Samsung QE55Q6FNAT QLED

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Arkadaslar merhaba, Bır yakınım ıcın tv tavsısıyesıne ıhtıyacıyım var baslıkta belırtıgım uzerı Samsung QE55Q6FNAT uzerınde yogunlasmıs durumda.

Sızlerınde goruslerıne ıhtıyacım var.

ustadlarıda etiketleyelim konuya ( A Ado TEKNOwest teknovest )

Samsung-3386291939-uk-feature-billion-shades-of-color-brought-to-life-101717332.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Q7 teshirde 1 adet varmis
7000tl birakarim demis arkadasima.

F Çevrimdışı

freedom1259

Yeni Üye
29 May 2018
44
38
hocam televizyonu bilmemde sıfırı zaten 7.270 tl kart varsa 100 chip para veriyor gelir sana 7.170 tl ye. 170 tl veya 270 tl için teşir almaya değmez bence

F Çevrimdışı

freedom1259

Yeni Üye
29 May 2018
44
38

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hocam yukarıda Samsung QE55Q6FNAT üzerinde yoğunlaşmış durumda diyince ben onun fiyatına baktım Q7 teşirde 1 tane varmış dediğinizi ben kaçırmışım. benim link attığım Q6 anladığım kadarıyla pardon

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
bu kadar para veriyorsa android alsın derim özelliklerini inceleme şansım olmadı.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
Philips 55pus7303 TV yi Tüketici Hakem Heyeti kararı ile iade edince bu modeli ben de bugün aldım (mağazada inceleyip), yarın teslim edilecek. Umarım sorun yaşamam...

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
selam, ben de bu televizyonu inceliyorum son günlerde fiyatinin birazdaha düsmesini bekliyorum (blackfriday,cybermonday,noel veya yilbasi indirimi olabilir) emektar 40 inch samsung televizyonum gecenlerde bozuldu ekranda sol tarafda serit gibi bölgede parlaklik farki var serit gibi olan kisim daha koyu renkli görünüyor ama görüntüde bir problem yok ( belki bir cözümü olan vardir diye yazayim dedim) bu siteyide cözüm ararken Adem Helvacı nin youtube videolarinda ögrendim
sitelerde yaptigim kiyaslamalarda gördügüm kadariyla Q7 ile Q6 arasinda fazla bir fark yok tabiki kullanim amaci ve nerede kullanacaginiza göre degisiyor bu durum aklimda kalan ve benim icin önemli olanlardan bahsedersek

Q7 de ekrana gelen isiklar daha az belli oluyor (Reflection) tv pencerenin karsisinda vs duracaksa bu önemli tasarim daha iyi girisler Q7 de asagi tarafda Q6 da yan tarafda duruyor (usb,anten,hdmi vs.) yinede her ikisindede kablolari gizlemek icin kanal gibi yerler yapmislar tasarimda Q6 49 inch olanlarda 60hz panel 55 inch olanlarda 120 hz panel kullaniliyormus alacaksiniz 55 inch olani alin Q7 lerin 49 inch olani zaten yok bildigim kadariyla görüntü kalitesi verilen degerlere göre her anlamda tabiki Q7 de daha iyi fakat Q6 55 inch 950 euro Q7 ise 1250 euro arada asagi yukari 300 euro fark var 300 euro icin degermi bilmiyorum enerji tasarrufu konusunda Q6 daha basarili
yukarida bahsedildigi gibi tv nin tizen olmasi benide biraz süphelendirdi fakat kullanci yorumlari tizenin kullaniminin kolay ve performansinin iyi oldugu yönünde tv nin menüsünde reklamlar varmis ve bu reklamlar devre disi birakilmiyormus daha önce kullanmadim nasil bir reklam emin degilim saturnde tv yi yakindan inceledim görüntü kalitesi gayet iyi görünüyor dayaniklilik konusunda da is görecegini düsünüyorum sony oledlerde görüntü daha iyi fakat hem fiyati daha pahali hemde oledlerde burn in olabiliyormus güc tüketimide daha yüksek oledlerde
biraz karisik yazdim kusura bakmayin almanyada yasiyorum bu arada o yüzden fiyatlari euro olarak yazdim noel yilbasi indirimi filan dedim karisiklik olmasin

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
selam, ben de bu televizyonu inceliyorum son günlerde fiyatinin birazdaha düsmesini bekliyorum (blackfriday,cybermonday,noel veya yilbasi indirimi olabilir) emektar 40 inch samsung televizyonum gecenlerde bozuldu ekranda sol tarafda serit gibi bölgede parlaklik farki var serit gibi olan kisim daha koyu renkli görünüyor ama görüntüde bir problem yok ( belki bir cözümü olan vardir diye yazayim dedim) bu siteyide cözüm ararken Adem Helvacı nin youtube videolarinda ögrendim
sitelerde yaptigim kiyaslamalarda gördügüm kadariyla Q7 ile Q6 arasinda fazla bir fark yok tabiki kullanim amaci ve nerede kullanacaginiza göre degisiyor bu durum aklimda kalan ve benim icin önemli olanlardan bahsedersek

Q7 de ekrana gelen isiklar daha az belli oluyor (Reflection) tv pencerenin karsisinda vs duracaksa bu önemli tasarim daha iyi girisler Q7 de asagi tarafda Q6 da yan tarafda duruyor (usb,anten,hdmi vs.) yinede her ikisindede kablolari gizlemek icin kanal gibi yerler yapmislar tasarimda Q6 49 inch olanlarda 60hz panel 55 inch olanlarda 120 hz panel kullaniliyormus alacaksiniz 55 inch olani alin Q7 lerin 49 inch olani zaten yok bildigim kadariyla görüntü kalitesi verilen degerlere göre her anlamda tabiki Q7 de daha iyi fakat Q6 55 inch 950 euro Q7 ise 1250 euro arada asagi yukari 300 euro fark var 300 euro icin degermi bilmiyorum enerji tasarrufu konusunda Q6 daha basarili
yukarida bahsedildigi gibi tv nin tizen olmasi benide biraz süphelendirdi fakat kullanci yorumlari tizenin kullaniminin kolay ve performansinin iyi oldugu yönünde tv nin menüsünde reklamlar varmis ve bu reklamlar devre disi birakilmiyormus daha önce kullanmadim nasil bir reklam emin degilim saturnde tv yi yakindan inceledim görüntü kalitesi gayet iyi görünüyor dayaniklilik konusunda da is görecegini düsünüyorum sony oledlerde görüntü daha iyi fakat hem fiyati daha pahali hemde oledlerde burn in olabiliyormus güc tüketimide daha yüksek oledlerde
biraz karisik yazdim kusura bakmayin almanyada yasiyorum bu arada o yüzden fiyatlari euro olarak yazdim noel yilbasi indirimi filan dedim karisiklik olmasin
Q6FN ile 7FN fiyat farkı ülkemizde 1 ile 2 bin lira arasında değişiyor (mağaza satış), yabancı sitelerde ki incelemelerde ve testlerde bir birine yakın görünüyordu, bu nedenle bu fiyat farkını vermek istemedim.

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
Tecrubelerinizi enkisa zamanda paylasirsaniz
N11 11.11 indirimleriyle
Arkadasimada alacagiz :ok
Kurulum bugün akşama doğru yapıldığından ve bazı şeyleri de test ettiğimden anca cevap yazıyorum. Öncelikle bildiğiniz gibi VA panel ve edge led, yabancı sitelerde 120 Hz olduğu belirtiliyor. Philips 55pus7303 direk led olmasına rağmen kontrast da bunun kadar başarılı değildi, edge led in bu derece başarılı olması güzel, görüntü gerçekten SD yayında bile fark etti. Kendim uydu alıcısında 4 uydu taraması son derece hızlı yaptı, kanal geçiş 2 saniye civarı, kumanda biraz ilginç alışık olduğumuz kumandalar farklı, kumanda üzerinde numerik tuşlar yok, onun yerine ekrandan (sanal klavye şeklinde ) numerik işlemleri yapılıyor, kumandanın ses komut özelliği var (denemedim). Ayrıntılı bir inceleme bir ara yazarım, size cevap için kısaca bahsediyorum, sözün özü; alınabilir bir TV, tavsiye ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri