Siemens KD49NA03NE çözülemeyen terleme sorunu

I Çevrimdışı

ismetturgut

Yeni Üye
26 May 2019
1
46
merhaba arkadaşlar benim Siemens KD49NA03NE adlı no frost buzdolabında soğutucu kısmın tavanında sürekli bir nemlenme,su damlacıkları ve terleme oluşmakta.yaz kış oluyor.buzdolabı üst kısmı gayet iyi soğutuyor.genelde buzdolabı defrost işleminden(buz kısma sesleri bittikten) sonda bu terleme oluşuyor sanki.Kapı fitillerinde yırtık veya kir yoktur.Bir kez servis geldi dondurucu kısımdaki strafor ,ısıtıcı ve defrost sensörlerini değiştirdi ama sorun hala sürüyor.acaba soğutucu bölümde sağ al kısımdaki sensörle ilgili olabilir mi? veya çözüm önerileriniz nelerdir?

20200806_140717.jpg
Inked20200806_140643_LI.jpg
InkedMCSA028836_KD49NA00NE_def_LI.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Eklediğiniz resimler sizin dolaba ait ise sembolik bir resim değilse dolap aşırı dolu ayrıca yaz aylarında kapak çok sık açılıyorsa terleme kaçınılmazdır.

F Çevrimdışı

femre

Yeni Üye
6 Ağu 2020
4
43
Dondurucu kapağı ile soğutucu kapağı arasında ısıtıcı olur. Acaba bu ısıtıcı arızalanmış olabilir mi?

E Çevrimdışı

explorer 

Aktif Üye
24 Tem 2018
138
27
Sıfır profilo aldım aynı sorunu yaşıyorum.servis suçu voltaj düşüklüğüne atacak gibi.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Sıfır profilo aldım aynı sorunu yaşıyorum.servis suçu voltaj düşüklüğüne atacak gibi.
Hemen ups online guc kaynagi bulup takin online ups guc kaynagi voltaj oynamasindan etkilenmez bunu bahane edemezler yada voltaj regulatoru servis geldiginde sembolik olarak dursun en azindan almasaniz bile bi yerden bulmaya calisin gecici

Sorun cozulemez ise degisim talebi hakkiniz var tabi garantisi var diye düşünüyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt