Samsung Tv Kablo TV Conax Modülü Görmüyor

L Çevrimdışı

Lithium

Yeni Üye
21 Şub 2019
41
30
Merhaba Samsung Ue40h6270 model tv'me kablo tv conax modülünü taktığımda çalışmıyor.
Modül sağlam diğer tv de çalışıyor ama Samsung'da görmüyor bir türlü, modül için ayrı bir menü filan da yok acaba nasıl yapabilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Modül yuvasını kontrol ettiniz mi tam olarak oturmamış olabilir belki birde yayın tipi kablo olarak tekrar kanal aramayı denediniz mi

L Çevrimdışı

Lithium

Yeni Üye
21 Şub 2019
41
30
Modül yuvasını kontrol ettiniz mi tam olarak oturmamış olabilir belki birde yayın tipi kablo olarak tekrar kanal aramayı denediniz mi
Evet denedim kablo da zaten kanalları buldu ama modül takılı değil uyarısı veriyor. Modül Aparatını 2.el aldım ama sıfır kutudan çıkmaymış bozuk olduğunu sanmıyorum.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
her model de aynı anakart kullanılmıyor .örneğinvestel mb130 da çalışan bir modül vestel mb230 çalışmıyorsa key gerekebilir.

L Çevrimdışı

Lithium

Yeni Üye
21 Şub 2019
41
30
Acaba cam modül girişinde fazla kirlenme veya tozlanma olabilirmi?Biraz hava basıp tekrar deneyin bakalım.
Hiç kullanmadık ki etiketini bile yeni söktük modül takılan yerin. Samsung TV'lerde ci modülü takmak için aparat gerekiyor direk takılmıyor acaba o aparat mı bozuk diye aklıma geliyor ama onu da 2.el aldım sıfır kutudan çıkmaydı bilemiyorum.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Hiç kullanmadık ki etiketini bile yeni söktük modül takılan yerin. Samsung TV'lerde ci modülü takmak için aparat gerekiyor direk takılmıyor acaba o aparat mı bozuk diye aklıma geliyor ama onu da 2.el aldım sıfır kutudan çıkmaydı bilemiyorum.
Tv tarafındaki girişte bir sorun olabilir,ya da aşırı kirlenmiş olabilir.Eğer diğer tv de modül ve kart sorunsuz çalışıyorsa çalışmayan tv nin girişini hava ile temizlemeye çalışın.Olmaz ise servis yolu gözüküyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt