SEG 48SCF7620 Televizyon Hakkında Kısa Bilgilendirme Konusu

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Selam;

Her zaman ultra mega özellikleri olan ürünler değil, daha halk tipi, daha alınabilir ve ilgi çekebilecek, ihtiyaç karşılayabilecek ürünleri de incelediğimizi biliyorsunuz.

Bu anlamda potansiyel alıcıları için konubaşlığında geçen SEG marka SCF7620 model Televizyonu sökerek inceledim.

Zaten bildiğiniz detaylar olması nedeniyle bu tarz ürünlerde çok fazla görsel kullanmıyorum malum mobil kullanıcılarımız yoğun. Bu nednele sadece yazlı bilgi paylaşmayı uygun gördüm.

Ürünümüz FHD SAMSUNG VA panel ve MB211 anakartlı bir üründür. Daha önce aynı ürün MB97 anakart ile de üretilmişti bu nedenle çok düşük bir olasılık olsa da özellikle Carrefoure depolarında tek tük kalmış eski ürünlerden size denk gelebilme olasılığını göz ardı etmemenizi rica ederim.

Evet belirttiğimiz gibi üründe SAMSUNG panelimiz var
Panelimizin tipi VA
Anakartımız FHD MB211
HD DVB-T/C/S2(HEVC)
1 scart
2 hdmı
1 usb
Optic Out
GERMAN+NICAM STEREO
Dled BMS panel
CI+
Connectivity
DLNA
HBB TV
Open Browser

Gibi özellikler Bu TV miz ile birlikte bize sunulan özellikler arasındadır.

wifi widi bt gibi özellikler bu modelde bulunmamaktadır.

Talep eden arkadaşlar olursa kullanım kılavuzunu ekleyebilirim :ok:

D Çevrimdışı

delmandede

Yeni Üye
11 Şub 2018
34
bilgiler için teşekkürler üstad :) zahmet olmasa MB211 anakart nasıl bir kartır kısa bir açıklama yaparsanız memnun olurum . şuan benim tv dede bu anakart var herhangi bir sorununu görmedim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: SEG 48SCF7620 Televizyon Hakkında Kısa Bilgilendirme Konusu

delmandede' Alıntı:
bilgiler için teşekkürler üstad :) zahmet olmasa MB211 anakart nasıl bir kartır kısa bir açıklama yaparsanız memnun olurum . şuan benim tv dede bu anakart var herhangi bir sorununu görmedim.

FHD tv tiplerinde kullanılan bir anakarttır, bildiğimiz nandflash teknolojisi kullanır. Çok çok üstün özellikleri olan bir kart değildir ancak FHD tv ler için üretilen en stabil kartlardan birisidir. Tabi biz günümüz üretimleri ile kıyasladığımızdan artık böyle ''üstün değil'' vs diyoruz yoksa 1 sene önce bu tabirleri kullanmazdık. İnsanoğluyuz süreki ''Daha,Daha,Daha'' diyoruz bütün sebep bu :)

Asında ben schematic diagram üzerinden bir çok teknik veri okuyabilsem de size halk tabirine çevirip aktarabilmek pek mümkün olmuyor :) 

''İyidir'' desem yeterli olur mu? :ok:

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
Ado' Alıntı:
delmandede' Alıntı:

FHD tv tiplerinde kullanılan bir anakarttır, bildiğimiz nandflash teknolojisi kullanır. Çok çok üstün özellikleri olan bir kart değildir ancak FHD tv ler için üretilen en stabil kartlardan birisidir. Tabi biz günümüz üretimleri ile kıyasladığımızdan artık böyle ''üstün değil'' vs diyoruz yoksa 1 sene önce bu tabirleri kullanmazdık. İnsanoğluyuz süreki ''Daha,Daha,Daha'' diyoruz bütün sebep bu :)

Asında ben schematic diagram üzerinden bir çok teknik veri okuyabilsem de size halk tabirine çevirip aktarabilmek pek mümkün olmuyor :) 

Mb211 anakartli oldugunu nasil anlariz ado hocam bu sc7600 olanlar 2 usbli onlar acaba mb97mi
48scf7620de tek usbli mb97 cikma ihtimali varmi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: SEG 48SCF7620 Televizyon Hakkında Kısa Bilgilendirme Konusu

~mustafa~' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Mb211 anakartli oldugunu nasil anlariz ado hocam bu sc7600 olanlar 2 usbli onlar acaba mb97mi
48scf7620de tek usbli mb97 cikma ihtimali varmi

Yani yeni alacağınız bir tv ise serisini bana paslayın bakarım yoksa seriden sizin anlama olasılığınız yok.

Elinizde olan bir tv ise biliyorsunuz MENU4725 ile servis menüye girip kontrol edebilirsiniz.

I Çevrimdışı

izmirlibo

Yeni Üye
25 Haz 2018
2
38
Merhaba Hocam
Bikaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim :)
Bu televizyona bir wifi adaptör almak istiyorum ama hangisi uyumlu bununla ilgili pek bir bilgim yok önerebileceğiniz bir ürün varmı ?
İkinci olarak bu televizyonun yazılımına ne kadar müdahalede bulunabiliriz. IP tv gibi bir uygulama yükleyebilirmiyiz?
Teşekkürler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba Hocam
Bu televizyona bir wifi adaptör almak istiyorum ama hangisi uyumlu bununla ilgili pek bir bilgim yok önerebileceğiniz bir ürün varmı ?
İkinci olarak bu televizyonun yazılımına ne kadar müdahalede bulunabiliriz. IP tv gibi bir uygulama yükleyebilirmiyiz?
Teşekkürler

Umut Barış Umut Barış Kardeşim chipset bilgisi lütfen :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Merhaba Hocam
Teşekkürler

İçinde Ralink chipset vardı.
Ralink chipset'i olan bir adaptör çalışabilir belki.

S Çevrimdışı

suattamer 

Yeni Üye
12 Mar 2019
17
55
Benim bir sorum olacaktı bu tvde neden NETFLIX yok. Yükleme şansımız varmı.Teşekürler

E Çevrimdışı

ertemli

Yeni Üye
16 Şub 2018
43
1697 tl

Açıklama
Ürün Açıklaması

122 Ekran SEG Full HD Dahili Uydu Alıcılı, Dahili Karasal Alıcılı, Dahili Wireless bağlantısı bulunan smart ürün
Setin İçeriği:
Televizyon
Özellikler ve ayrıntılar
  • Menşe Ülke: Türkiye
  • FHD Tv
  • 122 Ekran
  • Smart TV Dahili WiFi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri