SEG 24SEH5520 YAZILIM

L Çevrimdışı

liarfaces

Yeni Üye
13 Kas 2022
29
26
SEG 24SEH5520 Yazılım

Kolay gelsn ustalarım tvye yazılım atmaya çalışıyorum ama ışık olarak harekete geçmiyor normal yanıp sönüyor sonra hiç yanmadı
Şimdi kartı değiştirdim mb 140 ters çıktı yazılım atıyorum bazen ters çalışıyor bazen ters açılıp kapanıyor yardıma ihtiyacım var herkese hayırlı işler
78B2ED4A-41BA-45D3-9FD5-DC22D8AD8E13.jpg
340A921F-41D3-4132-B718-9C1850CD7B23.jpg

yokoono yokoono

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

liarfaces

Yeni Üye
13 Kas 2022
29
26
Software and flash memory bin for 17MB140 and VES236WNVC-2D-N12 panel. Try at your own risk. If the remote control no longer works, use a programmable one or a Vestel one.
Yine yazılım almıyor nesen yapar önce fişe takıyorum 2 kez std yanıp sönüyor sonra seg yazısı geliyor kapanıyor açma std sabit kırmızı ışık kalıyor OK TUşunu algılamıyor on offa basıyorum normal açılıyor fakat tv ters

yokoono Çevrimiçi

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,467
72
1. You rewrote a software from another TV model that uses a different remote control code.
2. If you want to turn the image, you have the panel software. If the OK key is functional.
Panel profile:
MB1XX ailesi için;
Rar dosyasından çıkarılmış iki ana unsur, FAT32 olarak formatlanmış bellek içerisine pq isimli bir klasör ile yerleştirilir
PQ isimli klasör içerisindeki yazılımlara sahip bellek TV ye takılır
TV nin uzaktan kumandası aracılığı ile MENU 4725 tuşlanarak Servis menüsüne girilir
En altta bulunan USB OPERATİONS bölümüne gelinir ve OK tuşuna basılır
Ekranda çok kısa süreli olarak (dosya çok küçük olduğu için yükleme anlık olur) LÜTFEN BEKLEYİNİZ yazısı gelir ve gider
TV kumandasından stby tuşuna basarak tv kapatılır
TV yeniden açıldığında ekran düzelmiş olur
(Bazı istisna durumlarda Profile dosyalarında olduğu gibi TV yi kapattıktan sonra fişi çekip, stby ışığı sönene kadar beklemeniz gerekebilir.)

L Çevrimdışı

liarfaces

Yeni Üye
13 Kas 2022
29
26
1. You rewrote a software from another TV model that uses a different remote control code.
2. If you want to turn the image, you have the panel software. If the OK key is functional.
Panel profile:
MB1XX ailesi için;
Rar dosyasından çıkarılmış iki ana unsur, FAT32 olarak formatlanmış bellek içerisine pq isimli bir klasör ile yerleştirilir
TV nin uzaktan kumandası aracılığı ile MENU 4725 tuşlanarak Servis menüsüne girilir
Ekranda çok kısa süreli olarak (dosya çok küçük olduğu için yükleme anlık olur) LÜTFEN BEKLEYİNİZ yazısı gelir ve gider
(Bazı istisna durumlarda Profile dosyalarında olduğu gibi TV yi kapattıktan sonra fişi çekip, stby ışığı sönene kadar beklemeniz gerekebilir.)
stby tuşuna basıyorum işlemleri yaptıktan sonra hala aynı pq isimli bir klasör açtım ve mb140en ve mb140.mboot usb auto update 3ünü bu klasöre attım ama düzelmedi

yokoono Çevrimiçi

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,467
72
Google translate;
Görüntüyü döndürmek için aşağıdakileri yapın:

Sahip olduğum tek şey bu. Artık sana yardım edemem. Belki başka bir meslektaş.

L Çevrimdışı

liarfaces

Yeni Üye
13 Kas 2022
29
26
Google translate;
Görüntüyü döndürmek için aşağıdakileri yapın:

Sahip olduğum tek şey bu. Artık sana yardım edemem. Belki başka bir meslektaş.
Teşekkürler sorunu çözemedik sağlık olsun

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
stby tuşuna basıyorum işlemleri yaptıktan sonra hala aynı pq isimli bir klasör açtım ve mb140en ve mb140.mboot usb auto update 3ünü bu klasöre attım ama düzelmedi
Yanlış yapmışsın,
pq isimli klasör panel yazılımı içindir ,3 dosyayı hiç bir klasöre KOYMAYACAKSIN , usb "root" içinde olacak,yani klasör yok,sadece 3 dosya var :ok

yokoono Çevrimiçi

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,467
72
For this TV I gave:
1. Stick software
2. Bin for flash memory
3. The panel profile.
It has everything you need to repair the TV.

Google translate:
Bu TV için verdim:
1. Çubuk yazılımı
2. Flash bellek kutusu
3. Panel profili.
TV'yi onarmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

C Çevrimdışı
20 Mar 2023
35
Teşekkürler sorunu çözemedik sağlık olsun
İyi çalışmalar ustam mb140 kartlar yazılımı geç algılayabiliyor bir iki kere deneme olabilir ancak full yazılımı yüklemen lazım cihazın seri numarasını verirsen yardımcı olayım sana MB 140'lar yüklemesi ve bir iki kere denedikten sonra alabilir sana panel yazılımı değil full yazılım lazım Bir de tam arızayı anlatırsan bize yardımcı olalım

L Çevrimdışı

liarfaces

Yeni Üye
13 Kas 2022
29
26
Yanlış yapmışsın,
pq isimli klasör panel yazılımı içindir ,3 dosyayı hiç bir klasöre KOYMAYACAKSIN , usb "root" içinde olacak,yani klasör yok,sadece 3 dosya var :ok
Bunuda denedim baya bi ustam mb82s lerdeki gbi değilde bunda ışık yanma falan olmuyor. Direk ledler yanıyor seg yazısı geliyor stdbya alıyor on off tuşuna basınca açıyor sonra

İyi çalışmalar ustam mb140 kartlar yazılımı geç algılayabiliyor bir iki kere deneme olabilir ancak full yazılımı yüklemen lazım cihazın seri numarasını verirsen yardımcı olayım sana MB 140'lar yüklemesi ve bir iki kere denedikten sonra alabilir sana panel yazılımı değil full yazılım lazım Bir de tam arızayı anlatırsan bize yardımcı olalım
Tam arıza görüntü ters tv yazılım almıyor servis menüsünden usb operation a giriyorum lütfen bekleyiniz diyor hemen geçiyor ama aç kapadan sonra ne değişiyor ne başka birşey oluyor. Birtane daha kart vardı oda kendi kendine kapanıp açılıyordu yazılım denerken komple gitti stdby ışığı bile yanmıyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt