Samsung Smart TV'de USB'den Film Oynatamıyorum

K Çevrimdışı

khanmoon

Yeni Üye
24 Mar 2021
6
43
1.5 yıldır Samsung UE43NU7100 4K smart tv sahibiyim. USB'ye kılavuzdaki gösterilen formatlara uygun filmler attığım halde daha hiç bir filmi oynatamadım.

Görseldeki görüldüğü üzere, filmin ilk görüntüsünü ikon olarak gösteriyor ama, oynatmak istediğimde "şu an oynatılamıyor" hatası alıyorum. Bu film .avi formatında başka formatlar da denedim ama oynatamıyorum. Servis ve çağrı merkezi de bişey bilmiyor...

Bu sorunu nasıl düzelteceğim?

lanet-samsung.jpg

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
farkli bir film ve farkli formatlara deneyebilirsin x264 kodekli bir mkv dosyasi normalde sorunsuz calismasi lazim ses formatida ac3 olursa sorun yasamaman gerekli eger yinede sorun yasarsan problem usb den kaynakli olabilir farkli bir usb ve eger varsa farkli bir usb girisine takarak deneyebilirsin. baktin yine sorun cözülmüyor evde bilgisayar varsa dlna üzerinden ag paylasimi yaparak ag üzerinden videoyu oynatmayi dene dosyayi ag üzerinden görüyor ama yine de oynatamiyorsan sorun tv nin yazilimiyla alakali olabilir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Anakartı nasıl MB130S? Samsung TV'leri Vestel üretmiyor ki?
CODEC kaynaklı sorundur. Yapabileceğiniz bir şey yok başka cihazla oynatmak dışında.

K Çevrimdışı

khanmoon

Yeni Üye
24 Mar 2021
6
43
Anakart modelini bana başka bir arkadaş söyledi hocam ben tam bilmiyorum. Markası Samsung UE43NU7100.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
h264/h265 kodekli, mp4 videoları sorunsuz oynatması lazım. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi, ses ac3 olursa orada da sıkıntı olmaz.

K Çevrimdışı

khanmoon

Yeni Üye
24 Mar 2021
6
43
Şu an 720 mb. .avi h263 kodlu filmi .mp4 h264'e dönüştürüyorum deneyeceğim bakalım. Ama dönüştürme işlemi 1.5 saati bulacak gibi görünüyor. Her filmi böyle çevirmeye uğraşacağımı, bekleyeceğimi bilsem bu televizyonu almazdım...

Keşke farklı bir yöntem olsaydı...

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Şu an 720 mb. .avi h263 kodlu filmi .mp4 h264'e dönüştürüyorum deneyeceğim bakalım. Ama dönüştürme işlemi 1.5 saati bulacak gibi görünüyor. Her filmi böyle çevirmeye uğraşacağımı, bekleyeceğimi bilsem bu televizyonu almazdım...

Keşke farklı bir yöntem olsaydı...
vcd'den mi riplenmiş, h263 nedir? 20-25 sene öncesinin formatı değil mi o?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bir de 2 tane usb girişi mi var? ikisini de denediniz mi? hid desteği de varmış usb lerde sanırım. (klavye-fare takılması için) onunla alakalı da bir şey olur mu acaba?

K Çevrimdışı

khanmoon

Yeni Üye
24 Mar 2021
6
43
vcd'den mi riplenmiş, h263 nedir? 20-25 sene öncesinin formatı değil mi o?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bir de 2 tane usb girişi mi var? ikisini de denediniz mi? hid desteği de varmış usb lerde sanırım. (klavye-fare takılması için) onunla alakalı da bir şey olur mu acaba?
Dvdrip'te de böyle...

K Çevrimdışı

khanmoon

Yeni Üye
24 Mar 2021
6
43
Torrent'ten indirin derim.
İndirdiğiniz filmlerin codec kütüphanesi belli ki TV'de yok.
MKV olarak indirirseniz oynatır bence.

Ekran-goruntusu-2021-03-27-013726.png

Ekran-goruntusu-2021-03-27-013809.png

Ekran-goruntusu-2021-03-27-013825.png

Bundan sonrakiler için dikkat ederim ama DVD arşivim televizyondan çok daha eski hocam. Benim şikayet ettiğim şey dijital olan bir film formatını televizyonun neden desteklemediği... Eminim üst ve pahalı modellerde böyle bir sorun yoktur.

Scart çıkışlı VHS oynatıcımı 3.5 mm dönüştürücülü kabloyla bağlıyorum bağlantıyı görüyor ama görüntüyü almıyor. Hadi VHS hem çok eski hem analog bir sistem, bunu anlarım. Ama dijitale aktarılmış bir filme codec desteği vermemek çok saçma geliyor bana. Bazılarının internet aleminde bulunmadığı büyük bir arşivim var ama izleyemiyorum...

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Bundan sonrakiler için dikkat ederim ama DVD arşivim televizyondan çok daha eski hocam. Benim şikayet ettiğim şey dijital olan bir film formatını televizyonun neden desteklemediği... Eminim üst ve pahalı modellerde böyle bir sorun yoktur.

Scart çıkışlı VHS oynatıcımı 3.5 mm dönüştürücülü kabloyla bağlıyorum bağlantıyı görüyor ama görüntüyü almıyor. Hadi VHS hem çok eski hem analog bir sistem, bunu anlarım. Ama dijitale aktarılmış bir filme codec desteği vermemek çok saçma geliyor bana. Bazılarının internet aleminde bulunmadığı büyük bir arşivim var ama izleyemiyorum...
android tv box ile her filmi sorunsuz izlersiniz.

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136

Yeni televizyonun oynatmaması çok ilginç, yukarıda Umut Barış desteklenen formatları paylaşmış yaygın bütün formatları oynatıyor olması lazım burada başka bir uyumsuzluk var.

Oynatamadığınız filmlerden birini programıyla açıp "text" görünümüne geçip orada yazanları burada paylaşabilirseniz daha net bir fikrimiz olabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt