SHARP TV TAMiR veya Yeni Tv mi ?

T Çevrimdışı

troia

Yeni Üye
30 Nis 2022
20
32
Bende de 2008-9 dan beri halen daha kullandığım 14 yaşında bir SHARP LC-42SB55E var ve 2-3 sene öncesine kadar çok da mutluydum görüntüsünden vs. Ama sanırım 5-6 sene evveldi, güç girişinde bir sıkıntı oldu, yetkili servis çok para ister diye tamirciye verdik, o da sıkıntıyı çözdü tabi. Fakat 2 seneye bu sefer paneli Ghost Screen sorunu çıkarmaya başladı ve akabinde bir kaç ay içinde panelin tamamı kararmaya başladı ve sol yarısını neredeyse kaplayacak bir bölümü de %60 karardı. Işık-kontrast vs tüm ayarlarını 100 lere kadar çıkardım ince bi ayar yaptım da ancak tolere edebileceğim kullanıma getirdim. Kabaca 4-5 sendir de o şekilde kullanıyorum fakat bu durumda çok sıkıldım tabi.. Bu başlığı görünce de bir bakındım sharp ne alemde diye ama kullanıcı tv lerine dair bir ürünü, servisi, hizmeti vs kalmamış sanırım. Sizce ben bu cihazı kime, nasıl işlemlerden geçirtsem de yeniden hayata döndürsem ??

Fotoğrafları da bu şekilde..

IMG_4551.jpg
IMG_4513.jpg
IMG_4427.jpg
IMG_4379.jpg

Adem hocam benim durumuma ne dersiniz acaba, var mıdır bir düşünceniz? Bugün Kadıköy Ece Elektronik'i aradım ama illa ki TV nin modeli neyse o panel ile değiştirilir 42" başka bir panel kullanılmaz, yani size yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Ben anlamıyorum ki, onca TV karma panel oluyor da benim tv nin paneli muadili bir panelle neden değiştirilemiyor? Şu karartılar olmasa bence daha bi 10 sene iş görür bu TV MiStick'le falan da.. Bi akıl alayım sizlerden hocam. Herhangi bir çözümü varsa koşturmaktan gocunmam.. Şimdiden teşekkürler. A Adem Helvacı TEKNOwest TEKNOwest F fikoloji Umut Barış Umut Barış M metagu

S Çevrimdışı

SHARP

Yeni Üye
10 May 2022
12
44
Merhaba; Teknik servis dünyasını iki ayrı kulvarda değerlendirmek lazım.
1- İşini hakkını verip yapan ve karşılığını alan gerçek ustalarımız
2- ÇANTACI diye tabir ettiğimiz ve ''hap yap para kap'' modunda olan kişiler

Ben anlamıyorum arkadaş 10 yaşında televizyonun ledlerinde arıza meydana geliyor ama değerli ustamız barlardan bir kısmını değiştiriyor gerisini bırakıyor. Yani toptancı fiyatı takribi 200-400tl arası olan bu ledler neden takım halinde değiştirilip temiz bir iş çıkarılmaz inanın ben halen bu uygulamaya bir anlam veremiyorum.

Bir defa bu işi yapan insanların chip ömrü, Kelvin değeri, Lumen değeri gibi bilgileri biliyor olması gerekir ve 10 sene boyunca çalışmış yorgun bir led ile sıfır takılmış bir ledin lumen+kelvin değerlerinin tutmayacağını da bilir.

Bunlara ilaveten eğer o bir objektik yanıltması değil ise sanki difüzör katmanlar da bombeli toplanmış gibi ancak bu konud akesin yorum yapmıyorum.

İşin üzücü tarafı şu, yahu bu tv zaten bir kere sökülmüştü, o panel yerinden çıkmıştı, temiz bir işçilik ile bu iş bir kerede kökünden çözülmek varken şimdi aynı tv YİNE sökülmek zorunda kalacak işte bu nedenle bazı çok bilen ustalar ''Kardeşim çalışan led neden değiştirilsin, milli servet bunlar'' diye duyar kasarken biz ısrarla LEDLER TAKIM DEĞİŞTİRİLMELİDİR dedik ve gerekçelerini hatta haklılığımızın ispatlarını defalarca sunduk.

Bu tv için işi gerçekten bilen bir ustanın yeniden işlem yapması gerekir. Size isim önermek lazım fakat istanbul sıkıntılı yer o risklere hiç girmedik buı güne kadar. Onun yerine kargo ile bildiğimiz ustalara yönşendirdik fakat onun da ciddi riskleri var kırılma yönünde.

Ben ustalar yerine karar veremem o takdir kendilerinin ancak şu güzelim tv ilk operasyonda mesela 800-1000tl gibi bir rakama tertemiz çıkarılıp teslim edilebilirdi, açıkçası sanıyorum ki tüketici de bu bedele itiraz etmezdi.

Ayıptır sorması, siz bu işlem için kaç lira ödeme yaptınız?

Adem abi, oncelikle ayrintili cevabin icin tesekkurler. Bu tamire Ekim 2020 tarihinde 500 lira ucret vermistim. Ben tv yi aldigim zaman farketmistim bu ton farkini ama yinede sesimi cikarmadim. Bir is yapildi emek verildi dedim ama artik gozume iyice takiliyor. Bende elektronik isindeyim, bilgisayar ve cep telefonu. Bana deselerdi o zaman bak arkadasim bu kadar led degisirse fiyat 500, tamami degisirse 1000 yine tamam derdim o zaman, rakamin pesinde degilim sadece isimin tam ve kaliteli sekilde yapilmasini isterdim. Bana opsiyon malesef sunulmadi. Abi bunu sana gondereyim, ne gerekiyorsa yapalim isterim eger uygun gorursen. Ulkede sokakta yurumek bile buyuk risk, kargoda birsey olma riski kucuk bir risk.

Tesekkurler.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şu TV led barlarını TV kasası yan taraftan sürgülü tak çıkar yapsalar paneli sökmeden değiştirsek..

Hem kolaylık olur led bar değişimi için TV paneli sökülmemiş olur ampul değiştirmek kadar basit olur..

Üzerinde çalışılsa Mühendisler yapar aslında çok zor iş değil en çok satan TV modeli olur..

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
kargoda birsey olma riski kucuk bir risk.
siz benim gibi kargo şirketlerinin nasıl arabadan ürün indirip bindirdiklerini görseniz riskin ne kadar büyük olduğunu anlardınız.zamanında benim milyarlarca tl para verip aldığım 4k uydu alıcılarını şubeye almaya gittiğimde o milyarlar değerindeki ürünlerin kutularını biri atıyor diğeri havada tutuyor tutamayınca yer düşüyor birde yerde tekme atıyor bu gözler neler gördü neler.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

SHARP

Yeni Üye
10 May 2022
12
44
Haklisiniz da ne yapayim o zaman cope mi atayim televizyonu ustam, koskoca istanbulda bu cihazi hakkiyla tamir edecek usta yok mu cidden ? Yok mu bir tanidiginiz onereceginiz yer ?

T Çevrimdışı

troia

Yeni Üye
30 Nis 2022
20
32
Arkadaşlar selamlar tekrar.

Panelimin köşelerden ve ortada büyük 'T' şeklinde sola doğru yayılan bir kararma sorunu var. Ayrıca bir görüntünün ekranda uzun süre beklemesi sonrası izi kalıyor ve zamanla dağılıyor. Cihaz 2008 Model SHARP LC-42SB55E.. Aşağıda siyah, beyaz ve mavi ekranlarda arızayı gözlemleyebilirsiniz.

Konu başlığı ile ilgili olduğu için buradan bir kaç defa yazdım ama dönüş alamayınca hem başlığı yeniden bi' güncellemek istedim hem de fikir verebilecek, destek olabilecek varsa yardımlarınızı rica etmek.. Var mıdır şu an bu sıkıntıların bir çözümü sizce? Olabilir derseniz, nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca uzun süren araştırmalarım sonucu, Youtube'da ve burada Vestel Panel Bilgi Hattı'ndaki üstadların da içerik ve yardımlarıyla Toshiba 55UL3C63DT aldım, cihaz kargodan geldi, iki gün içinde yetkili servis kurulumunu yaptıdım, en kısa sürede o başlık altında özellikle paneli hakkındaki kullanıcı gözlemlerimi, değerlendirmelerimi paylaşıcam diğer arkadaşlara da naçizane bir içerik olsun.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

Fotoğrafları da bu şekilde..

IMG_4551.jpg
IMG_4513.jpg
IMG_4427.jpg
IMG_4379.jpg

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622

Panelimin köşelerden ve ortada büyük 'T' şeklinde sola doğru yayılan bir kararma sorunu var. Ayrıca bir görüntünün ekranda uzun süre beklemesi sonrası izi kalıyor ve zamanla dağılıyor. Cihaz 2008 Model SHARP LC-42SB55E.. Aşağıda siyah, beyaz ve mavi ekranlarda arızayı gözlemleyebilirsiniz.

Konu başlığı ile ilgili olduğu için buradan bir kaç defa yazdım ama dönüş alamayınca hem başlığı yeniden bi' güncellemek istedim hem de fikir verebilecek, destek olabilecek varsa yardımlarınızı rica etmek.. Var mıdır şu an bu sıkıntıların bir çözümü sizce? Olabilir derseniz, nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca uzun süren araştırmalarım sonucu, Youtube'da ve burada Vestel Panel Bilgi Hattı'ndaki üstadların da içerik ve yardımlarıyla Toshiba 55UL3C63DT aldım, cihaz kargodan geldi, iki gün içinde yetkili servis kurulumunu yaptıdım, en kısa sürede o başlık altında özellikle paneli hakkındaki kullanıcı gözlemlerimi, değerlendirmelerimi paylaşıcam diğer arkadaşlara da naçizane bir içerik olsun.

Odaklanma kaynaklı böyle görünmüyorsa, fotoğraftaki gibiyse yani, bariz kusurlu bence.
Bir de ustaların görüşünü alalım;

F fikoloji A Adem Helvacı TEKNOwest TEKNOwest

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi, oncelikle ayrintili cevabin icin tesekkurler. Bu tamire Ekim 2020 tarihinde 500 lira ucret vermistim. Ben tv yi aldigim zaman farketmistim bu ton farkini ama yinede sesimi cikarmadim. Bir is yapildi emek verildi dedim ama artik gozume iyice takiliyor. Bende elektronik isindeyim, bilgisayar ve cep telefonu. Bana deselerdi o zaman bak arkadasim bu kadar led degisirse fiyat 500, tamami degisirse 1000 yine tamam derdim o zaman, rakamin pesinde degilim sadece isimin tam ve kaliteli sekilde yapilmasini isterdim. Bana opsiyon malesef sunulmadi. Abi bunu sana gondereyim, ne gerekiyorsa yapalim isterim eger uygun gorursen. Ulkede sokakta yurumek bile buyuk risk, kargoda birsey olma riski kucuk bir risk.

Tesekkurler.
Abi ben tüm ticari faaliyetlerden çekildim ne yazık ki. Yaşadığım Bölgede kıymetli ustalarımız var ancak arkadaşlarımızın da belirttiği üzere kargo kısmını hakikaten küçümsemeyin veya çok ciddi önlemler alın. Düşünün ki bu işi yaptığım zamanlarda ben ince mdf veya duralit kestiriyordum tvnin özellikle ön yüzeyi için. Siz bu kargocu dostlarımızın kabiliyetlerini küçümsemeyin lütfen her koşulda tv kırmayı başarıyorlar sağ olsunlar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Panelde eğer görüntünün iz bırakması durumu başladıysa zaten tamir anlamında yapacak birşey yok.
05439131519 Haydar usta ile irtibat kurup selamımı iletin bir sorun bakalım alternatif bir görüş sunar belki kendisi.

T Çevrimdışı

troia

Yeni Üye
30 Nis 2022
20
32
Panelde eğer görüntünün iz bırakması durumu başladıysa zaten tamir anlamında yapacak birşey yok.
05439131519 Haydar usta ile irtibat kurup selamımı iletin bir sorun bakalım alternatif bir görüş sunar belki kendisi.
Tamamdır hocam, çok teşekkür ederim destekleriniz için. Ustamın da değerlendirmelerini buradan paylaşırım zaten emsal olarak kalsın burada.. Tekrar teşekkürler.

S Çevrimdışı

SHARP

Yeni Üye
10 May 2022
12
44
Abi ben tüm ticari faaliyetlerden çekildim ne yazık ki. Yaşadığım Bölgede kıymetli ustalarımız var ancak arkadaşlarımızın da belirttiği üzere kargo kısmını hakikaten küçümsemeyin veya çok ciddi önlemler alın. Düşünün ki bu işi yaptığım zamanlarda ben ince mdf veya duralit kestiriyordum tvnin özellikle ön yüzeyi için. Siz bu kargocu dostlarımızın kabiliyetlerini küçümsemeyin lütfen her koşulda tv kırmayı başarıyorlar sağ olsunlar.
Merhaba Adem abi, ben bu cihazi kime vereyim istanbulda yapilsin ? Hem diffuser hem led bar komple degissin. Nesinin yapilmasi gerekiyorsa yapilsin. Lutfen bana bir adres verin, selaminizi ileteyim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba Adem abi, ben bu cihazi kime vereyim istanbulda yapilsin ? Hem diffuser hem led bar komple degissin. Nesinin yapilmasi gerekiyorsa yapilsin. Lutfen bana bir adres verin, selaminizi ileteyim.
Bu konuda kendileri direkt olarak destek sağlar mı bilemiyorum ancak İstanbulda benim verebileceğim tek isim Fatih Bey'dir. Türkiye de panel sektöründe onarım ve tedarik konusunda İLK adım atan firmadır kendileri. (MATE ELEKTRONİK)
Numarası 05495677705

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt