Sigorta Soru

zyadas Çevrimdışı

zyadas 

Aktif Üye
4 Tem 2019
54
Merhaba,
Bir daire için resimde ki sigortayı takınca ayrıca bir de kaçak akım rölesi takmak gerekir mi?

11118e76e32205c7a6bb.jpg

zyadas Çevrimdışı

zyadas 

Aktif Üye
4 Tem 2019
54
Arkadaşlar 32A sigortanın yerinde eskiden zaten kaçak akım rölesi vardı sık sık atıyor diye dairenin hattını çeken usta KAKR'ın yerine o sigortayı taktı, bizde yıllardır o şekilde kullandık. Şimdi tekrar yerine KAKR takmak istedim o yüzden konuyu açtım ama konu farklı yerlere gitmeye başladı, bu durumdan rahatsız olmaya başladım konuyu artık kapatalım zaten anlayacağımı anladım.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Arkadaşlar 32A sigortanın yerinde eskiden zaten kaçak akım rölesi vardı sık sık atıyor diye dairenin hattını çeken usta KAKR'ın yerine o sigortayı taktı, bizde yıllardır o şekilde kullandık. Şimdi tekrar yerine KAKR takmak istedim o yüzden konuyu açtım ama konu farklı yerlere gitmeye başladı, bu durumdan rahatsız olmaya başladım konuyu artık kapatalım zaten anlayacağımı anladım.

Kakr yerine sigorta takan adamı bir daha evden içeri sokmayın. Kakr sürekli atıyorsa ya bozuktur ya da sistemde kaçak vardır. Bozuk olup olmadığını anlamak çok kolay. Hiçbir şey yapamıyorsa yenisini takıp dener. Ama yine aynı şekilde ise adam resmen günü kurtarıp defoluyor demektir. Gerçekten işini bilen bir usta bulup o kaçağı mutlaka tespit ettirin. Yıllarca bir şey olmaz ama olduğunda da iş işten geçmiş olmasın. Elektrik şaka kaldırmıyor, aman.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri