Sıfır Beko Buzdolabı Garip Ses

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
2 hafta önce Beko 670 530 EI buzdolabını yetkili satıcıdan satın aldım. Üzerindeki ekranın arızalı olması sebebiyle değişim yapıldı. Fakat 2 gün önce yeni gelen dolap kapak kapatıldığında böyle bir ses yapıyor bu ses neden kaynaklanır normal midir? Ustalardan yorum bekliyorum. Video linki alttadır.

EDIT: Çalışırken de böyle ses yapıyor dün geceden beri

A Adem Helvacı F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
defrost sonrası eriyen su tahliye kanalından motor üzerindeki buharlaşma tasına akıyor. siz kapıyı açıp kapattığınız vakum etkisi bu kanaladaki suyu buharlaşma kabına gönderiyor.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
defrost sonrası eriyen su tahliye kanalından motor üzerindeki buharlaşma tasına akıyor. siz kapıyı açıp kapattığınız vakum etkisi bu kanaladaki suyu buharlaşma kabına gönderiyor.
Peki bunu sürekli yapması normal mi? Her açıp kapamada geliyor bu ses ilk gelen dolapta hiç duymadım bu sesi.

H Çevrimdışı

huliki

Aktif Üye
27 Ara 2019
54
41
Çok sesli su motoru gibi servise başvurun yeni dolap böyle sesli olamaz benim eski dolap bile sessiz çalışıyor

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
İlk video su tahliye ederken hava kabarcığı oluşuyor, motor kısmındaki su kabı nin içine gelen tahliye hortumu suya çok girmiş se yapabilir.
2. Video fan sesi anormal.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fuzulix

Yeni Üye
17 May 2018
9
42
Beko demek pişmanlık demektir. Üzerine para verip aldığınız dolabın kulplarının birini diğerinden 2 cm solda üretip bu üretim hatası değildir diyecek kadar zeki insanlar topluluğudur.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Açıkcası yeni ev kuruyorum, bütün beyaz eşyaları set halinde bekodan aldım ve buzdolabında böyle bir sıkıntı çıktı. İstediğim şekilde çözmeyecek olurlarsa topluca hepsini iade ederim kendileri bilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri