanında dene,hızlıca kanalları gez ,özellikle cnnturk,trthaber başta olmak üzere HD kanalları.Mesela modülü çıkardım,cnnturk düzeldi,taktım bozuldu,modülü iade ettim yenisini aldım,ta ki filbox kapanana kadar da izledim :)
TKGS güncellemede sıkıntı olmaz,ilk önce bende kullanıyordum bu sistemi,ama sonra baktık ,bir sürü ıvır-zıvır kanal,hemen ,TKGS olayını kapattım,tabii güncelleme sırasında tvde herhangi bir harici giriş olmamalı,usb disk dahil :ok

E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
Y
Sanırım sana vermiştim tivibu frekanslarını, öyle hatırlıyorum :) ,o frekansları gireceklerdir mutlaka,smart kartta sıralama olmaz,en azından bende olmamıştı (filbox) ,sen nereye atama yaparsan, sıralama orada kalır.
Eğer sende tivibu kanalları varsa ,sadece şifresini kaldıracak,zaten amacı da bu cam modülün,ama senin dikkat etmen gereken bir konu var,modül takıldığında şifrelerde çözüldüğünde diğer kanallarıda gez,mesela bende filbox modül vardı,modül takıldığında ilk başta cnnturk kanalında ve bazı HD kanallarda ki trt de dahil ,görüntüde kırılmalar oldu,sanırsın ki sinyal zayıf,o şekilde yani.(bunu tivibucuların yanında dene,hızlıca kanalları gez ,özellikle cnnturk,trthaber başta olmak üzere HD kanalları.Mesela modülü çıkardım,cnnturk düzeldi,taktım bozuldu,modülü iade ettim yenisini aldım,ta ki filbox kapanana kadar da izledim :)
TKGS güncellemede sıkıntı olmaz,ilk önce bende kullanıyordum bu sistemi,ama sonra baktık ,bir sürü ıvır-zıvır kanal,hemen ,TKGS olayını kapattım,tabii güncelleme sırasında tvde herhangi bir harici giriş olmamalı,usb disk dahil :ok
Yeni modül alınca sinyal sorunun düzeldi mi? Modülde mi sorun varmış? Ve niye bunu Tivibucuların yanında denemeliyim? Ek olarak, niye USB disk takılı olmamalı güncelleme sırasında?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Yeni modül alınca sinyal sorunun düzeldi mi? Modülde mi sorun varmış? Ve niye bunu Tivibucuların yanında denemeliyim? Ek olarak, niye USB disk takılı olmamalı güncelleme sırasında?
Bu sorundan başlayayım,aslında cevap basit: onların yanında denersen onlarda görürler,en azından modülü çıkarttığında "bak sorun modülde "dersin :)
Tabii bu işlemi tv kapalıyken yap,tv açıkken modül takılıp-çıkartılmaz,ya tvye veya modüle hasar verirsin .
Sinyal sorunum düzelmese zaten "ta ki filbox kapanana kadar da izledim" yazmazdım :ok
Bence harici cihaz olmamalı,çünkü bir akım çekecek mecburen harici cihazlar,usb disk dahil,bu benim nacizane düşüncemdir,ben takmam yani hiç birşey ki takmıyorum,bende 3 usb girişi var,sadece 1 numarada güncelleme için usb disk mecburen takılıyor ,diğer girişteki kayıt yaptığım 500GB diski o sırada çıkartıyorum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
E Ebuhasan Tv kampanyası ile mi aldın Tivibu'yu ? Genelde Tv alanlara modüllü üyelik hediye veriyorlar , normal başvuru ile alanlara modül değil cihazlı kurulum yapıyorlar diye biliyorum ?

E Çevrimdışı

Ebuhasan

Aktif Üye
23 Kas 2018
77
28
E Ebuhasan Tv kampanyası ile mi aldın Tivibu'yu ? Genelde Tv alanlara modüllü üyelik hediye veriyorlar , normal başvuru ile alanlara modül değil cihazlı kurulum yapıyorlar diye biliyorum ?
Hayır! Tivibu'yu özel olarak satın aldım. Yarın kuracaklar. O zaman göreceğim nasıl bir kurulum yapacaklarını. Tivibu paketini internet aboneliğine ek olarak aldım. Neti kuran adam söyledi kartlı kurulum yapılacağını. Ama yinede bilmem ne olacağını.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri