SERABED BAMBOO YATAKDA DİKİŞLERİN ATMASI

• Konbuyu başlatan Fatih009
  • Başlangıç tarihi
F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Armis marka baza başlık setimin başlığı bugün garanti kapsamında değişti, o esnada kullanmakta olduğum Serabed Bamboo yatağımıda bir alt üst edeyim dedim, yatakta dikiş sökükleri olduğunu fark ettim ve bu sökükler zamanla ilerleyecek, daha 3 aylık yatak.

IMG_20210522_120625.jpg
IMG_20210522_120706.jpg
IMG_20210522_120724.jpg

Şimdi size kısaca baza başlık hikayemi anlatayım;
13 mart tarihinde mağazadan aşağıdaki baza başlık setini beğenerek aldım

b-carina-2019-0-1.jpg

aynı gün kurulumdan sonra fark ettim ki bazanın ortadaki siyah renk olan (pasolu, her bazaya uyun, yükselip alçalabilen) destek bacaklarından gıygıdı gıygıdı ses geliyor, satın aldığım mağazayı aradım, doğal olarak yetkili Armis Yatak A.Ş.'ye arıza kaydı bıraktı, birkaç gün sonra bende direkt Armis Yatak A.Ş.'yi arayıp arıza kaydı bıraklıdığını teyit aldım.
Aradan 1 ay geçti beni arayan soran yok, ürünü satın aldığım mağazaya gittim, yahu 1 ay oldu dedim, mağaza yetkilisi Armis Yatak A.Ş.'yi yanımda aradı ilgilendi benimle sağolsun.
Neyse uzun lafın bücürü aradan 50 gün geçti beni arayan soran yok, bu forum ve adem abi sayesinde biraz bilinçlendik artık ne yapacağımızı biliyoruz, hakem heyetine görselleri, faturası tam, kısa ve anlaşılır bir dille talebimi de net bir şekilde dile getirip dosyayı açtım e devlet üzerinden.
Bu arada bu baza başlık setindeki ayakların gıcırtısı beni rahatsız ediyordu, başlığın desenlerinde hafif bir yamukluk vardı, çok kafaya takmıyordum açıkçası, önemli değildi benim için ama, Armis Yatak A.Ş. 50 gün bir arızaya gelmediği için, gıcık oldum, başlıktaki desen yamukluğundan da şikayet ettim,
böylece şikayetim; ayaklarda gıcırtı ve başlık desen hatası olarak geçti.

bugün servis başlık ve yeni bacaklarla geldi, başlık değişti bacaklarında yenileride gıcırtı yaptı, firmayı arayıp, pasolu bacak değil sabit bacak talebinde bulundu, umarım kısa sürede bacaklarıda halledecekler.

söz konusu başlıktaki yamuk desen ve yamuk olmayan desen

IMG_20210430_094121.jpg
IMG_20210430_094133.jpg

fotoğrafları

şimdi benim esas sorum şu bu baza başlık setindeki küçük bir desen yamukluğundan koca bir başlığı değiştirdi adamlar, Serabed firması benim dikişleri sökülmeye başlamış yatağımda da aynı yaklaşımı sergileyip, yatağımı değiştirir mi, tamir edeceğiz diye götürürmü. Siz olsanız ne yaparsınız daha 3 aylık yatak 5-6 yerinde iplikler sökülmüş benim gördüğüm. Tamire göndersem hiç içime sinmeyecek titiz birisiyim bu konuda. Bu yatağın değişimini istemek benim yasal hakkımıdıracaba, yoksa firma biz tamir edip geri getireceğiz beyefendi diyebilirmi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hangi firma serabed mi armis yatak a.ş. mi.
İkisi aynı firma değilmiş. Ben aynı firmanın ürünü zannettim.
Baza'nın üretiminde bariz şekilde kalite kontrol sorunu var bence.
Yatak için bir şey diyemem.

Merak ettiğim, bu firmaları neden tercih ettiniz? Ben hiç duymadım bu üreticileri. :hihi

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İkisi aynı firma değilmiş. Ben aynı firmanın ürünü zannettim.
Merak ettiğim, bu firmaları neden tercih ettiniz? Ben hiç duymadım bu üreticileri. :hihi
öncelikle şunu söyliyeyim, serabed firması köklü ve çok kaliteli yatak üretin bir firma, çok uzun araştırdım bu firmayı, o meşhur olan yataşı bellonayı falan tokatlar yatak kalitesinde.

Armis Yatak A.Ş. ise bilindik bir firma değil, artemis halı markasının sahipleri kurmuş bu firmayı, açıkçası baza başlık setinde aradığım tek kriter profillerin sık atılması, profil kalınlığı ve yatağın üzerine oturduğu sunranın ve bazanın altındaki eşya koyduğumuz suntanın kalınlığıydı, bu kriterlerimi armis yatak karşıladı. 8mm suntalem kullanılmış ve malzeme işçilik kalitesi güzel. 7-8 mağaza dolaştım, birsürü baza başlık seti inceledim

IMG_20210522_131438.jpg

ve profil sıklığıda çok iyi

b-carina-2019-0-3.jpg

fiyat olarakda 2 ürünü çok çok uygun fiyata aldım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
öncelikle şunu söyliyeyim, serabed firması köklü ve çok kaliteli yatak üretin bir firma, çok uzun araştırdım bu firmayı, o meşhur olan yataşı bellonayı falan tokatlar yatak kalitesinde.

Armis Yatak A.Ş. ise bilindik bir firma değil, artemis halı markasının sahipleri kurmuş bu firmayı, açıkçası baza başlık setinde aradığım tek kriter profillerin sık atılması, profil kalınlığı ve yatağın üzerine oturduğu sunranın ve bazanın altındaki eşya koyduğumuz suntanın kalınlığıydı, bu kriterlerimi armis yatak karşıladı. 8mm suntalem kullanılmış ve malzeme işçilik kalitesi güzel. 7-8 mağaza dolaştım, birsürü baza başlık seti inceledim

IMG_20210522_131438.jpg

ve profil sıklığıda çok iyi

b-carina-2019-0-3.jpg

fiyat olarakda 2 ürünü çok çok uygun fiyata aldım
Anlattıklarınızla görünen tablo ortada.
Firma hatayı kabul etmezse THH'ye gidersiniz.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Anlattıklarınızla görünen tablo ortada.
Firma hatayı kabul etmezse THH'ye gidersiniz.
aklıma takılan nokta şu; 6 ay olmadığı için bu ürün ayıplı ürün kategorisine girermi ?
ayıplı ürün kategorisine girerse, bu ürünün yenisi ile değiştirilmesini istemek benim yasal hakkım olur diye biliyorum.

firma da diyebilir ki; tamam dikişleri atmış yatağın, biz tamir edip geri getireceğiz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
aklıma takılan nokta şu; 6 ay olmadığı için bu ürün ayıplı ürün kategorisine girermi ?
ayıplı ürün kategorisine girerse, bu ürünün yenisi ile değiştirilmesini istemek benim yasal hakkım olur diye biliyorum.

firma da diyebilir ki; tamam dikişleri atmış yatağın, biz tamir edip geri getireceğiz.
Kanuna bakmak lazım yatak için ne demiş.
Firma bizim bazamızla kullanmadığınız için böyle oldu diyip işin içinden de sıyrılmayı deneyebilir. :hihi

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kanuna bakmak lazım yatak için ne demiş.
Firma bizim bazamızla kullanmadığınız için böyle oldu diyip işin içinden de sıyrılmayı deneyebilir. :hihi
evet açıkçası byle saçma sapan bir bahane ile karşılaşmaktan korkuyorum. Adem abinin bazası gibi huysuz, şımarık bir baza değil benim bazam ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt