seg 39226b-17mb82s yazılım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
selam,
bu panel yazılımıdır

PCF Yükleme
1. pcf.bin dosyası USB bellek içerisine kopyalanır
Örneğin 22_AUOHW03_169FHD__E_N_NO_V_NO_ER_XX_82_.pcf dosyası «pcf.bin» olarak isimlendirilmeli
3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
4. Service menüden "USB operations" yapılır
5. Power on/off sonrası yeni dosyalar yüklenmiş olacaktır.

PTF Yükleme
1. ptf.bin dosyası USB bellek içerisine kopyalanır
Örneğin 22_AUOHW03_169FHD__E_N_NO_V_NO_ER_XX_82_.ptf dosyası «ptf.bin» olarak isimlendirilmeli
3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
4. Service menüden "USB operations" yapılır
5. Power on/off sonrası yeni dosyalar yüklenmiş olacaktır.

servis menüsüne giriş menü4725 tir.
Üstad bilmediğimden soruyorum. Bu yazılım talepleri vs konuları oluyor. Sizler TV teknik servis olarak elinizde olduğun mı yazılımları paylaşıyorsunuz, ( bazı firmware vs yazılımlar tenik servislerde olur ya)

Yoksa cihazın resmi sitelerinden indirip mi upload ediyorsunuz ki böyle değildir de sorayım dedim yine de...

Saygılar.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Üstad bilmediğimden soruyorum. Bu yazılım talepleri vs konuları oluyor. Sizler TV teknik servis olarak elinizde olduğun mı yazılımları paylaşıyorsunuz, ( bazı firmware vs yazılımlar tenik servislerde olur ya)

Yoksa cihazın resmi sitelerinden indirip mi upload ediyorsunuz ki böyle değildir de sorayım dedim yine de...

Saygılar.
vestelin daha önceden halka açık yazılım sitesi vardı, full ve güncellemeleri oradan yapardık, site kapandı, bizim kendi sistemimizden seri numarasına bağlı olanlara ulaşıyoruz. hepsinde geçerli olmasada çoğuna erişebiliyoruz, yani pc de böyle bir yazılım arşivimiz yok(full ve panel yazılımları) ama core yani güncellemeler sitede olduğu gibi bizde de mevcut çünkü her tv nin panel yazılımı full yazılımı kullanılan kart ve panel yapısı farklı olunca bunu arşiv yapmak bayazor oluyor

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
vestelin daha önceden halka açık yazılım sitesi vardı, full ve güncellemeleri oradan yapardık, site kapandı, bizim kendi sistemimizden seri numarasına bağlı olanlara ulaşıyoruz. hepsinde geçerli olmasada çoğuna erişebiliyoruz, yani pc de böyle bir yazılım arşivimiz yok(full ve panel yazılımları) ama core yani güncellemeler sitede olduğu gibi bizde de mevcut çünkü her tv nin panel yazılımı full yazılımı kullanılan kart ve panel yapısı farklı olunca bunu arşiv yapmak bayazor oluyor
Anladım... Bilgilendirme için teşekkür ederim ustad. Eyvallah..

R Çevrimdışı

Rizvan Aydın

Yeni Üye
29 Ağu 2019
30
51
Merhaba arkadaşlar
Seg22 le22sat227fhd-b plus tv var
Açılışta seg logo geliyor sonra ekran katarıyor arka aydınlatma çalışıyor kumanda komut vermiyordu bir kaç yazılım denedim
Birinde vestel olarak açıldı fakat uydu çalışmadı sonra başka denedim oda gitti
Kurtarma yazılımını attım şimdi kumanda kontrol ediyor fakat logoçıkmadan standby a düşüyor
Bu modelin full yazılımını ya da flaş dump da olur
Sn:71005542 300372
Şimdiden teşekkürler

1582911035157-344900188.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba arkadaşlar
Açılışta seg logo geliyor sonra ekran katarıyor arka aydınlatma çalışıyor kumanda komut vermiyordu bir kaç yazılım denedim
Kurtarma yazılımını attım şimdi kumanda kontrol ediyor fakat logoçıkmadan standby a düşüyor
Şimdiden teşekkürler

mb82 kurtarma deneyiniz olmaz ise

full

full yükleme anlatım;tıklayınız

R Çevrimdışı

Rizvan Aydın

Yeni Üye
29 Ağu 2019
30
51
mb82 kurtarma deneyiniz olmaz ise

full

full yükleme anlatım;tıklayınız
Merhaba ustam yazılımı attım tv ilk aline döndü açılışta seg logo geliyor sonra ekran karanlık arka aydınlatma çalışıyor kumanda görev yapmıyor
Kurtarma yazılımını da attım yine aynı
Ne tavsiye ediyorsunuz
Teşekkür ederim kolay gelsin

R Çevrimdışı

Rizvan Aydın

Yeni Üye
29 Ağu 2019
30
51
ana kart veya panel kaynalkı durum olabilir denem kazım
Başka bir full yazılım dosyayla tv açıldı vestel logo ile fakat uydu da sinyal yoktu ve media pla yer görünmüyor du sonra da başka dosya attım vé çalıştığı dosyayı da silmişim
Yani tv de yazılımsal sorun var bence bu dosyanın flaş dump varsa direk flaşa yazıp denemek isterim
Teşekkürler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Başka bir full yazılım dosyayla tv açıldı vestel logo ile fakat uydu da sinyal yoktu ve media pla yer görünmüyor du sonra da başka dosya attım vé çalıştığı dosyayı da silmişim
Yani tv de yazılımsal sorun var bence bu dosyanın flaş dump varsa direk flaşa yazıp denemek isterim
Teşekkürler
elimde yok ne yazıkki
TEKNOwest TEKNOWEST By_Trol By_Trol

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,444
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,444
Merhaba arkadaşlar
Şimdiden teşekkürler

Linkte iki farklı yazılım var. Yükledikten sonra sonucu yazın.
?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri