Siyaset ve forum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ülke tarihi boyunca, süre gelen olaylar; "olması gerektiği gibi" tartışılmadığı için;
*Matbaa bilmem kaç yüz yıl sonra geldi,
*Saraya harem kuruldu, olay dine dayandırıldı, dışarıdan kadın alındı, eş yapıldı olay miras hukuku ile açıklandı vs.
*Verilen kapitülasyonların yanlışlığı bilmem kaç yüz yıl sonra karşımıza çıktığında fark edildi, dönüş olmadı.
*Halk ile sarayın dili farklıydı ve kimse bunu ya fark etmedi, ya da sorgula(ya)madı
*Kurtuluş savaşında zafere etki etmeyen ancak, zafer sonrası çizilecek yol haritasında eksen kaymasına sebebiyet veren hatalar yapıldı
*Partizanlık, taraftarlık, adam kayırmacılık, kutsal değerleri kullanmak her devirde hoş karşılandı.

Vs. Vs.

Şahsen, tarihteki bütün olumsuzlukların, günümüze nasıl etki ettiğini okuyan, gören, bilen birisi için "olması gerektiği gibi" tartışılmasından yanayım, tartışmayı beceremiyoruz demek daha realite iken, "biz bu işi tartışamıyoruz" "siyaset olmasın, kalpler kırılmasın" diyoruz, bu söylemler de toplumu iyiye götürmüyor maalesef.

Ülke iyiye gidiyor olsaydı, haramiler; cebini doldurmakla, çalmakla, haram yemekle, yalan söylemekle meşgul olmaz, 18 yıl önceki yol haritasında, topluma ne vaat ettiklerini bir kez daha gözden geçirip onları yapmaya çalışırdı... Ama bu vaatleri ve ağızdan çıkan sözleri bırakın sorgulamayı hatırlayan bir toplum ortada olmadığı için haramzadeler de istedikleri gibi hikaye anlatıp, yol haritası çizip, perde arkasında parsayı toplamakta.

* * *

8 yıl önce açıklanmış bir haberi, balık hafızalı topluma, 8 yıl sonra; "müjde, müjde sana, parizyenden müjde sana" :sirit diyerek tekrar açıklamanın neresi hayırlı olur bilemem ama, ben bu komediye pozitif bakamam... Lafa karnım doyalı çok oldu.

Not; alıntıyı senden yaptığım için, sözlerim, sitemim kesinlikle ve kesinlikle sana değildir. İlk mesajdan da alıntı yapmak teknik olarak mümkün değil ama ona da az emek verinde oldu... Selametle.

Değerli Hocam; Neredeyse 100 yıl önce bu gün 22 gün ve 22 gece sürecek olan, Dünyanın en uzun süreli Meydan muharebesi başlamışken, dönemin Erk'i Vahdettin 18 yaşındaki bir kadın ile 5 inci evliliğini yapma aşamasındaydı, O dönem Erk'i nasıl bir gaflet içerisindeydi ise, benim gözümde bu dönemin Erk'i de aynı kafadadır.

Isıtılıp ısıtılıp öne sürülen temcit pilavları artık bizim iştahımızı kabartmıyor. Saray eşrafı kaburga dolmaları yerken temcit pilavına kabarmayan iştahımızın da sorumlusu olarak yine biz gösterilmek akla mantığa sığmıyor.

Bakın bu gaz mevzusu ile ilgili Fİkret Bila ne demiş?

Neden ulusal bayram havası oluşmadı?Beklenti dünyaya eksen değiştirecek kadar büyük tutuldu öyle olmadığı anlaşıldı;her seçim öncesi verilen gaz-petrol müjdeleri doğru çıkmadı;bu iktidara güveni sarstı;herşeyi kendine yazan iktidar toplumu ikiye böldü

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Değerli Hocam; Neredeyse 100 yıl önce bu gün 22 gün ve 22 gece sürecek olan, Dünyanın en uzun süreli Meydan muharebesi başlamışken, dönemin Erk'i Vahdettin 18 yaşındaki bir kadın ile 5 inci evliliğini yapma aşamasındaydı, O dönem Erk'i nasıl bir gaflet içerisindeydi ise, benim gözümde bu dönemin Erk'i de aynı kafadadır.

Isıtılıp ısıtılıp öne sürülen temcit pilavları artık bizim iştahımızı kabartmıyor. Saray eşrafı kaburga dolmaları yerken temcit pilavına kabarmayan iştahımızın da sorumlusu olarak yine biz gösterilmek akla mantığa sığmıyor.

Bakın bu gaz mevzusu ile ilgili Fİkret Bila ne demiş?

Neden ulusal bayram havası oluşmadı?Beklenti dünyaya eksen değiştirecek kadar büyük tutuldu öyle olmadığı anlaşıldı;her seçim öncesi verilen gaz-petrol müjdeleri doğru çıkmadı;bu iktidara güveni sarstı;herşeyi kendine yazan iktidar toplumu ikiye böldü
"müjde" açıklanırken, lağım medyası döviz bürolarından canlı yayına geçti, beyinsiz askerler güya "bakın müjde geldi, dolar düşüyor" diyecek ama on dakika sonra borsa düşmeye dolar çıkmaya başladı... Yayını kestiler şerolar...

Ne yapsalar, çarşafa dolanıyorlar... ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
"müjde" açıklanırken, lağım medyası döviz bürolarından canlı yayına geçti, beyinsiz askerler güya "bakın müjde geldi, dolar düşüyor" diyecek ama on dakika sonra borsa düşmeye dolar çıkmaya başladı... Yayını kestiler şerolar...

Ne yapsalar, çarşafa dolanıyorlar... ?
Bir ülkenin parasının değerini belirleyen tek ama tek etken ÜRETİM dir.
Paranın değerini ne müjde, ne damat, ne soylular ne de başka hiç bir unsur etkiyeyemez, belirleyemez.

Üretim yok ise paranın değeri yok. Nokta :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aynen hocam, sırf bu yüzden konu açtım dün foruma. Adamı İzlerken tüylerim diken diken oldu.

Mete Yarar gibi her şeyi çok bilen tayfasından bıktık usandık sıtkımız sıyrıldı artık.

Bırakın da bilen konuşsun artık siz yalakalar değil.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
2 veya sanırım 3 kişi var,takip edin ve de şutlayın gitsinler,msg larına bakarsanız bu foruma
ne için geldikleri aşikar!

üstelik hiç birisi de ben AKP liyim demiyorlar,ilginç! halbuki bal gibi AKP liler ama
neden böyle bir şey diyorlar!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt