Sinbo; tavsiye ETMİYORUM

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Alalı 10 yılı aştı mı bilmiyorum da satın aldığım sinbo ekmek yapma makinası su koyverince hanımın ısrarları ile servis aranmaya başladım. Bir yandan da yalvarıyorum şunun içini açıp kurcalayayım diye, ama reyiz illa da servise götür diyor. Seviyor makinasını. Haklı da... Neyse, hatırladığım kadarı ile servis yakında, bir arayalaım tarayalım; aradık taradık. Aaaa ne gördük, sinbo servis olayını bitirmiş, tek merkezden fabrikadan bitiriyor işi. Hadi dedik, fabrika iki adım götürelim, götürdüm, sağolsun nizamiye çavuşu gerçekten ilgilendi, ancak servis ile ilgili yetkili (ki müdürmüş mü ne:dil) makinayı görür görmez "ooo çok eski bu, buna bakamayız edemeyiz" martavalları okudu. Tam biraz hırlayıp üste çıkmaya kalkışırken gençten bir çalışan gayet kibarca "abi bunların parçası yok ki elimizde sen bıraksan bile yapılmaz, yapılamaz" dedi.

"Vay anasını sayın seyirciler" diyen Güneş Tecelli üstadın yüzü gözümün önüne gelirken, bir yandan otoparktan çıkmaya uğraşıyor, bir yandan da sinbo yönetim kurulunun ebesi dahil ne varsa nüfus kayıt örneklerini çıkarıyordum. (En argosuz bu kadar yazabildim, hatırladıkça tepemden buhar atıyorum ???:cigara )

Yahu en çakal merdiven altı servis bile 3-5 kuruş sebeplenmek için o makinayı açar, iyi kötü işler hale getirir, ha hakkı 2 ise 5 ister belki ama makina gene iş görür. Ama koskoca firma çok daha beter çıktı yahu. Sen malı sat, tüm servisleri bitir (n'olur n'olmaz; ya stoklarında parça kaldıysa da tamire gelen mal yapılırsa, dee mi?) sonra da "yasal faydalı ömrünü bitiren" malı en ufak arızada zorla çöpe attır. İyiymiş. Belki benim o malım satın alındıktan sonra 5 sene kutusunda durdu. Ya da rafında 5 sene tuttu adam da şansa bana sattı. Adamlar fatura veya aldığım tarihi bile sormadı.

Ey sinbo, o makinayı öyle ya da böyle tamir edecem, edemezsem de saksı niyetine kullanır gene çöpe atmam. Amma asla sinbo almam aldırmam.

Sinbo almayı düşünenlerin aklında bulunsun (gerçi buradaki dostların çoğu servisle ilgili işlerde, kendi işini kendi görür, o da ayrı mesele ya:hihi:kiskis)

Ekleme:
Su beğenmediğim arzum, 10 küsür yaşını aşan mutfak robotunun rende diski için ne istedi biliyor musunuz. Sadece 20 lira.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
sinbo 10 yıl çok iyi gitmiş. kea (küçük ev aletlerinde) yedek parça tedarik ömrü 7 yıldır. yani siz çeyizlik alıp 5yıl ardiyede sakladınız sonra kullanıma başladınız yp tedarik ömrü 2 yıl kalmıştır. vestelde merkez servislerde onarım yapıyor.
Alalı kaç yıl olduğunu bilmiyorum bakmam lazım. Yp tedarik ömrü neye göre belirleniyor peki? 5 yıl önce üretilen mal satıcının rafında durduysa ya, ben o malı alınca 2 yıl mı parça tedariği garanti olacak. Mantıken artık üretilmeyecek bir modelin son ürünü battan çıkınca başlamalı bu süre. Ancak işin makara yanı, ben bu malı aldıktan neredeyse 4-5 sene sonrasında da mağaza raflarında gördüm. Bu arada "vestelde merkez servislerde onarım yapıyor. " demişsin hocam da; sinbo sadece merkezden takılıyor. Haramidere rampasındaki fabrika dışında Türkiyenin hiçbir yerinde artık sinbo servisi yok. Yani başkent Ankarada bozulan bir ürün illa kargoyla fabrikaya gelecek. Canları isterlerse yapacaklar. Ya da tüketici şanslı ise dolandırıcı olmayan bir özel servis bulacak. Şans eseri parça uyacak falan filan.

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Enteresan, SERVİS SAYISI VE COĞRAFİ BÖLGE ŞARTI sütununda toplamda asgari 20 servis bulundurmak zorunda olan sinbo neye göre sadece 1 servis ile hizmet veriyor.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
servis göstermek kolay bana yıllık 1000tl verin sözleşmeyi yapalım sizin servisiniz olurum .sizde bu sözleşme ile sanayi ticaret bakanlığına gidersiniz.bakanlıkta size üretim izni verir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
"Vay anasını sayın seyirciler" diyen Güneş Tecelli üstadın yüzü gözümün önüne gelirken, bir yandan otoparktan çıkmaya uğraşıyor, bir yandan da sinbo yönetim kurulunun ebesi dahil ne varsa nüfus kayıt örneklerini çıkarıyordum. (En argosuz bu kadar yazabildim, hatırladıkça tepemden buhar atıyorum ???:cigara )
Teşekkür ederim :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sinbo ve türevlerinden pek bir şey beklemeyin. Üretim felsefeleri belli.
Aynı şey Axen, Sunny için de geçerli.

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
İlk cümlenizi okuduğum anda cidden çok şaşırdım desem.. :gul
Sinbo ve 10 yıl sağlam durması çok tezat geldi :hihi Bence onların da bu duruma şaşırıp, müzeye kaldıralım bunu, size yeni makine verelim demeleri lazımdı :hihi

Geri
Üst Alt