Samsung LED interface bord arızası

T Çevrimdışı

ta2ax

Yeni Üye
25 Kas 2021
4
65
Samsung UE40F6340 model LED tv nin led interface bordunun arızalı olduğunu düşünüyorum, zira LED barların bağlandığı konnektörlerden, power bordu koneektörü yollarına avo metre ile baktığımda bazı led konnektörleri açık devre göstermekte, bazı LED konnektörleri ise seri bağlı . Interface bordu üzerindeki elektriksel bağlantının nasıl olduğu hakkında bilgisi olan var mı?

T Çevrimdışı

ta2ax

Yeni Üye
25 Kas 2021
4
65
Seri bağlıdır genelde. Led test cihazı varsa onunla test edin ölçü aleti ile led bar ölçümü yanıltır
Cevabınız için teşekkür, ancak sorun LED barlarda değil.. led barların bağlandığı busbar da. LED interface olarak adı geçiyor kaynaklarda. Yani LED barların sağ kenarından bağlandığı yukarıdan aşağıya olan pcb bölümü.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Cevabınız için teşekkür, ancak sorun LED barlarda değil.. led barların bağlandığı busbar da. LED interface olarak adı geçiyor kaynaklarda. Yani LED barların sağ kenarından bağlandığı yukarıdan aşağıya olan pcb bölümü.
Bir ara sökmüştüm ,paneli kırık samsung 32'' tvden.Bendeki led barlar geçme şeklindeydi ,taktığım çin malı tvde bazen dediğin durum oluyor ve arka ışık kapanıyordu,kontrol ettiğimde sendeki durum oluyordu ,ben de geçme yerlerini lehimlemiştim ,halen lehimlidir ve sıkıntı çıkartmamaktadır ama bu sende de aynısı oluyordur demem değildir,sedece benim gördüğüm durumdur.Bu arada avometre ile tespit edememiştim maalesef :)

T Çevrimdışı

ta2ax

Yeni Üye
25 Kas 2021
4
65
Sorunu hallettim, ancak öncelikle belirtmek istediğim bir konu var. Yaklaşık 2 sene kadar önce ekranda görüntü kararması, parlaklık azalması belirtileri ile Ankara Ümitköy deki yetkili Samsung tamir servisine götürmüştüm vede tamir neticesi hayli yüksek bir tutar ödemiştim. Yaklaşık olarak 3 ay önce aynı emareler başlayınca orjinal LED bar takımı almış ve geçen hafta da tv yi açmıştım. Yetkili Servisin (!!!) yaptığı iş ekteki resimlerdedir. Yorum yok !!! :sopa1

20211126_120621.jpg
20211126_120625.jpg
20211126_120633.jpg
20211126_120637.jpg
20211125_101610.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sorunu hallettim, ancak öncelikle belirtmek istediğim bir konu var. Yaklaşık 2 sene kadar önce ekranda görüntü kararması, parlaklık azalması belirtileri ile Ankara Ümitköy deki yetkili Samsung tamir servisine götürmüştüm vede tamir neticesi hayli yüksek bir tutar ödemiştim. Yaklaşık olarak 3 ay önce aynı emareler başlayınca orjinal LED bar takımı almış ve geçen hafta da tv yi açmıştım. Yetkili Servisin (!!!) yaptığı iş ekteki resimlerdedir. Yorum yok !!! :sopa1

20211126_120621.jpg
20211126_120625.jpg
20211126_120633.jpg
20211126_120637.jpg
20211125_101610.jpg
İfadeler bölümünde ŞAŞIRMIŞ ADAM seçmiş olsam da biz bu duruma hiç şaşırmadık.
YETKİLİ!!! servislerin bu işçiliği uygularken sizi düşündüklerine eminim.
Şimdi gidip sorsanız eminim çok makul bir açıklamaları vardır. :kiskis
Hani malum sütte leke var onlarda yok :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
İnan bastım kahkahayı,sevincimden değil ,önce onu yazayım :)
Bu arada amatör radyocunun tvsini bu hale getiren servisi tanımak isterdim :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Ne şaşırması adem ,valla bastım kahkahayı iyimi ,şuna bak ya ,kuyruğa girdiğinde biri kaynak olur ya :hihi

T Çevrimdışı

ta2ax

Yeni Üye
25 Kas 2021
4
65
İnan bastım kahkahayı,sevincimden değil ,önce onu yazayım :)
Bu arada amatör radyocunun tvsini bu hale getiren servisi tanımak isterdim :kiskis
vallahi haklısın... bir daha mı servis!!!! giden arap olsun, tamir ettikten sonra kendime güvenim geldi, artık tv tamiri bendedir... :hihi, servise 2, 3 sene kadar önce gitmiştim, samsung web sitesinden bakınca artık yetkili servisler arasında göremedim. tanımasanız da olur atık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri