Samsung inverter klima arıza

S Çevrimdışı

setirekli

Yeni Üye
17 Eki 2018
22
43
Samsung Maldives AQV24PSLNAND İnverter Klimamı Sabahları ilk açtığımda bazen çalışıyor bazen resimde görünen en üst ve en alt ışıkları yanıp sönerek arıza verip kendini kapıyor.
Yakındaki bir tamirciye sordum ya kart yanmış yada gazı bitmiş ama büyük ihtimal karttır diyince niyetinin tamir olmadığını anlayıp burdan size danışmak istedim.Bu ışığın özellikle soğuk havalarda yanıp sönmesinin sebebini biliyormusunuz.

Screenshot_20190218-094309_Video-Playerba67865d1c4f1bb1.jpg

20190215_084335_1.gif

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,259
yaklasik 1 ay once
ayni arizayla bende karsilastim.
(12lik maldives)
klimam birtürlü devreye girmedi ac-kapa fistak cek. hepsini denedim.
yaklasik 1 saat fisi cekili sekilde beklettim.
sonrasinda tekrar devreye aldim.
1aydir soluksuz calismaya devam ediyor.

problem kartla ilgili yada elektrik nedeniyle kendini korumaya mi aldi pek anlam veremedim.
gazi vss elttirmeyin.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ne gazmış arkadaş.
Herkes klimacı, herkes gazcı.

Bir Allah'ın kulu da şu insanlara çıkıp teknik bir açıklama yapıp ''Şudur'' demiyor yahu.

Ya kartı gitmiştir ya gazı

Eeee başka ne kaldı ki? :kop

Sevgili kardeşim bu tip arızalarda tüketiciyi uyarmak adına ön panelde uyarı ışıkları yanarken, teknik servise de ''Bak şurada sorun var'' demek için dış ünite kartının üzerinde de aynı ledlerden var ve bunların blink sayısı ile hangilerinin yandığı önemli :ok

Nokta atışı tespit için bunların bilgisi lazım :ok

S Çevrimdışı

setirekli

Yeni Üye
17 Eki 2018
22
43
A Ado abi peki şimdi ne yapmalıyım.Bu arıza verdiğinde dış üniteyi açıp orda yanan arızayada mı bakayım.Ünite ulaşılabilir bir yerde,ön kapağı açsam bu arıza ışıklarını görebilirmiyim.Cihaz inverter olup sözde -5 derecede dahi ısıtması gerekirken +6 derecede ısıtmayıp kendini kapıyor sonra 3-5 ac kapa yapınca çalışıyor ve bazen birkaç gün bazende haftalarca devam ediyor.Cihaz istanbulda cok soguk bir bölge olmamasına rağmen ara ara bu sıkıntıyı yapıyor.
Dış üniteye kuş yuvası felan varmı diye de baktım hic birşey yok tertemiz duruyor.Iç ünite flitrelerinide 2 haftada bir temizliyoruz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yaklasik 1 ay once
ayni arizayla bende karsilastim.
(12lik maldives)
klimam birtürlü devreye girmedi ac-kapa fistak cek. hepsini denedim.
yaklasik 1 saat fisi cekili sekilde beklettim.
sonrasinda tekrar devreye aldim.
1aydir soluksuz calismaya devam ediyor.

problem kartla ilgili yada elektrik nedeniyle kendini korumaya mi aldi pek anlam veremedim.
gazi vss elttirmeyin.
Cihazı iş yerinde kullanıyorum ve her gün çıkarken şarteli kapayıp cikiyorum.Zaten calismamayıda cihazı sabah açtığımda yapıyor.Ama yinede bir dahaki sefere sizin yöntrminizide deneyeceğim.Teşekkürler

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado abi peki şimdi ne yapmalıyım.Bu arıza verdiğinde dış üniteyi açıp orda yanan arızayada mı bakayım.Ünite ulaşılabilir bir yerde,ön kapağı açsam bu arıza ışıklarını görebilirmiyim.Cihaz inverter olup sözde -5 derecede dahi ısıtması gerekirken +6 derecede ısıtmayıp kendini kapıyor sonra 3-5 ac kapa yapınca çalışıyor ve bazen birkaç gün bazende haftalarca devam ediyor.Cihaz istanbulda cok soguk bir bölge olmamasına rağmen ara ara bu sıkıntıyı yapıyor.
Dış üniteye kuş yuvası felan varmı diye de baktım hic birşey yok tertemiz duruyor.Iç ünite flitrelerinide 2 haftada bir temizliyoruz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Cihazı iş yerinde kullanıyorum ve her gün çıkarken şarteli kapayıp cikiyorum.Zaten calismamayıda cihazı sabah açtığımda yapıyor.Ama yinede bir dahaki sefere sizin yöntrminizide deneyeceğim.Teşekkürler

Değerli kardeşim;

Ön displayda o uyarıyı verdiğinde mutlaka dış ünitedeki IPM kartı üzerindeki ledlerin de blink durumunu görmemiz gerekir.
Siz bu konuda bize destek olursanız, biz de arızanın sebebi ve olası çözüm yöntemleri konusunda size destek olmaya çalışırız.
Aynen iç üniteyi çektiğiniz gibi dış ünitedeki uyarı şeklini de videoya alırsanız süper olur

:ok

S Çevrimdışı

setirekli

Yeni Üye
17 Eki 2018
22
43
Değerli kardeşim;

Ön displayda o uyarıyı verdiğinde mutlaka dış ünitedeki IPM kartı üzerindeki ledlerin de blink durumunu görmemiz gerekir.
Siz bu konuda bize destek olursanız, biz de arızanın sebebi ve olası çözüm yöntemleri konusunda size destek olmaya çalışırız.
Aynen iç üniteyi çektiğiniz gibi dış ünitedeki uyarı şeklini de videoya alırsanız süper olur

:ok
Büyuk ihtimal yarın ilk açtığımdada yapacaktır.Dış uniteyi becerip çekilebilirsem buraya yükleyeceğim.Ilginize çok teşekkür ediyorum.

S Çevrimdışı

setirekli

Yeni Üye
17 Eki 2018
22
43
Ustayı görünce düzelen makina gibi
Son mesajdan beri 40 gün geçti foruma yazdığımdan mıdır bilmiyorum klima düzeldi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri