Servis Sağlayıcı (ISS) Değişikliği Sonrası Mi TV wifi Bağlı İnternet Yok

cengizmax Çevrimdışı

cengizmax

Yeni Üye
1 Ağu 2019
7
Türknet Türk Telekom Alt yapı fiyatına %67 oranında zam yapılması sonucu 169 TL ye çıkan faturamın biraz daha ekonomik olması açısından millenicom'a geçiş yaptım. Vestel Smart TV özelikli ama artık bildiğiniz üzere smat tv özelliğini günümüz teknolojilerini karşılamakta yetersiz kalınca geçen yıl Mi TV Stick (Andrid TV) satın aldım. Taaki millenicom geçişimin ardından wifi bağlı internet yok hatası alana kadar. Yaklaşık 1 hafta gibi bir mesai harcadım mi tv stick cihazı hard reset atmaktan tutun modemi sıfırlama ve millenicom'a konu yardımcı olmalarını istedim servis sağlayıcı değişikliği sonrası bu sorunla karşılaştığımı farklı İnternet servis sağlayıcılarda sorun olmadığını izah etmeme rağmen bir türlü sorunuma çözüm bulamadılar. Cihazın tarih saat ayarını ağ üzerinden otomatik almadığı için internet bağlantısı gerçekleşmiyor. elle ayar yapıyorsunuz ve internete giriş yapabiliyorsunuz. ama cihaz fişten çekmemeniz lazım yoksa her seferinde bu işlemi tekrarlamanız gerekiyor. Sizinle değişik servis sağlayıcılar ile karşılaştırma yaptığım görseli paylaşma istedim böyle bir sorununuz olduğunda ve araştıramaya başladığınızda yardımcı olmak adına kesin ve %100 sorun bundan kaynaklı olduğunu bilmenizi istiyorum.

mi-tv-iss-baglanti-karsilastirma.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Modem arayüzünü kontrol ettiniz mi?
Diğer cihazlar bağlanabiliyor mu internete?
Mi TV'deki yazılım Google'ın yazılımı.
Google'a ait bir adresin engellenmiş olma ihtimalini düşük buluyorum.
İlginç bir sorun.

Sota Sota

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bazen ebeveyn kontrolü varsa da böyle hatalar oluyor örnek kullandığım bir uygulama TTNet geçince calismiyyru, bende ebeveyn kontrolü arayarak iptal ettirdim sorun düzeldi

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Bazen ebeveyn kontrolü varsa da böyle hatalar oluyor örnek kullandığım bir uygulama TTNet geçince calismiyyru, bende ebeveyn kontrolü arayarak iptal ettirdim sorun düzeldi

Aynen. Kardeşimin internetinin tarifesini değiştirip taahhüt vermiştik. LG webos’ta Netflix açılmıyordu. Sormadan aile profili açmışlar. İptal ettik düzeldi.

Sanırım internet bağlatanlata default olarak aile profili açma gibi bir uygulama (malum zihniyetin zorlaması) var.

cengizmax Çevrimdışı

cengizmax

Yeni Üye
1 Ağu 2019
7
İlginiz ve için teşekkür ederim. Servis sağlayıcı Millenicom ile her hangi bir filtre koruması yok tamamen kaldırdım.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
ISS'ler neden böyle saçma bir uygulama yaparlar anlamış değilim. Buradaki ana sorun MiBox'ın NTP sunucusuna bağlanamaması. NTP eski bir protokol olduğundan ve de kötü amaçlı kullanıma açık olduğundan (server tarafında) nedense bir çok modem sanki herkes windows kullanmak zorundaymış gibi bu protokolü engelliyor. Modeminizden MiBox için, UDP 123 ve 1023 açıp bir deneyin. Şanslıysanız probleminiz çözülür.
Ya da büyük ihtimalle CGNAT ahavuzundan IP adresi alıyorsunuz. ISS'iniz ile iletişime geçip evinizde güvenlik kamerası olduğunu ve buna dışarıdan erişebilmek için CGNAT havuzu dışında bir IP (Sabit IP olmasına gerek yok deyin. Sabit IP için ayrıca para isterler) kullanmak istediğinizi belirtin. Çok büyük ihtimal probleminiz çözülecektir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
ISS'ler neden böyle saçma bir uygulama yaparlar anlamış değilim. Buradaki ana sorun MiBox'ın NTP sunucusuna bağlanamaması. NTP eski bir protokol olduğundan ve de kötü amaçlı kullanıma açık olduğundan (server tarafında) nedense bir çok modem sanki herkes windows kullanmak zorundaymış gibi bu protokolü engelliyor. Modeminizden MiBox için, UDP 123 ve 1023 açıp bir deneyin. Şanslıysanız probleminiz çözülür.
Ya da büyük ihtimalle CGNAT ahavuzundan IP adresi alıyorsunuz. ISS'iniz ile iletişime geçip evinizde güvenlik kamerası olduğunu ve buna dışarıdan erişebilmek için CGNAT havuzu dışında bir IP (Sabit IP olmasına gerek yok deyin. Sabit IP için ayrıca para isterler) kullanmak istediğinizi belirtin. Çok büyük ihtimal probleminiz çözülecektir.
:ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt