Samsung Seller Office Paramı Alamıyorum!!!

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Evet :ok
Bu fotoyu yolladınmı kendilerine ,sen "yollasana" dediğimde "bana yolla" anlamışsın :) ,ama bunu yollamadıysan ,tekrar ekleyip yolla "alacağım bu,bana yollanan bu" anlamında.
İşin gerçeği çok anlamam bu işlerden sadece "benim başıma gelseydi" diyerek yazıyorum,ve eklerdim "sistemi kapattınız,alacaklarım içerde kaldı" derdim.

Yolladım onlarada tabiki yollamaz olur muyum ? sadece buraya ekliyim dedim belki görüp zihninde bişeyler canlananlar olur ? hatta şöyle bir mektup bile gelmişti Samsung Merkez Kore den. Alacağınız var bizde fakat alacaklarınız 'falancs' departmana devredildi gibisinden.

IMG_20190927_174953.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Sevgili devrimeren,daha fazla birşey diyemiyeceğim,sustum :) , konuyla ilgili bilgisi olanlar çıkar belki :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Rica ederim sevgili devrimeren,umarım hakedişini alırsın,az para değil hele bu zamanda,zaten fotoda "satış" olarak görünüyor,işte bunu ispat etmelisin ,2017 öncesi görünmediğine göre, umarım konuyu takip edenler bir fikir verebilirler :ok

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
olayi nasil anlaticagimi düsünürken ne yazacagimi unuttum olay harbiden karisik :haha %100 dogrulugu garanti etmeden elimden geldigi kadar deniyim
ilk denemem :
inceleme talebiniz dogrultusunda, sizi bilgilendirmek isterizki "satis istatisitkleri" tam olarak ne kadar gelir elde ettiginiiz hakkinda kesin bilgi vermez tahmini kazandiginiz parayi bilmek icin istatistik sütünü yerine, Financial Report(finans raporu)” bölümünün altindaki “Accounting (muhasebe)” bölümüne dikkat etin

ek hatirlatma; satislariniz ödeme icin gereken sartlari yerine getirdiginizde ayni ay icinde ödeme alacaginiz anlamina gelen "ödemeniz onaylandi" mesajli bir ödeme(?) raporu alacaksiniz

kafam oldu 1500 biraz viski iciyim devam ederim sizmazsam :haha isin özeti orda yazan 2bin küsür dolar senin toplamda o isten kazandigin parayi belirtiyor alacagini degil okadar kazanmissindir ama parada ödenmistir , diger mesajlarinda gördügüm kadariyla sana 20 küsür dolar bi para ödemeleri gerekiyormus sadece söylediklerine göre ve onunda islem ücreti 20 ile 50 dolar arasi tutuyormus zaten

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
olayi nasil anlaticagimi düsünürken ne yazacagimi unuttum olay harbiden karisik :haha %100 dogrulugu garanti etmeden elimden geldigi kadar deniyim
ilk denemem :
inceleme talebiniz dogrultusunda, sizi bilgilendirmek isterizki "satis istatisitkleri" tam olarak ne kadar gelir elde ettiginiiz hakkinda kesin bilgi vermez tahmini kazandiginiz parayi bilmek icin istatistik sütünü yerine, Financial Report(finans raporu)” bölümünün altindaki “Accounting (muhasebe)” bölümüne dikkat etin

ek hatirlatma; satislariniz ödeme icin gereken sartlari yerine getirdiginizde ayni ay icinde ödeme alacaginiz anlamina gelen "ödemeniz onaylandi" mesajli bir ödeme(?) raporu alacaksiniz

kafam oldu 1500 biraz viski iciyim devam ederim sizmazsam :haha isin özeti orda yazan 2bin küsür dolar senin toplamda o isten kazandigin parayi belirtiyor alacagini degil okadar kazanmissindir ama parada ödenmistir , diger mesajlarinda gördügüm kadariyla sana 20 küsür dolar bi para ödemeleri gerekiyormus sadece söylediklerine göre ve onunda islem ücreti 20 ile 50 dolar arasi tutuyormus zaten

Çok teşekkür ederim vakit ayırdığın için fakat 2300 dolardan fazla satış var nasıl oluyorda 27 dolar kalabiliyor. Var bu işte bişey ama

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bugün Samsungdan aradılar bir kaç bilgi daha istediler. Biraz umutsuzum ama bastırmaya devam ediyorum. Sonuçta hayal etmek başarmanın yarısıdır ? Birazdan kötü ingilizcemle Samsunga yazdığım mesajlarıda paylaşıcam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Regarding your inquiry, we would like to inform you that the Sales statistics does not provide an accurate information to predict what revenue is to be settled. Thus, to estimate your accumulated remittance amount, please refer to the “Financial Report” under “Accounting” column rather than the figures under “Statistics” column.

Please note that once your sales meet the conditions to be paid, you will receive the settlement report with status [Settlement Confirmed] which means you will be paid in the same month. And the settlement cycle begins on 15th of every month and the royalty is paid to your PayPal account by the end of the month.

A Settlement Report is issued for all sales amounts. When the estimated transfer amount, for Commissionaire and Agent combined, exceeds the minimum transfer amount, we will send you the revenue.
For Korean sellers, however, the monthly transfer will be processed even if the estimated transfer amount is less than the minimum transfer amount.

Furthermore, if your Financial Report shows that you have an important share of payments done via delayed methods (Premium-SMS, Carrier Billing and Cyber Cash), your revenue will probably be settled in later months. Please see below with which delay are settled the payments:
Credit Card: after 1 month
P-SMS: after 3 to 5 months
Cyber Cash: after 3 to 4 months
Carrier Billing: after 6 months (except for Korea for which it is 1 month)

böyle bir cevap var öncelikle hiç birşey anlamadım. Muhasebe diliyle konuşuyorlar

Regarding your inquiry, we would like to inform you that if you expected remittance exceeds the minimum remittance, it would be sent at the end of the month.

Also, fees or taxes during transaction is usually charged at USD 20-50.

Your pending amount is $27.71 so the situation that the fees is higher than the sales amount can happen.

So please check if in spite of this situation, you want to receive the remittance.

Bu var

Regarding your inquiry, we would ask you to check the financial report for the acknowledged actual sales in accounting, and the settlement report for the actual settlement amount to be received.

As we guided earlier, 'Sales statistics' is a raw estimate and does not provide an accurate information to predict what revenue is to be settled.

Moreover, since the settlement report is issued when the estimated transfer amount exceeds the minimum remittance which is $50 set by you, you should check the financial report for sales.

birde bu var. Kusura bakmayın biraz dağınık oldu ama ?
İşte 2017 öncesini göremedikleri için oluşmuş bu son dediğin,bunu ispat etmen gerekiyor karşı tarafa :ok

Geri
Üst Alt