Sizce Bu Buzdolabını Almalı Mıyım?

E Çevrimdışı

ecuetos

Yeni Üye
12 May 2023
6
33
Merhabalar. Yarın bir buzdolabı almayı düşünüyorum. Siemens markasına yoğunlaştım. Üç kişi yaşıyoruz. Fakat kafama takılan konu herkes kompresöre dikkat et demiş. Ben kompresör kısmından pek anlamıyorum ve baktığım model 483 litre. Siemensteki arkadaşlar üç kişi bu buzdolabına yetebileceğimizi söylüyor. Kompresör konusunda da iyi midir bilemedim. Fiyat olarak 17.500 TL fiyat geçiyorlar. Bütçem 21.000 TL. Sizce almaya değer mi, beni uzun süre götürür mü? Teşekkürler.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605
Ben tavsiye konularına pek karışmam fakat nofrost dolaplarda dondurucusu altta olan dolaplar her zaman sorun çıkarmaya açıktır sebebi fizik kanununa göre soğuk hava her zaman aşağıya iner sıcak hava yukarıya doğru hareket eder dondurucuda aşağıda olduğu için bir süre sonra üst taraf soğutucu bölümde soğutmama sorunu olması kaçınılmazdır. Frost free ise durum farklıdır.

E Çevrimdışı

ecuetos

Yeni Üye
12 May 2023
6
33
Ben tavsiye konularına pek karışmam fakat dondurucusu altta olan dolaplar her zaman sorun çıkarmaya açıktır sebebi fizik kanununa göre soğuk hava her zaman aşağıya iner sıcak hava yukarıya doğru hareket eder dondurucuda aşağıda olduğu için bir süre sonra üst taraf soğutucu bölümde soğutmama sorunu olması kaçınılmazdır.
Hımm. Hiç böyle düşünmemiştim. Siemens kaliteli marka böyle sorunlarla karşılaşmayız diye düşünüyordum. 7 yıl da garanti yaptıracağım ama yine de söylediğinizi dikkate almaya çalışacağım. Peki iki veya üç kişi için 483 litre yeterli olur mu?

E Çevrimdışı

ecuetos

Yeni Üye
12 May 2023
6
33
O eskidendi şu an tüketici bilinçlendi yeter ki elinizde evraklarınız tam olsun hakem heyetine kadar gidebilirsiniz.
Anladım. Bu arada şuanda bir şey fark ettim. Siemens sadece XL ve XXL modellerinde 10 yıl kompresör garantisi veriyormuş. Yani ben şimdi bu söylediğim modeli aldığımda kompresör garantisi vermeyecek mi? Anlayamadım açıkcası. Ya da direk XL buzdolabı mı almak zorunda kalıcam ben şimdi?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605
Anladım. Bu arada şuanda bir şey fark ettim. Siemens sadece XL ve XXL modellerinde 10 yıl kompresör garantisi veriyormuş. Yani ben şimdi bu söylediğim modeli aldığımda kompresör garantisi vermeyecek mi? Anlayamadım açıkcası. Ya da direk XL buzdolabı mı almak zorunda kalıcam ben şimdi?
O konuda ben sizi yanıltmayayım yetkili satıcı ile görüşmeniz daha uygun olur

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,606
Hımm. Hiç böyle düşünmemiştim. Siemens kaliteli marka böyle sorunlarla karşılaşmayız diye düşünüyordum. 7 yıl da garanti yaptıracağım ama yine de söylediğinizi dikkate almaya çalışacağım. Peki iki veya üç kişi için 483 litre yeterli olur mu?
işin içine çocuk girerse yeterli gelmiyor.
Ilk buzdolabımız 450litre idi ve 2 yetişkin rahat rahat yetiyordu aileye 2 bebiş katılınca yetmez oldu.
Yıl başında birkaç gün önce Samsung 655lt alarak çocuklar ve hanımın kullanımına verdim. 450lt ben baş başa kaldık :kiskis

Büyük hacimli buzdolaplarında istinaide olsa gövde çatlağı problemi olabiliyor ki bu yüzden garanti uzatılması konusunu gündemde tutuyoruz.

Küçük hacimli dolaplarıda uzun yıllar kullanabilmek içinde kompresör kalitesi yada garantisi ön plana çıkıyor.

Örneğin samsung birçok modelinden 20 Yıl kompresör garantisi vermekte.
Elektronik kart arıza vermediği sürece 20 Yıl kafa rahat.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
işin içine çocuk girerse yeterli gelmiyor.
Ilk buzdolabımız 450litre idi ve 2 yetişkin rahat rahat yetiyordu aileye 2 bebiş katılınca yetmez oldu.
Yıl başında birkaç gün önce Samsung 655lt alarak çocuklar ve hanımın kullanımına verdim. 450lt ben baş başa kaldık :kiskis

Büyük hacimli buzdolaplarında istinaide olsa gövde çatlağı problemi olabiliyor ki bu yüzden garanti uzatılması konusunu gündemde tutuyoruz.

Küçük hacimli dolaplarıda uzun yıllar kullanabilmek içinde kompresör kalitesi yada garantisi ön plana çıkıyor.

Örneğin samsung birçok modelinden 20 Yıl kompresör garantisi vermekte.
Elektronik kart arıza vermediği sürece 20 Yıl kafa rahat.
Ayıptır sorması Samsung ne kadara maloldu? Mevcutta 650 lt Beko kullanıyoruz. Kulağına gitmesin fan arızası dışında bir problem yaratmadı ama alternatif olması açısından değerlendirme yapmak istiyorum.

Bu arada Allah bağışlasın, Allah analı babalı huzurlu, sağlıklı büyütmeyi nasip etsin. Emekleri yağlı olsun.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,606
Ayıptır sorması Samsung ne kadara maloldu? Mevcutta 650 lt Beko kullanıyoruz. Kulağına gitmesin fan arızası dışında bir problem yaratmadı ama alternatif olması açısından değerlendirme yapmak istiyorum.

Bu arada Allah bağışlasın, Allah analı babalı huzurlu, sağlıklı büyütmeyi nasip etsin. Emekleri yağlı olsun.
samsung rs66a8100s9 29.500tl
amin üstadım cümlemize nasip eylesin.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
samsung rs66a8100s9 29.500tl
amin üstadım cümlemize nasip eylesin.
Gardırop tipi buzdolaplarında raf yapısını tek parça yapmaları ve genişliğin tamamını kullandırmaları daha verimli olurdu gibi geliyor bana ama sanırım izolasyon tasarımı açısından sorun yaratacağı için yapılamıyor. Bizim buzdolabı üstten donduruculu çift kapılı model olduğu için sanki kullanım kolaylığı büyük parçalarda daha fazla gibi. Tabii artık bu modellerde 650 lt ve üstü hacimler kaldı mı hiç fikrim yok.

Bu arada sonra fark ettim. Ayrı bölmelerin açma kapama seçeneği dahi olduğu için biraz daha yüksek enerji verimi için ayarlanabilmesi mümkün. Bu özellik benim düşündüğüm tasarımda çok imkan dahilinde olan birşey değil.

Geri
Üst Alt