SET ÜSTÜ OCAK

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Gönderdiğiniz video ankastre ocak videosu, benim Ocak set üstü. Videolardan bakıp deniyecegim. Problem çıkarsa yazarım F fikoloji
Mantık aynıdır. İlk mesajda belirttiğim gibi genelde aynı şekilde sökülür, bazı marka ve modellerde alttan veya yandanda sağlamlık için vida vardır.
Ben size yön gösterebilirim gerisi sizde ??

P Çevrimdışı

Pozada

Yeni Üye
3 Şub 2018
31
İyi akşamlar. Sorunlu parça fotosunu attığım arkadaşmış. Yenisiyle değiştirdim. Ancak bir problem çıktı. Şöyle ki, ocağı toplamadan tüm kontrolleri yaptım. Gayet muntazam çalıştığını gördüm ve ocağı topladım. Fişi takıp beklerden birini yaktığımda bütün çakmaklar in aynı anda yandığını gördüm. Neden kaynaklanıyor olabilir.

IMG_20191102_191548.jpg

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
İyi akşamlar. Sorunlu parça fotosunu attığım arkadaşmış. Yenisiyle değiştirdim. Ancak bir problem çıktı. Şöyle ki, ocağı toplamadan tüm kontrolleri yaptım. Gayet muntazam çalıştığını gördüm ve ocağı topladım. Fişi takıp beklerden birini yaktığımda bütün çakmaklar in aynı anda yandığını gördüm. Neden kaynaklanıyor olabilir.

IMG_20191102_191548.jpg
Bütün çakmaklar aynı anda yanar diye biliyorum

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Aynen öyle sen herhangi birini yakmaya çalışsan bile hepsi tetiklenir. Çalışma mantığı budur dikkat etmemişsindir ?
Zor oldu mu Sökmen?
Nasıl geçti işlem ?
Parçayı nerden buldun?

P Çevrimdışı

Pozada

Yeni Üye
3 Şub 2018
31
Himm! Çakmaklar yanması gözümden kaçmış sanirim. ?
Sökme işlemi beni biraz yordu. 8 üstte 2 altta olmak üzere toplam 10 vida söktüm.
Üstteki lerden ikisi baya uğraştırdı. Ama ben kazandım. Yalama olmasından korkarken, yarıbelinden koptu ve uç kısmı içerde kaldı.
Düğmelere takılı olan mikroswich ti sanırım, fotosunu çekerek kolayca söktüm. Biraz yağlanma ve pas izleri vardı üzerinde. Muhtemel arızalı parça düşüncesiyle Ankara'da yaşayanlar bilirler, bu tür malzemelerin satıldığı, Ulus'a gittim. Sanayi Caddesinde işhanlarinda bir çok dükkan var. Burada kısa bir araştırmadan sonra ismini de vereyim, Elitok tic. 1. Katta mikroswichin benzerini buldum ancak, tırnakları kısa geldi. Çalışanlarla kısa bir görüş alışverişinden sonra, asıl sorunun fotosunu attigim, manyeto, çakmak jeneratörü dedikleri parçadan kaynaklandığına karar verdik ve 35 ₺ ye aldım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt