Siyah Ekranda Gölgelenme

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Merhaba. Siyah ekranı açtığım zaman, ekranın tam siyah olmadığını farkettim. İnternetten araştırdığımda bu olaya gölgelenme denildiğini öğrendim. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey var mı, servisi arasak garanti dahilinde işlem yaparlar mı? Tv yi alalı henüz 1 yıl olmadı.

Tv'nin marka ve model bilgisi : Vestel 49UD9160

IMG_20210213_004343.jpg

IMG_20210213_004259.jpg

IMG_20210213_004220.jpg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben telefonlarda ki gibi bir yol izlenir sanmıştım. Telefonlarda hayalet ekran vs olunca, garanti ekran değişimi yapıyor.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
sen çağır servisi bir baksın garanti garantidir kullanıcı hatası yoksa sorun varsa servis garanti kapsamında o sorunu çözmek zorunda onların işi bu ihmal etme
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şu yaşadığın sorunun bir resmini video vs yüklede ustalar sonunun ne olduğunu görsünki servis işini çözermi çözmezmi usta gözüyle söylesinler

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ışık sızması var gibi sanki biraz fazla gibi servis çağır bir göster tv'yi garantisi varken derim ben

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji @denysmih6 konu içeriğine ekledim hocam. Yalnız tv babam gilin olduğundan dolayı ancak böyle fotoğraflar isteyebildim.
Normal gözüküyor,çok homejen olması için zaten bı araba para gerekirdi, kamera odaklamasina bakılınca düzgüne yakın, ayrıca panel markası yapısına göre ışık huzmesi farklı olabilir

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
F fikoloji @denysmih6 konu içeriğine ekledim hocam. Yalnız tv babam gilin olduğundan dolayı ancak böyle fotoğraflar isteyebildim.
Tv nin görüntü ayarları dinamik modda ise yada arka aydınlatma Yüksek (100) Konumunda ise bahsettiğiniz durum çok belirgin olur.
En aza indirmek için görüntü (Resim) Menüsünde yapılacaklar.
1
) Dinamik modu doğal moda ayarlayın
2) İster dinamik ister doğal mod olsun arka aydınlatmayı düşük , orta , yüksek seçeneği varsa orta seviyeye ayarlayın. Arka aydınlatmayı özel moda alıp ayarı 80 yapın. Ledlerin ömrü de uzayacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt