Samsung Vestel Phılıps ürünleri hakkında tavsiye

B Çevrimdışı

batarist

Yeni Üye
22 Ara 2017
24
Merhabalar. İlk kez konu açıyorum, hatalarım olursa şimdiden özür dilerim. İş değişikliği sebebi ile ev değiştiriyorum ve tek kalacağım. Be sebeple yeni bir tv almak istedim ve bütçeyi 2000 tl olarak belirlemiştim fakat baktğmda yine de 2000 ile 2500 arasına da çıkmak gerektiğini gördüm. Bu sebeple de dh de konu açıp yardım istedim. Sağolsun arkadaşlar ellerinden geldiği kadarı ile yardım ediyorlar. Ben sizlerin de değerli görüşlerinden faydalanmak isterim. 

PHILIPS 43PFS4132 108ekran 2000TL
PHILIPS 43PFS4001 108ekran 1900TL
VESTEL 40UB8900 102ekran 2400TL 4K SMART SLİM LED
VESTEL 48FD5400 122ekran 1800TL 4K SMART YOK
VESTEL 48FD7300 122ekran 1900TL 4K SMART
ARÇELİK A43L5531 108ekran 1850TL
GRUNDİG 43CLE645 108ekran 2049TL
SAMSUNG 405000 102ekran 1759TL SMART YOK
SAMSUNG 40J5270 102ekran 1859TL SMART
SAMSUNG 43MU7000 108ekran 2359TL 4K SMART

VEstel 48fd7300 aklımı çeliyor. Aynı zamanda samsung 43mu7000 de. Ama aradaki fiyat farkıda kayda değer bir fark. Burada aklıma şu soru geliyor. yaklaşık 500 tl lik fir fark vermeye değer mi. basit tv kullanıcı olarak değerlendirebilirsiniz. Bi ihtimal ilerde ps 4 alabilirim. BElki. Ama öncellikle benim için öenmli olan görüntü kalitesi. Eğer görüntü kalitesi anlamında değecek olursa vereyim 500 tl fark ama yok gözle görülür bir fark olmazsa aradaki 500 ile de başka bir ihtiyacımı karşılarım diye düşünüyorum. Bu diğer modeller arasında da geçerli. Baz aldığım konu fiyat farkı. Sizler ne dersiniz. 2000 bandında bir tv işimi görür mü ? Görüntü bulanıklığı vb diğer konular en çok çekindiğim hususlardır. Sizlerin yorumları nelerdir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
batarist' Alıntı:
Merhabalar. İlk kez konu açıyorum, hatalarım olursa şimdiden özür dilerim. İş değişikliği sebebi ile ev değiştiriyorum ve tek kalacağım. Be sebeple yeni bir tv almak istedim ve bütçeyi 2000 tl olarak belirlemiştim fakat baktğmda yine de 2000 ile 2500 arasına da çıkmak gerektiğini gördüm. Bu sebeple de dh de konu açıp yardım istedim. Sağolsun arkadaşlar ellerinden geldiği kadarı ile yardım ediyorlar. Ben sizlerin de değerli görüşlerinden faydalanmak isterim. 

VEstel 48fd7300 aklımı çeliyor. Aynı zamanda samsung 43mu7000 de. Ama aradaki fiyat farkıda kayda değer bir fark. Burada aklıma şu soru geliyor. yaklaşık 500 tl lik fir fark vermeye değer mi. basit tv kullanıcı olarak değerlendirebilirsiniz. Bi ihtimal ilerde ps 4 alabilirim. BElki. Ama öncellikle benim için öenmli olan görüntü kalitesi. Eğer görüntü kalitesi anlamında değecek olursa vereyim 500 tl fark ama yok gözle görülür bir fark olmazsa aradaki 500 ile de başka bir ihtiyacımı karşılarım diye düşünüyorum. Bu diğer modeller arasında da geçerli. Baz aldığım konu fiyat farkı. Sizler ne dersiniz. 2000 bandında bir tv işimi görür mü ? Görüntü bulanıklığı vb diğer konular en çok çekindiğim hususlardır. Sizlerin yorumları nelerdir.

Selamlar;

Hoşgeldiniz diyelim öncelikle.

Bizler konuya TV markası olarak değil de PANEL markası olarak bakmayı daha uygun görüyoruz bu gibi durumlarda.

Evet paneli sürecek olan işlemci, yazılım gibi unsurlar da çok çok önemli olsalar da, GÖRÜNTÜ teknolojisinde KALİTE belirleyen unsur PANEL dir. Bu anlamda verdiğiniz listedeki ürünlere aslında TV markası değil de PANEL markası olarak bakmak daha doğru olacak gibi geliyor bana.

Bu anlamda bana 2-3 saat kadar izin verin öncelikle üretimlerde kullanılan panellerin neler olduğuna odaklanıp sonra da sizin kullanım amacınız doğrultusunda bir model belirlemeye çalışalım.  :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bende tamamen tüketici gözüyle yorum yapim ben alçak olsam 122 ekran smart olanı alırdım 1900 TL. Samsung'un 2359 TL olanı da smart var ama 108 ekran para farkı var ekran farkı da baya var büyük ekran ve smart olan Vestel iyi gibi geldi bana. Ado hocam daha teknik bilgi verir tabiki .

B Çevrimdışı

batarist

Yeni Üye
22 Ara 2017
24
Ado' Alıntı:
batarist' Alıntı:

Selamlar;

Hoşgeldiniz diyelim öncelikle.

Bizler konuya TV markası olarak değil de PANEL markası olarak bakmayı daha uygun görüyoruz bu gibi durumlarda.

Evet paneli sürecek olan işlemci, yazılım gibi unsurlar da çok çok önemli olsalar da, GÖRÜNTÜ teknolojisinde KALİTE belirleyen unsur PANEL dir. Bu anlamda verdiğiniz listedeki ürünlere aslında TV markası değil de PANEL markası olarak bakmak daha doğru olacak gibi geliyor bana.

Bu anlamda bana 2-3 saat kadar izin verin öncelikle üretimlerde kullanılan panellerin neler olduğuna odaklanıp sonra da sizin kullanım amacınız doğrultusunda bir model belirlemeye çalışalım.  :ok:

Hosbulduk :) Cok tesekkur ederim. Sizlerin forum uyelerinin yorumlari cok onemli benim icin. Istediginiz kadar beklerim hic sorun degil. Bu yazdigim urunlerden farkli eger onerceginiz urun olursa onlarada acigim. Hic farketmez. Yeterki kaliteli goruntum olsun. Tesekkurler

B Çevrimdışı

batarist

Yeni Üye
22 Ara 2017
24
clearidas' Alıntı:
Bende tamamen tüketici gözüyle yorum yapim ben alçak olsam 122 ekran smart olanı alırdım 1900 TL. Samsung'un 2359 TL olanı da smart var ama 108 ekran para farkı var ekran farkı da baya var büyük ekran ve smart olan Vestel iyi gibi geldi bana. Ado hocam daha teknik bilgi verir tabiki .

Tesekkurler hocam. Benmde aklima uygun geliyor, ama goruntu kalite anlaminda acaba samsung daha mi iyi olur acaba diye dusunuyorum. Ekran buyuk diye aklimi celiyor ama samsung vestele gore daha mi goruntu anlaminda kaliteli olur bilemedim

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Bence Samsung vetselden belki smart olarak daha iyidir geri özellikler olarak çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum ha ben bişe biliyor muyum hayır bilgilerim sizin kadardır fazlası yoktur fikir alışverişi olsun diye yorum yapıyorum yakın zamanda arkadaşımiza aldık tv Vestel Philips hepsine baktık görüntüler genelde hep aynıydı Philips aldı arkadaş tabi ekran küçüktü onun aldığının ama aralarında görüntü kalitesi olarak ben fark göremedim. Görüntü kalitesi olarak fark yoktur ama dediğim gibi smart olarak ben bir iki şikayet görmüştüm o konuda da ado hocam aydınlatır bizi.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Söyle bir şeye rasladim ekranı sizin baktıklarınızdan baya büyük vestelin buda sanırım. Ama smart yok uydu var içinde. Smart önemli değil derseniz seçenekler arasına koyabilirsiniz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
PHILIPS 43PFS4132 108ekran 2000TL SAMSUNG PANEL

PHILIPS 43PFS4001 108ekran 1900TL LGP PANEL
VESTEL 40UB8900 102ekran 2400TL 4K SMART SLİM LED SAMSUNG PANEL MB120
VESTEL 48FD5400 122ekran 1800TL 4K SMART YOK SAMSUNG PANEL MB140
VESTEL 48FD7300 122ekran 1900TL 4K SMART SAMSUNG PANEL MB211
ARÇELİK A43L5531 108ekran 1850TL CHİMEİ PANEL
GRUNDİG 43CLE645 108ekran 2049TL AUO PANEL

Tekrar Merhabalar;

Bilgim olmayan markalar için bir kaç telefon görüşmesi yaptım, bilgim olanlar için ise direkt olarak deneyim/bilgi/düşüncelerimi aktarmak isterim size.

Öncelikle belirtmek isterimki ilk yazımda olduğu gibi benim için aslolan paneldir. Geri kalan kısmı sonra gelir her ne kadar önemli olsalar da.

Bu doğrultuda size bilerek tercihlerinizin yanına tespit edebildiğim panel markalarını yazdım.

Öncelikle listenin en üstünde olması nedeniyle PHILIPS markasından başlayayım. PHILIPS için ise buraya önce bir link ekliyorum onu incelemenizi tavsiye ederim.

http://tavsiyeforumu.com/konu-televizyon-almayi-dusunenlere-oneriler.html?pid=11479#pid11479

Her zaman olduğu gibi yazayım burada hiç bir markaya karşı düşmanlığımız yoktur. DOĞRU olması şartı ile iyi ve kötü tüm bildiklerimizi paylaşırız. DOĞRULU için ise gidip mağaza vitrinlerinde 2 görüntü izlemek yerine aksine ürünleri satın almayı (İmkanımız elverdiğince tabi) veya elimizdeki teknik olanakları kullanarak ürün temin etmeyi başarıp söküp parçalayıp testlere tabitutarak ispatlamaya çalışıyoruz.

Klima verilerimizde olduğu gibi her ürünü elimizden geldiğince de teknolojik imkanların el verdiği ölçüde makinelerle testlere tabi tutmaya çalışıyoruz bunun da ispatı şu linktedir.

http://tavsiyeforumu.com/konu-hotpoint-musteri-hizmetlerine-acik-mektup.html

Bu verileri şu nedenle aktarmak istedim. TAMAMEN TARAFSIZIZ :) 

Bu nedenle ben Televizyona sadece Televizyon olarak bakmayı tercih etmiyorum.

Öncelikle Televizyon üretmek ile Panel üretmenin farklı şeyler olduğunu kabul ederek konuya başlamalıyız.

Yani burada ''Vay alçaklar bizi kandırıyorlar'' diyemeyiz kurumlara/Markalara.

Demek ki biz şimdi PHILIPS markasına bu durumda İYİ veya KÖTÜ diyemeyiz sadece kullandığı panelden hareket ederek. Bu teknolojinin arkasındaki MÜHENDİSLİK de çok önemlidir. 

Evet PHILIPS markasına kötü demiyoruz bu konuda mutabıkız.

Peki şu konuda da mutabıkmıyız? PHILIPS markası SAMSUNG markasından panel alıp kendi mühendisliği ile harmanlayıp ortaya KALİTELİ birşey çıkartabiliyor ise, aynı şeyi bir VESTEL bir ARÇELİK de yapabilir mi?

Elbette yapabilir azizim. Kaldı ki yapıyorlar da.

Bu gün hem ARÇELİK hem VESTEL hem SONY hem PHILIP hem LG markaları başka markalardan panel alıp kendi mühendislik ve teknolojileri ile harmanlayıp geliştirip SAĞLAM bir satış sonrası hizmet sunup tüketicisini mutlu edebiliyor mu? elbette edebiliyor.

Arka planda birbirlerinden mal satın alan bu firmalar ön planda birbirleri ile rekabet halindemi? O da evet.

Mesela LGP markası bir LG ve PHILIPS ortak yapımı panel üreticisi iken, SAMSUNG panelin PHILIPS tv de olması enteresan mı?

Bu koşullarda bence değil.

SONY marka tv alıp içinde SAMSUNG panel olması ne kadar doğal ise bu da o kadar normal.

Bana çok normal gelmeyen ise LG marka tv içerisinden CHİMEİ marka panel çıkmasıdır.

CHİMEİ aslında eski ve kalite anlamında hatırı sayılır bir üreticidir. Ben bazı üretimlerde panellerindeki renk algoritmasını SAMSUNG panellerden (Bazılarından) daha başarılı bulurum. Ancak kabul etmek gerekirki LG ve CHİMEİ üretim maliyeti anlamında aynı statüde de değiller. Zaten LG markasının kendi tv lerinde (Bazılarında) farklı marka panel kullanma sebeplerinden birisi de üretim maliyetlerini düşürme politikasıdır.

Yukarıdaki listede yok lakin bir çok ARÇELİK ve VESTEL üretiminde aynı zamanda LG panel de bulursunuz.

Panel üzerine bu kadar konuştuk, panel kısmına şu cümle ile nokta koyup, sonra anakart işlemci üzerine biraz çene yapalım.

Tüm bu panel bilgilerinden sonra (Rakamlar sallamadır) SAMSUNG panelli SAMSUNG marka TV ye 3000TL mi verelim yoksa SAMSUNG panelli VESTEL markaTV ye 2000TL mi?

Bu sorunun cevabı için o zaman biraz da mühendislik işlemci vs kısımlarına bakalım.

Aaazzz sonraaaa :)))

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Kusura Bakmayın Kısa bir çay molası verdim müsaadenizle :)

Aslında PANEL için kurduğumuz tüm cümleleri genel anlamda hemen hemen tüm konponentler için kurabiliriz. 

Buna İşlemci - ram -flash ıc gibi unsurlar da dahil.

Bunu şöyle değerlendiriniz.

Benim adım Adem, Pentium İ5 işlemci, asus z370 anakart - asus gt730 ekran kartı - kingston hyperx 4gb dual ram vs ile kasa topladım. Win10 işletim sistemi kurdum adını ADEM yaptım sürdüm piyasaya. bastım 3000 TLfiyatı. Çünkü benim adım ADEM.

Siz ise girişimci bir firma olarak daha farklı bir yaklaşım sergileyip, bu konfigrasyonun aldığı sonucun aynısını İ3 işlemci - z370 anakart, asus gt370 ekran kartı - kingston hyperx 4gb single ram ve win 10 64bit kurup verdiniz piyasaya. adını RÜSTEM koydunuz. fiyatı da 2.000TL bastınız üstüne. Bazı özellikler kısılmışolsa da odaklanan yapılacak iş paralelinde KESİNLİKLE aynı sonuç alınabilecek bir toplama bu.

Sorun şu ki RÜSTEM adını kimse bilmiyor, güvenemiyor. 

Hatta bu senaryonun birçok kez tam tersine dahi şahit olmuşumdur.

Çok daha iyi bir sistem olmasına rağmen adı bilinmeyen ve bilinmediği için itibar edilmeyen çok ürün gördüm.

Yani azizimiyi bir televizyon için

İyi bir PANEL
İyi bir Anakart
İyi bir Yazılım 
Ve
Tüm bu kombinasyonu stabil ve üst performans çalıştırabilecek MÜHENDİSLİK gerekmektedir.

Açık ve net ifade ediyorum ki TV işi de aynen klima işi gibi MARKA işi değildir :)

to be continiued..

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
teknolojix' Alıntı:
Sen internetten ve teknolojiden anlarsın dediler verdiler gazı ?) biraderde valideye tv alalım ama arada bizde bakçamız gibi deyince orda kayış kopuyo biraderde azbucuk anlamasa al ucuzu ?) şimdi  ama Vestel 40UB6300  uhd smartsız 1425 tl Mi? , Regal 40R8070U 4K smart 3D 1699tl yada
Vestel 40UB8900 4k smart 1700tl mı bu  fiyata çıkınca ister istemez bu fiyatlarda gezinen 43” ler göze batıyo  
Finlux 43FU610 4k smart 3d 1689tl veya
Regal 43R6010U 4k smart 1799tl çoşarsam 
Vestel 43UB9100 1999 tl ne fark edecekse Vestel 43UB9100S 2065tl ama insanın bu kadar vercene 50”  lerde arada bende varım diye 
Telefunken 50TU5020 4k 1694 tlye al diyeside var ama 50” de 
VESTEL 50UD6300 1889 tl ve VESTEL 50UB8300 2017 üretimi 8 serisi 1888 tl yede çıkıyo 2070tl kıyasla kafayı yicem  3 -4 gündür 32” ile 50” veya  ortası tv istendi duvarda anca max 50” asılabilcek kadar diyolar ama 55 zorlardım ben gördüğüm kadarı ile ama piyasada  teknik noktada ve fiyat olarak hiçbir denge yok ve kararsızlıkta çok kötü bi fiyatlar arasında git gel o kaçtı bu okadarmıydı ?  sıyırmaya az kaldı doktorum nerde dedirdiyo ?))
bizdede 65UB9100 var ama samy 55 6470 modeli  yerine bi şekilde elden çıkartırım 11.11 gününde de direktan döndüm 65UD8900 almadan 3300 tlye iymi ettim kötümü bilmemde aklımda kalmadı değil fiyatta yükseldi tabi bi ara cinnet geçirsem alırımda düşerse garantim yokta ?)) en azından hdr de yazıyodu ya bak  neyse 8 serisi 2017 üretimiymiş  amaaa 9100 de şimdilerde 4000 seviyeleri 
neysede 32 de uhd yok bildiğim ama 39 ve 50 ile aralarında ne önerirsiniz? bide bu ado hocamın dediği auo panelli bulabilirsek sanki daha iy gibi.. mi ?

açık ve net yakın zamanda tv arayışım vardı forumdada tavsiye demiştim ses soluk çıkmayınca :) biraderin samy yi sevmesinden bende fiyat uygunluğundan 43mu7000 i aldım ki 2100 civarı 23 kasım gibi teknosa ve ups kargonun bütün azizliği ve vurdumduymazlığıyla ürünü sıkıntılarla almış oldum neyse servise kurdurdum 25-30 tl lik bi aparatıda 60 a kitlediler mecburen duvar dışında imkanım olmamasından  o anlık mecburiyetliklle bu fiyat seviyesine inan vestel hi-level vs. inan şase dışında gercekten fark yok kaldıki vestelin panel samy olunca ustune verdiğimiz etiket farkından dolayı değil samyye yada lg ye göre çok uzun yıldır projeksiyon kullanan biri olarak başımada gelse bu tarz ürünlerde hemen hemen hepsinde bulutlanma var ki yansıtmadaki görüntü kayıplarıyla kıyasladığımdada bulutlanma basit bi sorun olmakta kendi adıma ölü piksel konusunda evet benimde tolerans edemiyeceğim konu fakat oled olmadığı sürece şuanda uhd de marka gerçektende fiyatın önüne geçmemeli panasonic thosiba, philips, lg samy ve vestel ürünlerini kullanmış ve hala kullanan olarak ki panasonicten bir kere şikayet edebileceğim konu yokken geçenlerde ürün ararken vestelin panasoniğede ürün verdiğini öğrenip hatta birebir bendeki 65 kasayla aynı ürününü yabancılarda sitedede görünce yazılım ve smart ile panel şase aynıysa sırf adı panasonic diye yüksek fiyat vermenin anlamı kalmıyor şahsi fikrim..  şimdiki aklım olsa okadar para vermek yerine vestel hi level hatta nexon tv bile rahatlıkla düşünürüm birebir aynı yerde üretilip sadece donanımsal ( yok wifisiz ethernetsiz vs) değişiklik  dışında şahsen fark görmüyorum ... o zamanlar Regal 40R8070U 4K smart 3D 1699tl a bile fena kaçırmışım :) 

$_86.JPG

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Philips yazılımda vasattır. Kanal,menü geçişleri bile işkencedir.
Samsung Panelli Vestel vardı dayımda 4. yılında panel bozuldu. (Design Serisi 17MB-82S Ver 1.0)  :)estere:
Besleme ve anakart sağlamdı, onları sattım harçlık yaptım kendime. 

Anneannemde 17MB-35 anakartlı LG Panelli Vestel Pixellence serisi televizyon var, 9. yılına girecek bana mısın demedi.
Işık sızması yok diye hatırlıyorum. 
Bizdeki televizyon Vestel 42PF7175 (7 Serisi FHD Smart) LG IPS panelliymiş 5. yılına girecek sıkıntı çıkmadı. (17MB95)

Bence uzak durulması gereken şey Samsung'un ürettiği paneller. 
Dışarıya sattığı panellerde kesinlikle bir bit yeniği var bence. 
Alacaksanız bence LG IPS panelli Vestel alın. 
Ama tepkime süresi önemli diyorsanız VA panelli bir televizyon alın. 
Bana kalırsa Vestel tarafında LG veya AUO marka panele sahip televizyon alın. 
LG paneller de elbet mükemmel değiller ama Vestel tarafında sıkıntı yaşamadım henüz. 
Yoksa LG'nin FHD 3D Smart TV'lerinde eşşek kadar vertical banding sorunlarını unutmadık.  :kıskıs:

Linux tabanlı Philips'lerden uzak durun. 

Samsung'un Türkiye'ye getirdiği modeller (üst seriler hariç) Amerika ve Avrupa pazarına sattığı kaliteli modeller değil.

LG ve Samsung TV'lerin sadece Polonya üretimleri alınır. 

TV'lerde input lag muhabbetine fazla takılmayın bence. 
Önemli olan daha çok tazeleme hızı, yani hertz değeridir. 

Orada da bütçeniz düşük olduğu için fazla seçeneğiniz yok maalesef.

Yalnız Vestel daha çok parlak panel kullanır. Parlak paneller gündüz yansıma yaparlar. Onu dikkate alın mutlaka. 

Takıntılı biriyseniz sizi tatmin etmez. 

Söyleyeceklerim bu kadar.  :kıskıs:

B Çevrimdışı

batarist

Yeni Üye
22 Ara 2017
24
Ado' Alıntı:

Aslında PANEL için kurduğumuz tüm cümleleri genel anlamda hemen hemen tüm konponentler için kurabiliriz. 

Benim adım Adem, Pentium İ5 işlemci, asus z370 anakart - asus gt730 ekran kartı - kingston hyperx 4gb dual ram vs ile kasa topladım. Win10 işletim sistemi kurdum adını ADEM yaptım sürdüm piyasaya. bastım 3000 TLfiyatı. Çünkü benim adım ADEM.

Siz ise girişimci bir firma olarak daha farklı bir yaklaşım sergileyip, bu konfigrasyonun aldığı sonucun aynısını İ3 işlemci - z370 anakart, asus gt370 ekran kartı - kingston hyperx 4gb single ram ve win 10 64bit kurup verdiniz piyasaya. adını RÜSTEM koydunuz. fiyatı da 2.000TL bastınız üstüne. Bazı özellikler kısılmışolsa da odaklanan yapılacak iş paralelinde KESİNLİKLE aynı sonuç alınabilecek bir toplama bu.

Çok daha iyi bir sistem olmasına rağmen adı bilinmeyen ve bilinmediği için itibar edilmeyen çok ürün gördüm.

İyi bir PANEL
İyi bir Anakart
İyi bir Yazılım 
Ve
Tüm bu kombinasyonu stabil ve üst performans çalıştırabilecek MÜHENDİSLİK gerekmektedir.

Açık ve net ifade ediyorum ki TV işi de aynen klima işi gibi MARKA işi değildir :)

to be continiued..

Devami gelecek mi :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
batarist' Alıntı:
Ado' Alıntı:

İyi bir PANEL
İyi bir Anakart
İyi bir Yazılım 
Ve

to be continiued..

Devamı yazıyor zaten?  :kıskıs:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
batarist' Alıntı:
Ado' Alıntı:

İyi bir PANEL
İyi bir Anakart
İyi bir Yazılım 
Ve

to be continiued..

Yeni yeni kendime geliyorum,ilk fırsatta daha da yazarım ancak @Umut Barış zaten devamını getirmiş aslında :))

Geri
Üst Alt