samsung ue 46 5700 s led tv kapattım.daha sonra açmak isterken goruntu ve ses gıttı.acil yardım beklıyorum

H Çevrimdışı

hikmetincesu

Yeni Üye
6 Haz 2020
1
52
tv yı açtım goruntu yok ses vardı.tabı kı kumanda ıle kurcaladık.o ararda goruntu belırdı.kayboldu.bu arada kurcalarken menuden sısteme tıklanmış.ve bu sefer ses te gıttı.ınternette araştırma sonucu ılk ledısıklara baktım.arka planda fenerle baktığımda bırsey gozukmuyordu.karanlıktı.tv yı soktum.paneli ayırdım.elektronıkçe olmadığımdan olçu eletı yoktu.ledleri soktum kontrol ettırdım.ledler sağlam .getirdım tv ye taktım.bu sefer ledler yanıyor ekran a ışık gelıyor.fakat goruntu ve ses yok. acil yardım ve çozume ihtiyacım var.tabı kı.bu arada surucu ve tıgon bağlantılarını sırası ıle soktum.denemek için.her sokup baktığımda ledler hep yandığı ve ekrana hep ışık geldığı halde goruntu ve ses gelmıyor.kafayı yıyeceğim.en son panel kaldı.balkondan aşşağı atmadan yardımcı olabılecek arkadaş varmı acaba

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
selamlar geçmiş olsun,
dediğinize göre panel görüntü yani osd yok, ama ses gitme olayı kafamı karıştırdı ?
belki kumandadan kurcalarken tv kaynağından çıktığın için örnek; hdmi cihazında bişey bağlı değil iken hdmi seçtin sesi açsan bile ses alamayacaksın.
bence osd yoktur.
onarım merkezlerine yada servise gönderip kontrol ettrmelisiniz.
hemen bir resim ekliyorum

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
15914311556206144437050593603643.jpg
1591431170380648647526102349481.jpg

Ben de bu şekilde paketleyip Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji yani A Adem Helvacı ya gönderiyorum.
Birazdan kargo alacak, aynı şekilde bir TV de onda haber bekliyorum fiyat konusunda ?
Bu gönderdiğim TV Philips 82 ekran

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt