Çözüldü: Sistem topladım, açılmıyor

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Merhaba dostlar, başımıza iş aldık 😢
Sistem bileşenleri
Kasa Msı Mag shield
Anakart msı pro b550m vdh wifi
Ram silicon power 16x2 ddr4 3600 MHz
M2 SSD patriot 1tb Nvme + eski hdd
CPU ryzen 5 5600
Soğutucu gigabyte aorus 240
Psu sharkoon Gold zero 650 w 80+ gold
1 ad slim fan akasa
Ekran kartı Xfx RX 6650 xt

bios güncellemesini anakartı takmadan yapmıştım, fanlar dönüyor sıvı soputucu fanlarıda dönüyor ama pompa ekran ışığı yanmadı, fazlalık macunu temizledim tekrar denedim, olmadı, tekrar bios güncellemesi denedim ama süreç ilk yaptığım gibi olmadı ışık çabuk söndü bios güncel olduğu için olabilir mi sanmıyorum 4-5 dakika günceleme yapması lazımdı bence ama olmadı. Soğutucu da CPU fan bağlantısı yok ondan mıdır diye eksoz fan pinini CPU fan soketine taktım yine olmadı.anakart ışığı ilk başta yanıyor sonra sönüyor. HDD kasa ışığı yanıyor ve HDD den ses geliyor (işletim sistemi yüklü değil) Müsait bir zamanda uzay montajla denemeyi düşünüyorum ama zahmetsiz bir yöntem varsa çok iyi olur.

Çözüm
Sevgili arkadaşlar, bir önceki bios sürümüne flah bios yöntemiyle güncelleme yaptım, şu an bios ekranına girdim biraz tadını çıkartıp win 11 yüklemeye geçeceğim, hepinize çok teşekkür ediyorum, değerli vakitlerinizi ayırıp derdime ortak oldunuz. Umarım Windows 11 de sorun yaşatıp konuyu uzatmam. Hayırlı akşamlar diliyorum.
L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
89
55
Dostum anakartın da onboard ekran kartı var olduğunu gördüm takılı ekartını çıkartıp sistemi onboard üzerinden açmayı dene açmazsa ram'ları çıkartıp dene ses gelirse anakartın ram'ların takılı olmadığını algılıyor demektir ram'ları tek tek takarak ilerleyebilirsin...
Kolay gelsin..

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Dostum anakartın da onboard ekran kartı var olduğunu gördüm takılı ekartını çıkartıp sistemi onboard üzerinden açmayı dene açmazsa ram'ları çıkartıp dene ses gelirse anakartın ram'ların takılı olmadığını algılıyor demektir ram'ları tek tek takarak ilerleyebilirsin...
Kolay gelsin..
Teşekkürler, sorun bios güncellemesi ile çözüldü.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Arkadaşlar ben geldim 😊
0xc000007b hatası alıyorum, program xp-pen çizim tableti ayar programı. sürücüler güncel c++ net framework 4.0 driver programı vs internette anlatılan şeyleri denedim düzelmedi, işletim sistemi win11. İlk kurulumda hata almamıştım, win çöktü temiz kurulum yaptım sürücüleri yükledim program sorunsuz yüklenmişti deneme fırsatım olmamıştı, açtığımda dll hatası veriyordu system32 den dll leri programın içine kopyaladım sonra bu hatayı verdi. Önerileriniz nelerdir, bir kaç defa kaldırıp yükledim sonuç aynı. Virüs programı yok win defender aktif sadece.

Eyvallah 😁

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Arkadaşlar ben geldim 😊
0xc000007b hatası alıyorum, program xp-pen çizim tableti ayar programı. sürücüler güncel c++ net framework 4.0 driver programı vs internette anlatılan şeyleri denedim düzelmedi, işletim sistemi win11. İlk kurulumda hata almamıştım, win çöktü temiz kurulum yaptım sürücüleri yükledim program sorunsuz yüklenmişti deneme fırsatım olmamıştı, açtığımda dll hatası veriyordu system32 den dll leri programın içine kopyaladım sonra bu hatayı verdi. Önerileriniz nelerdir, bir kaç defa kaldırıp yükledim sonuç aynı. Virüs programı yok win defender aktif sadece.

Eyvallah 😁
Aşağıdan yeni sürücüler baksan :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Arkadaşlar ben geldim 😊

Eyvallah 😁
Ekran kartı sürücünü gözden geçir.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
1) Ekran kartı sürücüsünü silip firmanın sitesinden tekrar kurun.
2) Microsoft C++ son sürüm ile birlikte 2012 sürümünü de kurun. Bazı uygulamalar eski sürümle kodlanmış olabiliyor ve saçma bir şekilde hata verebiliyor.
İndirme işlemi var, ekran kartı için bekliyorum, diğerini yaptım çözülmedi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Ben kontrol etmemiştim ama oğlum bakmış çalışıyormuş, aorus engine ve msı afterburner çalışmadı, her şeyi denedikten sonra c++ hepsini sildim çalıştılar sonra bu bozuldu anlaşılan. Tekrar bazı c++ yükledim ama düzelmedi.
Kütüphaneleri Microsoft'un sitesinden indirin.
Üçüncü şahısların derlediği katılımsız kurulumlara güvenmeyin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri