Sigma klima arızasi

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Merhaba.
4. yazına giren Sigma comfort 9binlik klimam otomatik fanda iken sürekli bir düşük bir yüksek fanda çalışıp duruyor. Önceden oda soğuyunca en düşük fana geçip sessizce çalışırken şimdi hep orta fanda bekleyip ara ara da turbo fan moduna anlık çıkıp geri iniyor.
Yani kısacası stabil çalışamıyor. Bir sorunu var. Neden olabilir?

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Filtre ve detaylı klima temizliğini düzenli olarak yapıyor musunuz.?
Evet hem iç hem dış ünite temizliği yaparım. Servis dış ünite finleri toz olursa su tut yıka demişti. Bende hem iç filtreyi hem dış üniteyi temizliyordum. Sanki bu olay temizlik sonrasında oldu. Su bir yeri bozmuş olabilir mi dış ünitede?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Evet hem iç hem dış ünite temizliği yaparım. Servis dış ünite finleri toz olursa su tut yıka demişti. Bende hem iç filtreyi hem dış üniteyi temizliyordum. Sanki bu olay temizlik sonrasında oldu. Su bir yeri bozmuş olabilir mi dış ünitede?
iç ünite en son ne zaman temizledi.?

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
136
33
Büyük ihtimal iç üniteniz aşırı kirlendiği için düşük fanda sürkülasyonu gerektiği kadar yapamayıp yüksek fan moduna geçiş yapıyor.
Benimde ilk aklıma o geldi ancak düzgün çalışan klimanın bir anda saçmalamaya başlaması bundan olabilir mi?

Onun için günden güne performansının düşmesi gerekmez mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Benimde ilk aklıma o geldi ancak düzgün çalışan klimanın bir anda saçmalamaya başlaması bundan olabilir mi?

Onun için günden güne performansının düşmesi gerekmez mi?
düşmüştür fakat sizin bunu fark edebilmeniz çok zor. Elinizde anemometre varsa temizlik öncesi ve sonrası rüzgar debisini bir ölçün.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,066
64
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Sota Sota ,buna ne dersin :alala ,acaba sudan kaynaklı olabilir mi :fiskos
sanmıyorum emmi, klima 4 sezondur düşük fanda soğutma yaparken artık yüksek fanda soğutma yapması iç ünitenin tıklandığını gösterir.

Benim cihazlar 1 senede tıkanıyor anemometreyle ölçüm yaptığım net şekilde belli oluyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,066
64
sanmıyorum emmi, klima 4 sezondur düşük fanda soğutma yaparken artık yüksek fanda soğutma yapması iç ünitenin tıklandığını gösterir.

Benim cihazlar 1 senede tıkanıyor anemometreyle ölçüm yaptığım net şekilde belli oluyor.
Yani cihaz otomatik hız mı yapıyor, şaşırdım şimdi :alala , bizim sharp daha hiç temizlenmedi en az 24 yıllık ama hız olarak hiç sapıtmadı daha ,sanki başka sıkıntı var gibi görünüyor ,ondan sordum "sudan kaynaklı" diye :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,744
Yani cihaz otomatik hız mı yapıyor, şaşırdım şimdi :alala , bizim sharp daha hiç temizlenmedi en az 24 yıllık ama hız olarak hiç sapıtmadı daha ,sanki başka sıkıntı var gibi görünüyor ,ondan sordum "sudan kaynaklı" diye :ok
emmi burada kilit nokta şu klimayı ne kadar yoğun kullanıyorsun. Misal benim klimalar 20 gündür 7/24 çalışıyor Kasım başına kadar çalışmaya devam edecekler.

Geri
Üst Alt