Seg Tv hdmi ses sorunu

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
36
Merhaba elimde fotoğrafta ekli model var. laptopu yada masaüstü bağlayınca Tv den ses gelmiyor. yada gelse dahai 10 sn falan geliyor sonra kesiliyor. pc lerde sorun yok. sorun tv de. yazılım falan mı atmak gerek acaba

842ff924-883a-4ace-b24a-9370a0319d03.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
cevaplar için teşekkür ederim. olay tamamen driver ve hatalı bir ekran kartı yüzünden oluyormuş.
benim laptop baya eski 10 yaşından fazla. üzerinden gt525m diye bir ekran kartı var. siz yazınca internette ufak bi araştırma yaptım. yabancı kaynaklarda direk bu kartla ilgili tonla hdmi sorunu mevcut. hatta direk benim modelle ilgili coğu. dell tarafında bir sorun var gibi.
Linux yazan arkadaşı görünce Linux Mint kurayım dedim. hiç driver kurmadan direk sorunsuz ses görüntü aktardı :) ama kötü olan benim tv de uydu kablosu yok. evin o kısma çekmedim. BluTv den canlı izliyorduk. amaaa Blutv Linuxte çalışmıyormuş. olaya bak rezalet. neyse 2. sistem w10 1507 diye bi sürüm kurdum acayip de eskiymiş. bunda da direk ses görüntü aktardı. nvdia denetim merkezi yok ama sorunsuz. :)

garip bi macera oldu. cevap yazan herkese teşekkür ederim.
yeni pc alma zamanı gelmiş gibi duruyor
Linux ile ilgili yine teraspy teraspy ustamızdan detay bilgisi alabiliriz. Ancak saf android deneyimi için bir kurulum düşünüyorsanız, android çekirdeği ile saf sistem örneği olan;

deneyebilirsiniz. Emulasyon uygulamaları (Bluestacks v.b.) ile ilgili performans kaybını önleyecektir. Sorunun çözülmesine sevindik. Kolay gelsin.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,196
65
cevaplar için teşekkür ederim. olay tamamen driver ve hatalı bir ekran kartı yüzünden oluyormuş.
benim laptop baya eski 10 yaşından fazla. üzerinden gt525m diye bir ekran kartı var. siz yazınca internette ufak bi araştırma yaptım. yabancı kaynaklarda direk bu kartla ilgili tonla hdmi sorunu mevcut. hatta direk benim modelle ilgili coğu. dell tarafında bir sorun var gibi.
Linux yazan arkadaşı görünce Linux Mint kurayım dedim. hiç driver kurmadan direk sorunsuz ses görüntü aktardı :) ama kötü olan benim tv de uydu kablosu yok. evin o kısma çekmedim. BluTv den canlı izliyorduk. amaaa Blutv Linuxte çalışmıyormuş. olaya bak rezalet. neyse 2. sistem w10 1507 diye bi sürüm kurdum acayip de eskiymiş. bunda da direk ses görüntü aktardı. nvdia denetim merkezi yok ama sorunsuz. :)

garip bi macera oldu. cevap yazan herkese teşekkür ederim.
yeni pc alma zamanı gelmiş gibi duruyor
Hımm, eski bir dell laptop :) Bende 1525 var,cwp kurulu ama sen ona debian kurup içine de virtualbox ile win kuranilirdin ,hem güvenli bir sistemin olurdu hem de linux içinden win çalıştırıp filmleri izlerdin ,gerçi gerek kalmamış ama aklında bulunsun ,çünkü eski laptop bile şaha kalkar linux ile :ok
Güle güle kullan bu arada:)

Geri
Üst Alt