Samsung Galaxy Watch 6 Geliyor

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,343
39
Samsung'un yeni akıllı saati Watch 6'nın fotoğrafları sızdırıldı.

Watch_6_1.jpg

Watch_6_2.jpg

Watch_6_OHR.jpg

Yeni saatlerin büyük olasılıkla 26 Temmuz'da düzenlenecek olan ''Samsung Galaxy Unpacked'' etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Şaşırmamaya hazır olun çünkü bir önceki modeli ile arasında çok büyük değişiklikler olmayacak.

Fiyatla ilgili kesin bilgi olmasa da, selefi olan Watch 5'ten biraz daha yüksek fiyat etiketiyle satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Tasarım ve boyut olarak da çok fazla bir değişiklik olmayacak gibi görünüyor. Zaten bir önceki model de gayet şık bir tasarıma sahipti. Standart modeller 40 mm ve 44 mm, Classic modeller ise 43 ve 47 mm ebatlarında olacak.

Renk ve kayış seçeneklerinde ise daha fazla alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Siyah ve beyaz gibi standart renklerin dışında yeşil, pink gold yani pembe-altın rengi kombinasyonu, mor ve safir renkler sunulacak. Klasik modeli için ise en az 1 adet özel renk seçeneği sunulması bekleniyor.

Teknik donanım olarak ise, biraz daha iyileştirilmiş bir işlemci olan Exynos W930 kullanılacak. Fakat bir önceki jenerasyona ait chipset üzerine inşa edilecek. Ne yazık ki MicroLed ekranda olmayacak.

Sağlık takibi açısından da pek bir yenilik göremiyoruz. Saat, ''Wear OS 4'' işletim sistemi üzerinde ''One UI 5 Watch'' ara yüzü ile çalışacak. Fitbit'e benzer bir uyku takibi yapılacak. Fitbit dünyadaki en iyi uyku takibi yapan markaların önünde geliyor. Kişiye özel uyku geçmişi sunulacak ve uyku alışkanlıklarını geliştirmesi amacıyla cihaz kullanıcısına önerilerde bulunabilecek.

Tabi Fitbit buna benzer bazı özellikleri ücretli abonelik seçeneğiyle Premium pakete sahip kullanıcılarına sunabiliyor. Aynı zamanda daha gelişmiş antrenman nabız bölgeleri, güncellenmiş kaza algılama (aniden yere düştüğünüzde cihaz bunu algılayıp acil durum kişinize konumunuzu gönderip sms ile haberdar ediyor) ve düzensiz kalp ritmi uyarıları gibi özellikler de bulunacak.

Batarya konusunda çok fazla bir iyileştirme beklenmiyor. Selefine göre pil kapasitesinde çok küçük geliştirmeler tahmin ediliyor. En büyük ebattaki model (47 mm) muhtemelen en yüksek pil kapasitesine sahip olacak, 600 mah'ı aşabilir. Söz konusu şarj süresi olduğunda Garmin'den ötesi yalan 🙂

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,653
Yine olmadı.! Kendi ürettiği cpu kullandığı tüm mobil cihazlarında termal ve verimlilik sorunları vardı.
Peki ne değişti.!

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,343
39
Yine olmadı.! Kendi ürettiği cpu kullandığı tüm mobil cihazlarında termal ve verimlilik sorunları vardı.
Peki ne değişti.!
Genellikle donanım iyileştirmesi yapılıyor yeni modellerde; yeni işlemci, daha parlak ekran, yeni gps chipset, varsa bir önceki modellerde bulunan sorunların giderilmesi gibi benzeri iyileştirmeler yapılıyor. Mesela Apple Watch 3 ile 8'i yan yana koysalar, hangisinin yeni model olduğunu seçmek zor. Tasarım nerdeyse bire bir aynı.

Bahsettiğin şikayetler Samsung'un kulağına gittiyse, termal sorunları çözerler diye umut ediyorum. Duruma göre bakarsın artık 🙂

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,343
39
Pil işi bence olmayacak. :kiskis
Ölçüm doğruluğunda bir numarası var mı Samsung'un?
Pil işini nasıl çözemiyorlar ben de anlamış değilim. Hele Apple beni çok şaşırtıyor, elinde devasa bir bütçe, teknoloji ve ar-ge imkanı var.

Yeni bir dedikodu var mesela, yeni çıkacak Apple saatin ekran parlaklığı 1.000 nit'ten 2.000 nit'e çıkacakmış. Çok gereksiz bir şeye yatırım yapıyor, 1.000 nit zaten yeterli. Onun yerine batarya süresine odaklanmalı.

Samsung'un ölçüm doğruluğu genel olarak yeterli. Interval tipi idman yapılacaksa (vücut geliştirme, fitness gibi) o zaman bir Apple ya da Huawei kadar doğruluk sunamıyor maalesef, mecburen harici nabız bandı gerekli.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Pil işini nasıl çözemiyorlar ben de anlamış değilim. Hele Apple beni çok şaşırtıyor, elinde devasa bir bütçe, teknoloji ve ar-ge imkanı var.

Yeni bir dedikodu var mesela, yeni çıkacak Apple saatin ekran parlaklığı 1.000 nit'ten 2.000 nit'e çıkacakmış. Çok gereksiz bir şeye yatırım yapıyor, 1.000 nit zaten yeterli. Onun yerine batarya süresine odaklanmalı.

Samsung'un ölçüm doğruluğu genel olarak yeterli. Interval tipi idman yapılacaksa (vücut geliştirme, fitness gibi) o zaman bir Apple ya da Huawei kadar doğruluk sunamıyor maalesef, mecburen harici nabız bandı gerekli.
Uyku ölçümü, nabız ve kalori ölçümü yeterli.
Kalori ölçümünden kastım da bisiklet sürmek.
Vücut geliştirme de kullanmaya üşenirim zaten.
Genelde sporu yapmaya odaklanırım. :kiskis
Hatta spor sırasında müzik bile dinlemem, müzik değiştirmekle uğraşamam.
Olması gereken sürede bitirmeye bakarım sadece. :sirit

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,343
39
Uyku ve kalori konusunda sorun yok ama bisikletten kastın dış mekanda bisiklet kullanmaksa, sarsıntıdan dolayı nabız doğruluğu etkilenebilir. İşin kötü tarafı Samsung saatler harici nabız sensörlerine bağlanmıyor. Ama yine de sana yeterli olur diye düşünüyorum. Huawei GT 3 daha iyi bir seçenek olsa da, telefon Samsung ise saati de aynı marka alman daha iyi olur 🙂

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Müzik olmadan spor asla olmaz müzik şart :haha1

Geri
Üst Alt