Samsung UE40D5000 Led Bar Temini

B Çevrimdışı

Byseus

Yeni Üye
13 Eki 2020
19
35
Merhaba Samsung UE40D5000 model tv kullanıyorum ekranın bir kısmında kararmalar mevcut. Led ışıklar sönünce bu sıkıntı oluyormuş. Cihaz için led barları nerden bulabilirim yardımcı olabilecek olan var mı?

AA577C4B-868D-47A4-84C2-9750D09912A3.jpg
23E8CCFA-EBA4-4867-A062-4BAEFE34A439.jpg
854B109C-7D2C-4D0B-BDAC-2A9B30632B6E.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok iyi bildiğim, çok sevdiğim, tabiri caiz ise DAŞŞŞ KİBİN televizyondur ancak yaşı geldi kısmını geçeli çok olduk.
Bu model artık bizim piyango dediğimiz modellerden. Açık belirtmek gerekirse onarımına masraf edilmesi taraftarı olmuyorum bu tarz ürünlerde çünkü onarılmak istendiğinde ek sıkıntılar ortaya çıkardığını da biliyorum.

B Çevrimdışı

Byseus

Yeni Üye
13 Eki 2020
19
35
Çok iyi bildiğim, çok sevdiğim, tabiri caiz ise DAŞŞŞ KİBİN televizyondur ancak yaşı geldi kısmını geçeli çok olduk.
Bu model artık bizim piyango dediğimiz modellerden. Açık belirtmek gerekirse onarımına masraf edilmesi taraftarı olmuyorum bu tarz ürünlerde çünkü onarılmak istendiğinde ek sıkıntılar ortaya çıkardığını da biliyorum.
Adem hocam LED’leri değişsek çizgi dursa yine de sorunlar büyür mü?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O çizgi zaten panelin ben gidiciyim demeye başlamasının bir işareti.
Artar zamanla.
Nasıl veya ne şekilde artacağının da pek garantisi yok.
Bakmışsınız bir kısım komple kapanmış, ya da beyaz kalın bir çizgi oluşmuş vs.
İmkan varsa taksitle yeni bir TV bakın derim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Korkum şu; COF lar fazlasıyla gevrek oluyor bu yaşlarında, Ledleri değiştirecek dostumuz ne kadar ehil olsa da ledleri değiştirmek için paneli yerinden almak istediğinde BUFFER dediğiğimiz boardları yerinden kaldırmak zorunda. işte gevremiş olan COF üzerindeki hatlar bu esnada kendisini bırakıyor.

Sonrasında tamirci ile aranızda ''ben verdiğimde böyle değildi - benim yapabileceğim bir şey yok panel çok yaşlı'' tartışması olacak.

Riskleri göze alıyorsanız elbette ki müdahaleye değer ancak ısrarla ve ısrarla panelin de yaşının geldiğini vurgulamak istiyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı abi bizim diğer televizyonda böyle oldu aynı sorun mu bu da?

5DDBCF1F-662E-4DFB-844A-D34372236123.jpg
FAC6B665-7AA0-4423-A164-31875B468CB0.jpg
Bu farklı, bu tamir edilmeli. ledler Direct led ve maviye dönmüş yani kelvin değerleri değişmiş.
Sanıyorum bu tv nin ledleri 500 600tl dolaylarındaydı.
Bence siz Ali Ustamızı arayın selamımı iletin, kendisi Samsung yetkili servisi ve led ithalatçısı. Orijinal ve yan sanayi led elinde vardır, kendisinden görüş almadan hareket etmemenizi tavsiye ederim.

Ali usta 05335144845

A Çevrimdışı

adil22 

Yeni Üye
29 Eyl 2022
11
38
Ben de parça temini talebimi ilgili başlığa yazmıştım ama sanırım başlık açmak daha fazla yardım almayı sağlıyor. Yine de hali hazırda bilgili kişiler buraya da yazmışken bildirim giderse belki ben de yararlanabilirim.
Bana da 49 pus 7503 led barları gerekli. Güvenilir bir yerden temin etmek adına tavsiyelerinizi bekliyorum.

M Çevrimdışı

Misafir

Aktif Üye
10 May 2021
85
42
Buffer nedir yahu plazma tv mi tamir ediyorsunuz pcb desek daha doğru olur

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Buffer nedir yahu plazma tv mi tamir ediyorsunuz pcb desek daha doğru olur
Aşağıdaki görsellere bak da öğren acemi tamirci. Kendini geliştir biraz. Gözünde o kadar büyüttüğün BUFFER kelimesi TAMPON anlamında kullanılır.
Plazma tv lerde panel sürücüsü olarak kullanıldığı gibi LCD tv lerde yine aynı amaç ile kullanılır.
Osilatör devreli olanı vardır, olmayanı vardır ama ikisi de aynı ismi kullanabilir.

b13bc2ecfa277442d3.jpg

b23d01c30ff40287ba.jpg

Board dersin, Cof Board dersin, Buffer dersin, Buffer board dersin. Bu isimleri kullanmanda sakınca yok.
Zaten baktım senin de bu foruma bir faydan yok. Belli ki savunduğun tayfanın tetikçiliğini yapmaya gelmişsin o nedenle burada boşuna zaman harcamaman için hesabını kapatalım senin. Adın üstünde zaten, Misafirdin, Misafirlik de bir yere kadar.

Reklamınızı yaptığınız program linkine izin vermiştim, bu kadar saygısızlıktan sonra o linki de kaldırdım az önce.

Daha huzurlu olacağın yerde hayırlı işler diliyorum sana.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben de parça temini talebimi ilgili başlığa yazmıştım ama sanırım başlık açmak daha fazla yardım almayı sağlıyor. Yine de hali hazırda bilgili kişiler buraya da yazmışken bildirim giderse belki ben de yararlanabilirim.
Bana da 49 pus 7503 led barları gerekli. Güvenilir bir yerden temin etmek adına tavsiyelerinizi bekliyorum.
Kıymetli kardeşim görmedim inanın. Kusura bakmayınız yoksa size de GÜVENİLİR ve gerçek emekçi ustalarımızın numarasını seve seve ulaştırırdık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt