Siyahları iyi, google tv önerisi minimum 55"

zafer94 Çevrimdışı

zafer94

Yeni Üye
26 May 2020
19
29
Merhabalar,

Çeyiz için 6 ay sonra kullanmalık bir televizyon arayışım var bütçem 20.000 tl eğer değecekse +%15 falan daha verebilirim.

Evimizde kullanmış olduğumuz televizyon 32D5000 tahminimce 10 sene önce falan aldık ve görüntüsünden çok memnunum, özellikle siyahlar çok net, bulutlanma yok . Panelinin ne olduğunu bilmiyorum.

Benim için marka takıntısı olmaksızın, Siyahları simsiyah gösteren, (birisi arkadan tvye led ışık tutuyor gibi olmayan) bulutlanma ve ekrana bakınca ekranda sis varmış gibi gözükmeyen bir televizyona ihtiyacım var. Kendimce bir kaç model baktım ama hangileri iyidir bilmiyorum.

VESTEL 55QA9700 16750 TL ( Siyahları nasıl bilmiyorum ve android değil,galiba subwoofer var)
TOSHIBA 65QA5D63DT 20000 TL ( Siyahları nasıl bilmiyorum ve android değil,galiba subwoofer var)
TCL 55P635 - 58P635 - 65P635 (Hangi serisi siyahları iyi gösterir bilmiyorum, ama google tv)

TCL televizyonlarda garanti süresi ne zaman başlıyor? Ben 6 ay sonra kurdurmayı düşünüyorum.

Birde bu bütçe dahilinde PHILIPS AMBLIGHT olan tv girer mi? Siyahları gösteren, içimde hep uktedir amblight özelliği olan bir tv almak.

Sizce hangisini seçmeliyim. Gönlümde bu listede hiç olmayan 55Pus8508 fakat fazla para vermeye gerek yok görünüyor.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Öncelikle, marka ve modelden bagimsiz olarak, siyahlari güzel gösteren bir TV arıyorsanız, ilk tercih oled, pahalı geliyorsa, miniled, o da pahalı geliyorsa qled bir VA panel TV bakabilirsiniz, oled veya miniled değilse IPS panel TV bakmayın. Vestel grubu, yanlişsam düzeltsin üstadlar, son üretimlerinde çoğu model ve ebat Tv'de IPS panel kullanıyor. Buna Toshiba, Regal vs. dahil. Tcl kağıt üzerinde güzel tvler piyasaya sürüyor, fiyat olarak da erişilmez değiller. Bu arada, almışken 120/144 Hz panel olsun. Benim naçizane tavsiyem, imkanlar el veriyorsa en azından hem VA hem qled, hem de 120/144 Hz bir tv almanız yönünde olurdu.

S Çevrimdışı

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
67
41
Dönem dönem MediaMarkt Grundig/Arçelik/Beko oled tvler indirime giriyor. Takip etmekte fayda var.

M Çevrimdışı

migfer

Yeni Üye
25 Şub 2023
3
45
Teknosa isimli mağazanın internet sitesinden Grundig 65GGO9900 B OLED TV aldım UPS kargo cihazı getirdi teşhir ürününü paketlemis ve çok kötü durumdaki kutu ile göndermişlerdi bende cihazı kabul etmeyip geri gönderdim ve değişim talebinde bulundum. Hala cevap yok. Bu mağazanın internet sitesinden birşey almam artık teknosa gibi bir firmaya da guvenemeyeceksek kime güveneceğiz bilmiyorum

IMG_20231107_224829.jpg
IMG_20231107_224803.jpg

zafer94 Çevrimdışı

zafer94

Yeni Üye
26 May 2020
19
29
Öncelikle, marka ve modelden bagimsiz olarak, siyahlari güzel gösteren bir TV arıyorsanız, ilk tercih oled, pahalı geliyorsa, miniled, o da pahalı geliyorsa qled bir VA panel TV bakabilirsiniz, oled veya miniled değilse IPS panel TV bakmayın. Vestel grubu, yanlişsam düzeltsin üstadlar, son üretimlerinde çoğu model ve ebat Tv'de IPS panel kullanıyor. Buna Toshiba, Regal vs. dahil. Tcl kağıt üzerinde güzel tvler piyasaya sürüyor, fiyat olarak da erişilmez değiller. Bu arada, almışken 120/144 Hz panel olsun. Benim naçizane tavsiyem, imkanlar el veriyorsa en azından hem VA hem qled, hem de 120/144 Hz bir tv almanız yönünde olurdu.
bu anlattıklarınız için sanki bir model oluşmuş gibi görünüyor acaba nedir kafanızdaki model? TCL 55C635 ve Philips 55PUS8508 arasında kaldım. hangisi tercih etmeliyim bilmiyorum, amblight beni çok cezbediyor.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
bu anlattıklarınız için sanki bir model oluşmuş gibi görünüyor acaba nedir kafanızdaki model? TCL 55C635 ve Philips 55PUS8508 arasında kaldım. hangisi tercih etmeliyim bilmiyorum, amblight beni çok cezbediyor.
Fiyat ayırdığınız bütçenin biraz üzerinde olabileceği için aslında marka/model berlirtmek istemedim. Yoksa TCL 55c745 kağıt üstündeki özellikleri açısından fena durmuyor. Tabi bu ay Kasım indirimlerini de takip etmekte fayda var.
Bir de bazen iyi bir tvden daha büyük boyutlu olması nedeniyle daha az iyi bir tv lehine feragat etmeyi de düşünebilirsiniz, eğer büyük ekran olması öncelikleriniz arasındaysa. Bunu da düşünebilirsiniz.

Geri
Üst Alt