Sizin yorumunuz nedir?

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
513
Merhaba hayırlı forumlar. Sizce resimdeki kahve makinesinin rezistansı 1 ay önce değişmiş gibi görünüyor mu?

IMG_20211225_190616361fd6e88c0ed259.jpg

IMG_20211225_19042317921e740046347c.jpg

Bana pek yeni değilmiş gibi gelmedi. Sizin fikrinizi almak istedim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Tam olarak sorun nedir ikici el alacaksınız galiba satan kişi 1 ay önce değiştiğini idda ediyor olmalı..

Hayır değişmemiş 1 aylık rezistans değil..

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
513
Şöyle açıklayayım. Bu cihaz 10 ay önce Amazon dan alınıyor geçen ay arıza yapıyor servise veriliyor garanti belgesi falan hepsi veriliyor fakat servis faturasını istiyor. Faturasını bulamıyorlar.

Servis fatura olmadığı için garanti kapsamına girmez diyor ve rezistans arızalı diyerek 90 TL para alıyor.

Yaklaşık 1 ay sonra tekrar arıza yapıyor. Komşum beni aradı durum böyle böyle,
dedim gelin bize cihazı getirin bizde kahve içelim nasıl olsa garantisi yok bakayım dedim

pek 1 aylık rezistans gibi durmuyor içini açtım kablo yanmış kopmuş bana kalırsa daha öncede kablo koptu ve sadece kopan kabloyu tamir edip rezistans değişti dediler.

Servis tamir fişi gibi birşey verdimi sordum. Fiş falan çıkmadı kullanmaya başladık dediler.

Ödeme dekontu varmı diye sordum sadece bir isme iban yolu ile ödeme yapılmış o var ellerinde.

Sizce bu olay insan hakkı yemek değilmi?
Tüketici haklarına başvurmaları mümkün mü?

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
513
Paylaşım için teşekkürler ederim
ön yüzüne bakınca sanki değişti denilen rezistansın yeni değişmiş gibi görünmüyor bence

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Malesef böyle servislerde var kolay kolay su ısıtıcı kahve m.nesi gibi cihazlarda rezistans arızası olmaz

Termostat arızası kalitesiz kablo yada temizlerken cihaz altına kaçırılan su kaynaklı ark yapar kablo kopar

şiparişlerim bölümünde fatura diye yazar fatura yoksa fatura isteyin diye yazar .

Satıcı amazon sa fatura orada farklı satıcı ise fatura isteye tıklanıp satıcıdan fatura talep edilebilir...

amazon8f81ba0d8ee16acb.png

amazon-2.png

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Fatura talep etmişler fakat arayan soran olmamış Malesef
Fatura e-mail adresine geliyor kimse aramıyor fatura talebi iletildikten sonra ara ara mail adresi kontrol edilmeli

Fatura gelmez ise amazon m.hizmetleri ile iletişime geçilmeli geçte olsa fatura geliyor..

Benim faturamı satıcı 3 hafta sonra göndermişti takip etmesem kaybolup gidecekti..fatura

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
fakir-kahve-makinesi-rezistansi-KG0014654-UP2-800x800.jpg
fakir-kahve-makinesi-rezistansi-KG0014654-UP1-800x800.jpg

Parçanın birebir aynısı

Kullanılmamış da resimdeki gibi ise sizin attığınız resimdeki de yeni diyebiliriz

Geri
Üst Alt