SEG marka Vestel üretimi 17IPS20 17MB82S Kapanıp Açılma sorunu

A Çevrimdışı

asenyurt

Yeni Üye
15 Nis 2020
5
36
Merhabalar

17MB82S ve 17IPS20 besleme kartlı bir Vestel ürünü TV var.
Tv yi açtığımda Logo ekrana geliyor ve bir anda gidiyor, kapanıyor ve tekrar açılmaya başlıyor. Çoğu zaman bu şekilde tekrarlanıyor hep.
Ama bazen tv açılıp saatlerce çalıştığı da oluyor. Bir anda çalışırken gene tekrardan kapanıp açılmalar oluyor.
Şuan tv tam açılamadığından yüklü versiyonu kontrol edemiyorum. Bazı Facebook grupları yazılım yükle diyor fakat düzgün açılmayan bu tv de yazılım yükleme esnasında gene kapanırsa bu sefer işlemci kartını da bozarım düşüncesindeyim.
Şu ekstra bilgiyi de vereyim tv açılınca görüntüde sorun yok ledler çalışıyor.

Ben besleme kartında sorun olduğunu düşünüyorum.
Bana yardımcı olabilir misiniz acaba ?

20200415_151535.jpg
20200415_151517.jpg
20200415_151500.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
linkte mb82 kurtarma yazılımını deneyebilirsiniz.

Y Çevrimdışı

YsnTsn

Yeni Üye
15 Nis 2020
17
42
linkte mb82 kurtarma yazılımını deneyebilirsiniz.

İyi forumlar,
Benimde Vestel 3D 43FA8500 LED TV m var ve aynı sorun bendede var. Acaba yazılımsal mı sorun yoksa başka bir şey mi var anlayamadım. Eskiden çok nadir kapanıp açılıyordu . Bu aralar bazen 10 dakikada bir kapanıp açılıyor. Ama laptopu HDMI ile bağlayıp izlerken çok nadir kapanıp açılıyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok Teşekkür ederim
TEKNOwest TEKNOWEST
A Adem Helvacı

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
İyi forumlar,
Benimde Vestel 3D 43FA8500 LED TV m var ve aynı sorun bendede var. Acaba yazılımsal mı sorun yoksa başka bir şey mi var anlayamadım. Eskiden çok nadir kapanıp açılıyordu . Bu aralar bazen 10 dakikada bir kapanıp açılıyor. Ama laptopu HDMI ile bağlayıp izlerken çok nadir kapanıp açılıyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok Teşekkür ederim
TEKNOwest TEKNOWEST
A Adem Helvacı
linkte seri no ve uk ile menü 4725 tuşlayıp açılan servis menüsünün fotosunu paylaşın bakalım

Y Çevrimdışı

YsnTsn

Yeni Üye
15 Nis 2020
17
42
linkte seri no ve uk ile menü 4725 tuşlayıp açılan servis menüsünün fotosunu paylaşın bakalım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

vestel927d81bb33a1eadf.jpg

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

YsnTsn

Yeni Üye
15 Nis 2020
17
42
Yazılım güncel tv internet ortamında kapanıyorsa normal bir durumdur. MB96 Ana kartlı tv lerde donanım yetersizliği nedeniyle smart özelliği ömrünü tamamladı. Laptop ta sorun olmaz.
yok ustam , normal tv ortamında çok sık kapanmakta . ancak laptopta çok az kapanmakta. örnek vereyim : tv izlerken 5-10 dk arasında kapanıp açılıyor ( bazen yarım saat) ama laptopa takıp izlerken bazen hiç kapanmıyor bazen de 1-1.5 saatte kapanıp açılıyor

A Çevrimdışı

asenyurt

Yeni Üye
15 Nis 2020
5
36
A asenyurt Usb giriş soketinin en altında joystick tuş var. Basık kalmış olabilir kontrol edin.

joystick tuşu basık değil.
bazı facebook gruplarında 400v luk iki tane uzun olan kondansatörleri değiştirin diye bir tavsiye verdiler

bir de bu tv ye yazılım yüklemek ne kadar doğru olur acaba ?? sonuçta açılış esnasında kapanıp tekrar açılmaya çalışıyor tam yazılım yükleme sırasında işlemciden de olmayalım ???

A Çevrimdışı

asenyurt

Yeni Üye
15 Nis 2020
5
36
çok enteresan bir şey oldu.
10 dakikadır çalışan tv ye kumandaya pili taktıktan sonra (kumandada pil yoktu) tv ye çevirince kapanıp gene açıldı. gene kumandanın pilini çıkarıp tekrar alıcı göze çevirince gene kapanıp açıldı.
birkaç deneme daha yaptım ama kapanıp açılmadı şuan çalışıyor.
bu sırada servis menüsüne girebildim. read only
ve sanırım versiyonu çok eski

20200416_160656.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
çok enteresan bir şey oldu.
10 dakikadır çalışan tv ye kumandaya pili taktıktan sonra (kumandada pil yoktu) tv ye çevirince kapanıp gene açıldı. gene kumandanın pilini çıkarıp tekrar alıcı göze çevirince gene kapanıp açıldı.
birkaç deneme daha yaptım ama kapanıp açılmadı şuan çalışıyor.
bu sırada servis menüsüne girebildim. read only
ve sanırım versiyonu çok eski

Yazdıklarınıza göre uzaktan kumanda da sorun var gibi bu arada yazılım eski V.1.3.7 Yazılımı yükleyebilirsiniz.

Yükleme açıklamaları

Yazılım link
?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
yok ustam , normal tv ortamında çok sık kapanmakta . ancak laptopta çok az kapanmakta. örnek vereyim : tv izlerken 5-10 dk arasında kapanıp açılıyor ( bazen yarım saat) ama laptopa takıp izlerken bazen hiç kapanmıyor bazen de 1-1.5 saatte kapanıp açılıyor

İlk kurulumu deneyin harici ne bağlı ise ayırın harici bağlanan cihazdan da etkileniyor olabilir tv ye sadece anten bağlı kalsın sorun devam ederse donanımsal arıza vardır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri