Samsung tv açılıp kapanma

M Çevrimdışı

merok

Aktif Üye
28 Mar 2020
57
43

Merhaba arkadaşlar samsung televizyonumda tam olarak sorun videoda anlatıldığı gibiydi hatta modeli bile aynı 2 yıl önce kabloyu değiştirdim o bölgedeki 4 kondastörün 1 büyüğünü taktım şmidi tekrar aynı arızayı verdi açtım kablo söktüm taktım düzeldi bu sorunu kökten çözmek istiyorum değerli ustalarımın tavsiyelerini bekliyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,438
64
Siyah kablo kolaylıkla sökülüp takılıyorsa genelde dişi pinlerin gevşemesinden oluşur böyle durumlar,gevşek olduğundan iletişimi sağlayamadığı için erkek pinlerde görüntü bozukluğu olabiliyor ,kararma gibi.Çok bildiğimden değil ama bazen başıma geldiğinden biliyorum,ben aşağıdaki fotodaki gibi görünen yere toplu iğne ile bastırıp çıkartıyorum yuvadan hafifçe dişi pini sıkıp,tekrar yerine oturtuyorum ,düzeliyor ,çok sıkılırsa erkek pine geçmez ,ona göre :ok
Tabii farklı görüşler de ortaya çıkabilir ,benim uyguladığım yöntem budur :ok

M Çevrimdışı

merok

Aktif Üye
28 Mar 2020
57
43
Siyah kablo kolaylıkla sökülüp takılıyorsa genelde dişi pinlerin gevşemesinden oluşur böyle durumlar,gevşek olduğundan iletişimi sağlayamadığı için erkek pinlerde görüntü bozukluğu olabiliyor ,kararma gibi.Çok bildiğimden değil ama bazen başıma geldiğinden biliyorum,ben aşağıdaki fotodaki gibi görünen yere toplu iğne ile bastırıp çıkartıyorum yuvadan hafifçe dişi pini sıkıp,tekrar yerine oturtuyorum ,düzeliyor ,çok sıkılırsa erkek pine geçmez ,ona göre :ok
Tabii farklı görüşler de ortaya çıkabilir ,benim uyguladığım yöntem budur :ok
Kontak sprey ile deneyim olmazsa bu dediğinizi denerim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,438
64
Kontak sprey ile deneyim olmazsa bu dediğinizi denerim
Kontak sprey sıktıktan hemen sonra ,eski bir diş fırçası ile de pinleri fırçala bu arada , sprey tam uçmadan ve yağsız olandan seç spreyi ,yoksa yağ zarar verebilir :ok
Yaşlandım artık,foto eklemeyi unutmuşum :)

foruma-23.jpg

Geri
Üst Alt