Sinbo; tavsiye ETMİYORUM

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Hocam aynı şeyleri söylüyoruz aslında. ?
Anlamadığım bu süre ne zaman başlıyor. Benim fatura tarihim ise eyvallah, ben başımın çaresine bakarım ama bu malı 5 yıl önce satın alan neyleyecek :kiskis
Anlamadığınız süre satıcının malı sattıktan, fatura kestikten ya da garanti belgesini kaşeledikten sonra başlar ve tavsiye edilen kullanım ömrü 7 (yedi) yıldır. Bu süre bitiminden sonra cihaz bozulmasa dahi hukuki ömrünü tamamlamış demektir.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Alalı kaç yıl olduğunu bilmiyorum bakmam lazım. Yp tedarik ömrü neye göre belirleniyor peki? 5 yıl önce üretilen mal satıcının rafında durduysa ya, ben o malı alınca 2 yıl mı parça tedariği garanti olacak. Mantıken artık üretilmeyecek bir modelin son ürünü battan çıkınca başlamalı bu süre. Ancak işin makara yanı, ben bu malı aldıktan neredeyse 4-5 sene sonrasında da mağaza raflarında gördüm. Bu arada "vestelde merkez servislerde onarım yapıyor. " demişsin hocam da; sinbo sadece merkezden takılıyor. Haramidere rampasındaki fabrika dışında Türkiyenin hiçbir yerinde artık sinbo servisi yok. Yani başkent Ankarada bozulan bir ürün illa kargoyla fabrikaya gelecek. Canları isterlerse yapacaklar. Ya da tüketici şanslı ise dolandırıcı olmayan bir özel servis bulacak. Şans eseri parça uyacak falan filan.
5 yıl rafta ürünün durması için o malın üretiminin devam etmesi gerekir o modelin üretimi bittiği andan itibaren 7 yıldır tabi bunun sinbo için geçerli oldugunu söyleyemem?

Üretimi duran modeller farketmez ne olduvu tv rondo ev elektroniği vs. Büyük elektronik marketler bunları seri sonu indirimi olarak satarlar satamassa iade ederler ordanda spotculara gider ve firmalara teşir ürünleride yollanıyor gecmiş olsun hocam bi ıfak tamirciye götürün halledilir

Makina sizin makinede arızası ne söylemediniz ama ya kızartmıyodur yada kızartıp ekmeği cıkarmıyodur cünkü içinde zaten pek bişey yok?[SUP][/SUP]

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
10 yıllık Sinbo ekmek yapma makinemiz var :) Çift bıçaklı. Uzunca bir süre kullanmamıştık. Geçen sene bu aralar ilk kullanımda bıçaklardan biri aralıklarla dur kalk yaparak dönmeye, sonrasında hiç dönmemeye başladı. Motor çalışıyor bu arada. Açıp baktım içine. Triger kayışına benzer iki tane kayış zamanla çürümüş. Dişler aşınıp dökülüp gittiğinden bıçağı çeviremiyormuş. Sinbo'yu falan aramadım ama internette baktım. Ankara Ulus'ta biri 60 liraya satıyormuş çiftini. Bir de Aliexpress'ten bakayım dedim. Ölçülerine göre uygun kayışların çiftini o gün için her şey dahil 16 liraya getirttim Çin'den. Taktım ve makine ilk günkü gibi çalışmaya başladı.

Arızası büyük olasılıkla bu olabilir. Standart, her üründe kullanılan bir parça. Ölçüsüne göre bir yerden alın gitsin.

işte parça bu:

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Hocam kayışı uzunlugunu ve enini cıkartın sanayi tipi hırdavatçı lara götürün bunu bulabilirsiniz illa yurt dısından almanıza gerek yok buralardada bulunur.d neyseki ucuza mal etmişsiniz herşey tecrübe hocam

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
5 yıl rafta ürünün durması için o malın üretiminin devam etmesi gerekir o modelin üretimi bittiği andan itibaren 7 yıldır tabi bunun sinbo için geçerli oldugunu söyleyemem?

Üretimi duran modeller farketmez ne olduvu tv rondo ev elektroniği vs. Büyük elektronik marketler bunları seri sonu indirimi olarak satarlar satamassa iade ederler ordanda spotculara gider ve firmalara teşir ürünleride yollanıyor gecmiş olsun hocam bi ıfak tamirciye götürün halledilir

Makina sizin makinede arızası ne söylemediniz ama ya kızartmıyodur yada kızartıp ekmeği cıkarmıyodur cünkü içinde zaten pek bişey yok?[SUP][Gizli İçerik][/SUP]
Teşekkür.
Sorun mekanik, içindeki kayış çürümüş büyük ihtimal. Makina şu an yanımda değil, köye yolladım. Malkara sanayideki rulmancılarda boy boy, çeşit çeşit kayış var. Olmadı planya kayışları da iş görür. Onlar da onyüz bin çeşit. Gittiğim zaman halledeceğim orada.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

10 sene kullanılan bi ürünu tavsiye etmemekte ayrı bi forum konusu olur

Ürünü değil firmayı.
Lükfen bir daha okuyunuz.

Anlamadığınız süre satıcının malı sattıktan, fatura kestikten ya da garanti belgesini kaşeledikten sonra başlar ve tavsiye edilen kullanım ömrü 7 (yedi) yıldır. Bu süre bitiminden sonra cihaz bozulmasa dahi hukuki ömrünü tamamlamış demektir.
İşte dediğim de o. Ben bu lanet zımbırtıyı 3-5 sene öncesine kadar spotçularda görüyordum. 5 yıllık fatura ile gitseydim yine böyle yapacaklardı. Herifler fatura ya da aldığım tarihi bile sormadan direk "al götür" olayına getirdiler.

ya da buyrun

daha da gelmem davosa.
2 mesaj daha yazsam iyice makaraya alacaksınız. :kiskis
Neyse ya; isteyen alır isteyen almaz.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
sinbomu aman allahım hava nemlendiricisini aldım 1 senede altından su kaçırmaya başladı prizde dibindeydi sabah kalktığımda çarpılacaktım nerdeyse.çok kötü ürün yapıyorlar.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Evimize bir şey alırken en iyiyi alalım ki böyle uğraşmayalım.
Bilmiyorsak elimizin altında internet var.
Servis yaygın olması palavrasına ben inanmıyorum.
32 yıllık evliyim servise %99.9 ihtiyacım olmadı.
Servisi bir tek kurulumda birde istersem bakımda görürüm.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt