Servis Kurulumu Esnasında Servise Yaptırılması Gereken Testler

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
A Ado Adem Abi önerilerin arasında karar vermem gene zor oldu kafamda deli sorular falan gene mühendislik tarafını ve kullanım amacıma uygun tvyi tercih ettim 43MU7000 aldım.

Servis kurulumu yapınca ne gibi testleri onlar gitmeden yaptırmalıyım. Gelen servis testleri yapmazsa nasıl bir yol izleyebilirim.

50MU7000 de ilk açılışta bir intro var demiştin 43 de de var mıdır ilk açıldığını teşhir olmadığını o şekilde anlayabiliriz heralde.
Samsung da çalışma süresi sayacı var mıdır?Varsa nasıl test edilir.
Birde yapılabilecek diğer testleri öğrenebilirsem mutlu olurum
Şimdiden teşekkür ediyorum

turkaahmet Çevrimdışı

turkaahmet

Aktif Üye
24 Ocak 2019
108
44
Geçmiş olsun abi bu sene ciddi bir salgın var bir türlü terk eylemedi memleketi insanı hasta ediyo tam düzeldi derken geri geliyor,

Vallahi aklıma geldi dedim Adem Abinin bir müşkülü var dedim forumdan bu kadar süre uzak kalmazdı .

Abi ürün geldi evde duruyor servis henüz kuruluma gelmedi kurulum esnasında neleri yaptırmalıyım test vb gibi nerelerini kontrol etmeliyim cihazın.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Geçmiş olsun abi bu sene ciddi bir salgın var bir türlü terk eylemedi memleketi insanı hasta ediyo tam düzeldi derken geri geliyor,

Vallahi aklıma geldi dedim Adem Abinin bir müşkülü var dedim forumdan bu kadar süre uzak kalmazdı .

Abi ürün geldi evde duruyor servis henüz kuruluma gelmedi kurulum esnasında neleri yaptırmalıyım test vb gibi nerelerini kontrol etmeliyim cihazın.

Youtube dan görüşmüştük aynı şeyleri tekrar etmeyeyim :kiskis

A Çevrimdışı

arifakinti

Yeni Üye
8 Şub 2018
45
TEKNOwest TEKNOwest hocam kurulumu servis yapmak zorunda mı? Dün arkadaş bir TV aldı kendi açmış kontrol etmiş kurmuş. Bir sıkıntı çıkar mı? Servis çağırmaya gerek var mı artık?

Hepsiburada dan alınmış. Hepsiburada sitesinde servis kurmazsan garanti dışı olur vs yazmış. Vestel TV bu arada

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
TEKNOwest TEKNOwest hocam kurulumu servis yapmak zorunda mı? Dün arkadaş bir TV aldı kendi açmış kontrol etmiş kurmuş. Bir sıkıntı çıkar mı? Servis çağırmaya gerek var mı artık?

Hepsiburada dan alınmış. Hepsiburada sitesinde servis kurmazsan garanti dışı olur vs yazmış. Vestel TV bu arada
Garanti dışı kalmaz arıza durumunda fatura tarihinden işlem görür ama yinede montaj kaydı açtırsın +1 yıl garanti için fatura kaybolur bu sefer üretim tarihinden işlem yaparlar zararı olur

E Çevrimdışı

Eclk17

Yeni Üye
10 Kas 2022
44
27
Selamlar. Aramaya inandım, sormak istediğim soruya en yakın bu konuyu buldum. Yeni konu açmayayım dedim.
Aslında soru aynı, tv farklı. Samsung 55BU8000.
A Adem Helvacı Konuda youtube üzerinden cevap verdiğinizi söylemişsiniz. Baya bir videonuzu izledim, denk gelemedim sanırım.
Aklımda olanlar ölü piksel ve bulutlanma testleri. Genelde Youtube videolarıyla yaptıklarım.. turkaahmet turkaahmet panel çalışma süresinden bahsetmiş, bunun ayrı bir mod, yada telefonlardaki gibi ayrı bir kod mu var ? Google üzerinde aradım, bir sonuca ulaşamadım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Selamlar. Aramaya inandım, sormak istediğim soruya en yakın bu konuyu buldum. Yeni konu açmayayım dedim.
Aslında soru aynı, tv farklı. Samsung 55BU8000.
A Adem Helvacı Konuda youtube üzerinden cevap verdiğinizi söylemişsiniz. Baya bir videonuzu izledim, denk gelemedim sanırım.
Aklımda olanlar ölü piksel ve bulutlanma testleri. Genelde Youtube videolarıyla yaptıklarım.. turkaahmet turkaahmet panel çalışma süresinden bahsetmiş, bunun ayrı bir mod, yada telefonlardaki gibi ayrı bir kod mu var ? Google üzerinde aradım, bir sonuca ulaşamadım.
Panel süresi muhtemelen servis menüsünden öğrenilebilir ama dikkatli olmanız lazım.
Yanlışlıkla bir moda girebilir veya bir parametre ile oynayabilirsiniz.
Samsung'ların servis menüsüne nasıl girilir bilmiyorum, olası bir hata cihazı garantiden çıkarır bilginiz olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt