Sanırım ledler gitti

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
Merhaba,

VESTEL 49UB9300 marka model tvim var yaklaşık 5 yıldır kullanmaktayım.

Tvimde geçen hafta fark ettim.Ledler de bir sorun var.Bu konuda ne yapabilirim.Bana yardımcı olacak forumdaki ustalardan yardımlarını bekliyorum.Resimlerini ekledim.Aslinda çok belli değil ama can sıkıyor.Nette aratınca şu linkte yedek parçasını buldum ama doğrumudur bilmiyorum.

Altta İstanbul Kartal'da oturuyorum.

163614200890816170953.jpg

1636142054824428108130.jpg

1636142087383270691356.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Geçmiş olsun. Evet LED bir bölümü kesmiş ama bunlarda direk LED değişimi öncesi kabloyu da kontrol et bazen temassizlik kaynaklı o bölgeye enerji gitmiyor (nadir)
LED bar değişebilir ama risklidir. Bu nedenle yanlış bir harekette ekran kırılabilir daha büyük veya dönülemez masraflar çıkabilir. Önceliğimiz güvenilir usta ve servis olsun yekili servisler 1 yılda parça garantisi veriyor dikkate alınmalı.
E-led olduğu için birazcık farklida sa LED bar değişimi hemen hemen şöyle ;

Bulduğun LED bar firmasını daha önce duymamıştım. Bu yüzden iyi araştır. Genelde ben fmrled yada turkledbar ile çalışıyorum ikisininde sitesinde WhatsApp hatları var TV barkodunu göndererek doğru ledbar alabilirsiniz.

N Çevrimdışı

nctemiz

Aktif Üye
15 Ocak 2019
312
46
Acaba bu tv yi yetkilil servise versem bana komple ledleri değiştirme maliyeti ne olur

Geçmiş olsun. Evet LED bir bölümü kesmiş ama bunlarda direk LED değişimi öncesi kabloyu da kontrol et bazen temassizlik kaynaklı o bölgeye enerji gitmiyor (nadir)
LED bar değişebilir ama risklidir. Bu nedenle yanlış bir harekette ekran kırılabilir daha büyük veya dönülemez masraflar çıkabilir. Önceliğimiz güvenilir usta ve servis olsun yekili servisler 1 yılda parça garantisi veriyor dikkate alınmalı.
E-led olduğu için birazcık farklida sa LED bar değişimi hemen hemen şöyle ;

Bulduğun LED bar firmasını daha önce duymamıştım. Bu yüzden iyi araştır. Genelde ben fmrled yada turkledbar ile çalışıyorum ikisininde sitesinde WhatsApp hatları var TV barkodunu göndererek doğru ledbar alabilirsiniz.

Acaba bu tv yi yetkilil servise versem bana komple ledleri değiştirme maliyeti ne olur

Geri
Üst Alt