SET ÜSTÜ OCAK

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Validenin 12-13 yıldır kullandığı bosch set üstü solo ocak(3 gözü lpgli yani tüplü 1 gözü elektrikli).düğmeleri ateşleme yapmıyor.çakmakla 3 gözü yakmak zorunda kalıyoruz.ben 3adet düğmeyi söktüm altlarındaki conta gibi malzemeler hep parçalanmış.bunların yenileri varmı.yani komple düğmeler falan değişip bu sorun çözülürmü.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

düğmeleri tekrar taktım ateşleme yapıyor düğmeyi çevirince kıvılcım çıkıyor fakat gaz geldiği halde gözler yanmıyor.ancak çakmakla yakabiliyorsun.bunu tamir eden olurmu acaba eski 12-13 yıllık ocak.

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

Pozada

Yeni Üye
3 Şub 2018
31
Merhabalar. Termikel setustu ocağım ateşleme yapmıyor. Kabloyu ve prizi kontrol ettim normal. Sorun nedir ve benim yapabileceğim bir şey varmı. Yardımcı olursanız sevinirim. Sota Sota

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar. Termikel setustu ocağım ateşleme yapmıyor. Kabloyu ve prizi kontrol ettim normal. Sorun nedir ve benim yapabileceğim bir şey varmı. Yardımcı olursanız sevinirim. Sota Sota
atşelme hataları bir gözdemi var ? yoksa hepsinde mi ?

4-lu-musluk-terminal-akmak-arelk-1802-13-B.jpg

*görsel 1mikro swich diyoruz.

eğer tek birinde problem varsa genel anlamda üsteki parçadan kaynaklanıyor.

bu parça aşağıda paylaştığım kısımda bulunuyor;

z4zEg9.jpg

*görsel 2 ocak üst tablasının altı

diğer ihtimal ise giç çakmıyor tetiklemiyor ise aşağıdaki parçadan kaynaklı

IMG_20150321_131608-500x500.jpg

*bu parçaya 4 lü çakmak gurubu deniliyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
validenin bosch set üstü ocağı artık iyicene bozuldu.bende ucuz yollu ferre ınox lpgli (solo)aldım.şimdilik memnun.bu marka nasıl acaba .

P Çevrimdışı

Pozada

Yeni Üye
3 Şub 2018
31
atşelme hataları bir gözdemi var ? yoksa hepsinde mi ?

4-lu-musluk-terminal-akmak-arelk-1802-13-B.jpg

*görsel 1mikro swich diyoruz.

eğer tek birinde problem varsa genel anlamda üsteki parçadan kaynaklanıyor.

bu parça aşağıda paylaştığım kısımda bulunuyor;

z4zEg9.jpg

*görsel 2 ocak üst tablasının altı

diğer ihtimal ise giç çakmıyor tetiklemiyor ise aşağıdaki parçadan kaynaklı

IMG_20150321_131608-500x500.jpg

*bu parçaya 4 lü çakmak gurubu deniliyor.

Benim ocakta hiçbir gözde ateşleme olmuyor. Muhtemel arıza 4'lu çakmak grubu olduğunu anlıyorum.
Bu durumda benim bu parçayı bulmam ve degistirmem mümkün mü? Yoksa servis yada tamircininmi yapması daha uygun olur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
elinizden geliyorsa yapılabilir.
ben ihtimallerden bahsettim, ya 4lü çakmakta sorun var, yada mikroswich dediğimiz parça.
ocağı fişten çekiniz, ocak bek kafalarını çıkartın altında toplamda 8 vida var sökünce üst çerçeve çıkar.(bazı modellerde alttan destek vidası atılıyor. sonrasında parçalar önünüze gelecek, 4 lü çakmak çoğu firma aynı kullanıyor. ama mikrosiwich hepsi farklı oluyor internetten bulabilirsin

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
örnek video :
,

videonun başını almamışlar nedenini söyleyim, vidalar zamanla kurumuş yağdan pastan kilitlenmiş, bu gibi durumlarda videonun sonuna doğru olan akıllı vida atma işlemi yapmışlar. vida çıkmayınca matkap ucu ile vidaları kırmışlardır. yeni delik açmışlardır. sonrada videodaki gibi farklı vidalar atılmıştır.

P Çevrimdışı

Pozada

Yeni Üye
3 Şub 2018
31
Teşekkürler F fikoloji, hem video hemde bilgilendirmen için, el yatkinligim ve malzemelerim var. Çakmak grubunu bulabilirsem kendim tamir etmeyi deneyeceğim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt