Sistem topladım, açılmıyor

Umut Barış 

Sadece Forum
Süper Moderatör
Sevgili arkadaşlar, bir önceki bios sürümüne flah bios yöntemiyle güncelleme yaptım, şu an bios ekranına girdim biraz tadını çıkartıp win 11 yüklemeye geçeceğim, hepinize çok teşekkür ediyorum, değerli vakitlerinizi ayırıp derdime ortak oldunuz. Umarım Windows 11 de sorun yaşatıp konuyu uzatmam. Hayırlı akşamlar diliyorum.
Ses takılması sorunu yaşarsan BIOS güncellemen yeterli olur.

ofis76 

Bronz Üye
Ses takılması sorunu yaşarsan BIOS güncellemen yeterli olur.
Kasa ön kulaklık çıkışından ses alıyoruz ama arkadan alamadık, hoparlör ayarlayıp tekrar deneyeceğim. normalde sesi monitörden alıyorduk, kulaklığın ara kablosunu taktım realtek algılayıp ne yapmak istediğimi soruyor ama ses alamadık. Müsait bir ara bunu halletmeye çalışacağım ( arka bağlantıya kulaklık bağladık ona da ses gelmedi)

Umut Barış 

Sadece Forum
Süper Moderatör
Kasa ön kulaklık çıkışından ses alıyoruz ama arkadan alamadık, hoparlör ayarlayıp tekrar deneyeceğim. normalde sesi monitörden alıyorduk, kulaklığın ara kablosunu taktım realtek algılayıp ne yapmak istediğimi soruyor ama ses alamadık. Müsait bir ara bunu halletmeye çalışacağım ( arka bağlantıya kulaklık bağladık ona da ses gelmedi)
Jakı seçtikten sonra görev çubuğundaki ses simgesine tıklayıp aygıt değiştirmeyi denediniz mi?
Driver yükleme işini Windows'a değil de kendinize bırakın derim.

ofis76 

Bronz Üye
Jakı seçtikten sonra görev çubuğundaki ses simgesine tıklayıp aygıt değiştirmeyi denediniz mi?
Driver yükleme işini Windows'a değil de kendinize bırakın derim.

2+1 speaker bağladım, sına kısmında ses geliyordu ama diğer sesler gelmiyordu, win sorun gider yöntemi ile düzeldi, teşekkürler.

Umut Barış 

Sadece Forum
Süper Moderatör
2+1 speaker bağladım, sına kısmında ses geliyordu ama diğer sesler gelmiyordu, win sorun gider yöntemi ile düzeldi, teşekkürler.
Her zaman sistem yüklemeden önce sürücüleri indirir bir kenara koyarım.
Windows'u internete bağlamadan kurar, sürücüleri ve ayarları yaptıktan sonra yeniden başlatırım.
Sonra da Windows Update ile güncelleme varsa onu yüklerim.
Microsoft sadece WHQL sürücüleri yüklüyor.
Her zaman nokta atışı çözemiyor durumu.

Bir de Windows 11 bitmiş bir işletim sistemi değil.
Henüz yüklenmesini tavsiye etmiyorum.
Windows 10 destek almaya devam ediyor.