samsung tv smart hub da ülke degistirme ,yurtdisindan türkce uygulamalara erisim,beinconnects vs.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Vestel ürünü tv lerde oldugu gibi Samsung tv lerde de smart icerikleri bulundugunuz ülkeye göre degisiklik gösterebiliyor.Vestel ve vestelin ürettigi tv lerde bunu biz ilk kurulum yaparken ayarlayabiliyoruz; ülke ve lisan seciyoruz ama Samsung tv lerde fabrika ayarlarina dönsek bile bize ülke seceneginin soruldugu bir kurulum olmuyor.

Yurtdisinda yasayan kisilerin smart menüsünde türkce iceriklerinin cogalmasi icin kullanilabilecek bir yöntem ama büyük ihtimalle ülke ip no kisitlamasi sebebiyle denedigim uygulamalar ya calismiyor acilmiyor,ya da sorunlu görüntüleniyor , ayrica dezavantaj olarak bulundugunuz ülkedeki iceriklerin bazilari da siliniyor ,eski icerikte kullandiginiz bir uygulama siliniyorsa da bir anlami kalmiyor..Almanya da denenmistir,baska ülkelerde yasayanlar belki denemek isteyen olursa diyerek paylasiyorum.Türkiyede yasayanlar icin cazip oldugunu düsünmüyorum.

Samsung smarthub da bu degisikligi smart hub`u actiktan sonra kumandanin ileri sarma tusu 289 ve geri sarma tusuna bastiktan sonra cikan pencereden secmemiz mümkün.Büyük ihtimalle j serisine kadar bu islemi yapmak mümkün..
.
20201019_23383643787cf3c1a33cd7.jpg
20201019_234504.jpg

Smart Icerik degistirmek, kullanmak istediginiz fakat ülke kisitlamasi sebebiyle smart menünüzde görünmeyen uygulamalari bir ihtimal kullanabilmemizi saglayabilir.Mesala benim smart menü icerigime baktigimda kullanabilecegim türkce uygulama yok .Ülke olarak türkiye sectigim zaman tivibu beinconnects gibi uygulamalar icerige ekleniyor,üyeligim olmadigi icin calisiyor mu test etmedim.

Ülke degisimi yaparken sistem otomatik olarak eski ülkeden bazi uygulamalari silip yeni secilen ülkeye ait smart iceriklerini menüye yüklüyor.Mesala ben Türkiye´yi sectigimde maxdome icerikten silindi.

20201019_23461372d3114d45de684c.jpg
20201019_234654415c10db634ca6f7.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt