Samsung Klima Elektrik Bağlantısı

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Merhaba arkdaşlar geçtiğimiz günlerde samsung marka 12.000 btu bir klima aldım. Servis gelip kurulumunu sağladı ancak dış ünitenin elektrik bağlantısını yapmadı. Bununla ilgili şikayet kaydı oluşturdum bugün 444 77 11 den dönüş yaptılar ve bana yetkili bir elektrik teknisyeninin gelip klima dış ünitesinin kapağını sökerek elektrik bağlantısı yapması gerekiyor diye bilgi verdiler. Peki kapak açılıp yetkili servis haricinde kurulum yapıldığında garanti dışı kalırmı diye sordum evet dediler ve hiçbir şekilde yardımcı olmuyorlar. Nasıl bir yol izlemeliyim benim tesisatım hazır sadece dış ünite kapağı sökülüp elektrik kablosu takılacak ancak yapmıyorlar. Hakem heyetine başvuru yapıp klimanın sökülüp iade edilmesini istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Elektrik tesisatı uygunmu değil neden bağlamadılar
Hatta benim merak ettiğim kısım, kuruluma geldiklerinde elektrik tesisatı hazır değildi de daha sonra mı hazırlandı? Normal koşullarda klima servisliğinde kuruluma gelmeden önce müşteri bilgilendirilir ve tesisatın kurulumdan önce hazır olması, gerekli sigorta v.s. bağlantılarının yapılmış olmasını talep ederler.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Şöyle bana hiç bir bilgi vermediler geldiler bağladılar klimayı elektirk bağlantısı bizim işimiz değil diyip gittiler tesisat hazır herşey hazır

Olurmu kablo 2.5 tek damar kablo ve direk panoya bağlı bağımsız tek buat var oda klima için ama kesinlikle dış üniteye elektrik vermediler hatta testi bile şöyle yaptılar kısa bir kablo bağlayıp uçlarını prizin içine soktular 3 dk çalışıtırp gittiler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Şöyle bana hiç bir bilgi vermediler geldiler bağladılar klimayı elektirk bağlantısı bizim işimiz değil diyip gittiler tesisat hazır herşey hazır

Olurmu kablo 2.5 tek damar kablo ve direk panoya bağlı bağımsız tek buat var oda klima için ama kesinlikle dış üniteye elektrik vermediler hatta testi bile şöyle yaptılar kısa bir kablo bağlayıp uçlarını prizin içine soktular 3 dk çalışıtırp gittiler.
Elenizden geliyorsa biz yardımcı olalım.
Yoksa çağırın bir elektrikçi bağlantıyı yapsın

Mevzuattan destek alarak bu bizim işimiz değil diyorlar eyvallah ozaman
Garanti dışı kalır diye tehdit edemezler.!
Ozaman gelip adam gibi işlerini yapacaklar.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Elenizden geliyorsa biz yardımcı olalım.
Yoksa çağırın bir elektrikçi bağlantıyı yapsın

Mevzuattan destek alarak bu bizim işimiz değil diyorlar eyvallah ozaman
Garanti dışı kalır diye tehdit edemezler.!
Ozaman gelip adam gibi işlerini yapacaklar.
Ben zaten bağlarım sıkıntı yok ama samsungun tavrı hoşuma gitmedi salona da lg klima takıldı servis on numara kurulum yaptı buata kadar lanlo getirdi hatta ilk geldiklerinde birşeyler ikram ettim konuştuk muhabbet ettik en son elektirğide bağlayıp gitti bağlamasada buatın oraya kadar kablosunu çekmişti ama.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Ben zaten bağlarım sıkıntı yok ama samsungun tavrı hoşuma gitmedi salona da lg klima takıldı servis on numara kurulum yaptı buata kadar lanlo getirdi hatta ilk geldiklerinde birşeyler ikram ettim konuştuk muhabbet ettik en son elektirğide bağlayıp gitti bağlamasada buatın oraya kadar kablosunu çekmişti ama.
En çok kızdığın durumlardan birisi.
Siz randevu için M.H aradınız değil mi.?
Temsilci size Elektrik bağlantısının yapılmayacağı bunun için altyapı hazırlamanız ve elektrikçiyi hazır etmeniz için bilgilendirme yapması çok mu zor.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Maalesef bazı servisler elektrik hattına bağlamaktan kaçınıyor.Bir kaç yerde daha duydum,elektrikçi çağırıp bağlatın demişler. :ciks

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Maalesef bazı servisler elektrik hattına bağlamaktan kaçınıyor.Bir kaç yerde daha duydum,elektrikçi çağırıp bağlatın demişler. :ciks
Buradaki tuhaf olan kısım elektrik hattı hazır olduğu halde bağlantıyı yapmadan gitmeleri. Ardından müşteriye bağlantı yaparsanız cihaz garanti dışı kalır bilgisi vermeleri. Resmen kısır döngü gibi.

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
Hocam bizdeki durum o değil adamlar dış üniteyi bağlamadı kapağı takıp gittiler dış ünite içinde kablo yok şu an kapağı biz açarsakta garanti dışı kalırmış kendileri takmıyor ama bize de taktırmıyor.

Mevzuata göre elektrik tesisatını bağlama yükümlülükleri yok.
Firmadan bağımsız olarak bazı servisler iyi niyet çerçevesinde bağlantıyı yapabiliyor.
Evet ama dış üniteyi bile bağlamıyorlar elektrikçi çağırın diyorlar ama dış ünite elektrik kapağını sökersek yetkisiz müdahale diye garanti dışı kalır diyorlar. Hakem heyetine bildirip iade etmeyi düşünüyorum gelip söksünler klimalarını.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Hocam bizdeki durum o değil adamlar dış üniteyi bağlamadı kapağı takıp gittiler dış ünite içinde kablo yok şu an kapağı biz açarsakta garanti dışı kalırmış kendileri takmıyor ama bize de taktırmıyor.
Samsung elektrik bağlantısı yapmaya yetkisi yok.
Mantıken bu bağlantıyı yetkinliği olan kimse yani elektrikçi yapacak.!

Siz bağlantıyı yapın size yanlış bilgi verdiklerinin farkında bile değiller velevki garantiyi iptal ettiler.

T.H.H başvurup masaya vura vura garantiye sokarsın :kiskis

U Çevrimdışı

umut101010 

Aktif Üye
23 Eyl 2020
127
32
En çok kızdığın durumlardan birisi.
Siz randevu için M.H aradınız değil mi.?
Temsilci size Elektrik bağlantısının yapılmayacağı bunun için altyapı hazırlamanız ve elektrikçiyi hazır etmeniz için bilgilendirme yapması çok mu zor.
Hiç birşey demediler samsungdan soğudum resmen.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt