Samsung ue46f5000aw kendi kendine reset atıyor

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Arkadaşlar elimde böyle bir televizyon var, bahçede kullanmak için arkadaştan aldım fakat İzlerken bazen kendi kendine reset atıyor. Android tv box ile kullanıyorum. 5 saniye içinde geri geliyor görüntü. Her zaman yapmıyor, bazen sık sık bazen uzun süre birsey yapmıyor. Soğuk lehim olabilir diye bir iki tıkladım ama sorun o değil gibi. İçini açmadan sormak istedim, kronik bir sorun mu diye. Çokta uğraşmak istemiyorum, kart vs durumu varsa.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Reset atmayı kesmişti, bugün iyice sıklaştı sonra durmadan restart atıp aynı döngüde devam edip duruyorken arkasına vurdum soğuk lehim varsa belli etsin diye. Vurduktan sonra görüntü geldi ve hala resetlemedi.Kuvvetle muhtemel soğuk lehim.

S Çevrimdışı

smartpin

Yeni Üye
14 Kas 2020
21
44
merhaba, tv parlaklıgını minimuma indirip deneyebilirsiniz, ısınan ledlerde buna neden olabiliyor, panasonic tvde sorunu boyle cozduk, cozduk derken ısıgı kısık kullanmaya devam ediyoruz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Reset atmayı kesmişti, bugün iyice sıklaştı sonra durmadan restart atıp aynı döngüde devam edip duruyorken arkasına vurdum soğuk lehim varsa belli etsin diye. Vurduktan sonra görüntü geldi ve hala resetlemedi.Kuvvetle muhtemel soğuk lehim.
Kapağı sök,(paneli kırmadan) ,üstten foto çek bağlantılar için elinde bulunsun,sonra kartları söküp arkadan bak bakalım lehimlere, (bir de büyütec al öyle bak)

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkasına vurunca nasıl soğuk lehimi anlacaksın öyle bi teknik yok :kiskis

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Arkasına vurunca nasıl soğuk lehimi anlacaksın öyle bi teknik yok :kiskis
Aralıksız restart atmaya başlayan ve açılmayan bir televizyon, bir iki darbe ile normale dönüp uzun süre birdaha Reset atmadığında bir temassizlik veya soğuk lehim ilk akla gelendir. Zira birsey ya çalışıyordur yada çalışmıyorur. Darbe ile gidişat değişiyorsa soğuk lehim kuvvetle muhtemeldir. Uzun yıllardır yapmasamda eski mesleğim tv, pc ve beyaz eşya tamiriydi,az çok anlıyoruz yani 🙃

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aralıksız restart atmaya başlayan ve açılmayan bir televizyon, bir iki darbe ile normale dönüp uzun süre birdaha Reset atmadığında bir temassizlik veya soğuk lehim ilk akla gelendir. Zira birsey ya çalışıyordur yada çalışmıyorur. Darbe ile gidişat değişiyorsa soğuk lehim kuvvetle muhtemeldir. Uzun yıllardır yapmasamda eski mesleğim tv, pc ve beyaz eşya tamiriydi,az çok anlıyoruz yani 🙃
Soket gevşektir o oturmuştur Türk işi önce bir iki vur belki çalışır :haha1

Geri
Üst Alt