Samsung Crystal 43" 43TU8500 UHD 4K Smart TV vs LG NanoCell 43" 43NANO796NE UHD 4K Smart TV

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Adem Helvacı Adem Helvacı Umut Barış Umut Barış O kadar büyük bir heves ile TV'yi almaya gitmiştim ki, hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Gitmediğim mağaza kalmadı, LG 43NANO796NE 43" hiçbir yerde bulamadım.

Bu yüzden de ailemin önerisi Vestel 43UA9800 UHD 4K TV'den yana oldu diyebilirim ama ürün hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim. En azından diğer ürünler hakkında sayenizde bilgi sahibiydim ve içime de sinmişti..

Sayın Adem Helvacı Adem Helvacı ne yapmalıyım sizce? Vestel 43UA9800 için 4.799TL fiyat verdiler, almaya değer mi? Panel IPS mi? VA mı? Direct Led mi? Edge Led mi? Hiçbir bilgiye ulaşamadım. Ben 43" IPS Panel+Direct Led TV istiyorum ama Vestel 43UA9800 hangi özelliklere sahip bilmiyorum. Lütfen yardımcı olabilir misiniz? :(
43UA9800 LG IPS- BOE Display (genelde IPS) diye belirtilmiş;

D Çevrimdışı

Damla Serim

Yeni Üye
25 Tem 2021
10
34

43UA9800 LG IPS- BOE Display (genelde IPS) diye belirtilmiş;

1.5 GB Ram'a sahip sanırsam çok üzücü bir durum, ortalama 4.8k ya TV alıyoruz ve 1.5 GB Ram'i var saçma değil mi? Bugün mağaza da yetkili kişi bu ürünü öve öve bitiremedi hatta 2021 model olduğunu söyledi internetten araştırdım 2020 model olduğunu öğrendim. :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623

1.5 GB Ram'a sahip sanırsam çok üzücü bir durum, ortalama 4.8k ya TV alıyoruz ve 1.5 GB Ram'i var saçma değil mi? Bugün mağaza da yetkili kişi bu ürünü öve öve bitiremedi hatta 2021 model olduğunu söyledi internetten araştırdım 2020 model olduğunu öğrendim. :)

Carrefour SA / Çiçek Sepeti / İnce Hesap
Vestel promotörü olabilir.
Teknoloji mağazalarında her markanın bir satış temsilicisi bulunur.
Samsung'un da, LG'nin de mevcuttur.
Sattıkları cihaz başına prim alırlar.
Dolayısıyla başka bir gün gittiğinizde de LG'nin temsilcisi size Samsung'u yerebilir.
Bu iş ülkemizde böyle maalesef.

Bahsettiğiniz LG modeli internette satışta mevcut ancak satıcılar ne kadar güvenilirdir onu bilemem.

D Çevrimdışı

Damla Serim

Yeni Üye
25 Tem 2021
10
34

Vestel promotörü olabilir.
Teknoloji mağazalarında her markanın bir satış temsilicisi bulunur.
Samsung'un da, LG'nin de mevcuttur.
Sattıkları cihaz başına prim alırlar.
Dolayısıyla başka bir gün gittiğinizde de LG'nin temsilcisi size Samsung'u yerebilir.
Bu iş ülkemizde böyle maalesef.

Bahsettiğiniz LG modeli internette satışta mevcut ancak satıcılar ne kadar güvenilirdir onu bilemem.

Evet internette ismini hiç duymadığım bazı satıcılar bu ürünü satmakta ama online alışveriş ne kadar güvenilir bilmiyorum.

LG 43UN74006LB 43"
• İnce Hesap 4.699TL
• CarrefourSA 4.799TL
• Çiçek Sepeti 4.999TL

Bu üç ürün de Sanal Mağaza da satışa sunulmuş ama güven duyup alınabilir mi bilmiyorum? CarrefourSA Mağaza da satıyor olsaydı en azından gidip gözümle görüp alabilirdim ama böyle bir imkan sağlıyor mu bilmiyorum?

Ailem Vestel Satış Sorumlusu'nun söylediklerine epey aldandı diyebilirim. 2020 olan bir ürünü 2021 yılı diye ısrarla satmak istediği için güven kırıklığı yaşadım ve moralim bozuldu ne yapacağıma dair hiçbir fikrim de yok inanın ne yapsam bilemiyorum. ??

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Mağaza yetkilisi, hele ki o markanın yetkilisi Allah Bir diyorsa ona dahi inanmayın zira dinleri imanları mal satmaktır, sizin kullanım alanı - amacı konforunuz vs gibi dertleri yoktur onların.

Onlar malı satsın primi kapsın derdinde o yüzden size ne dediler ise he he deyin geçin.

5bintl para verip aldığınız tv de donanım yeterliliği tartışılır lakin yine de sınıfına göre kötü tv değildir.

Bir lG Samsung mühendislilk ve kalitesi beklemeyin. Pandemi koşullarında üretilmiş tv lere de ne marka olursa olsun temkinli yaklaşın.

D Çevrimdışı

Damla Serim

Yeni Üye
25 Tem 2021
10
34
Mağaza yetkilisi, hele ki o markanın yetkilisi Allah Bir diyorsa ona dahi inanmayın zira dinleri imanları mal satmaktır, sizin kullanım alanı - amacı konforunuz vs gibi dertleri yoktur onların.

Onlar malı satsın primi kapsın derdinde o yüzden size ne dediler ise he he deyin geçin.

5bintl para verip aldığınız tv de donanım yeterliliği tartışılır lakin yine de sınıfına göre kötü tv değildir.

Bir lG Samsung mühendislilk ve kalitesi beklemeyin. Pandemi koşullarında üretilmiş tv lere de ne marka olursa olsun temkinli yaklaşın.
Çok doğru diyorsunuz değerli hocam. :) Asıl almak istediğim LG 43NANO796 hiçbir mağaza da bulamadığımız için yerli üretim sevdalısı ailem, Vestel 43UA9800 ve Arçelik A43 B 880 B arasında kararsız kaldı. Benim gözümün içine bakıyorlar, ikisinden birisini seç öyleyse diye.. Sizin değerlerdirmeniz nasıl olur? ?

P Çevrimdışı

prince78 

Yeni Üye
27 Ara 2020
27
47
Adem Helvacı Adem Helvacı Umut Barış Umut Barış O kadar büyük bir heves ile TV'yi almaya gitmiştim ki, hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Gitmediğim mağaza kalmadı, LG 43NANO796NE 43" hiçbir yerde bulamadım.

Bu yüzden de ailemin önerisi Vestel 43UA9800 UHD 4K TV'den yana oldu diyebilirim ama ürün hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim. En azından diğer ürünler hakkında sayenizde bilgi sahibiydim ve içime de sinmişti..

Sayın Adem Helvacı Adem Helvacı ne yapmalıyım sizce? Vestel 43UA9800 için 4.799TL fiyat verdiler, almaya değer mi? Panel IPS mi? VA mı? Direct Led mi? Edge Led mi? Hiçbir bilgiye ulaşamadım. Ben 43" IPS Panel+Direct Led TV istiyorum ama Vestel 43UA9800 hangi özelliklere sahip bilmiyorum. Lütfen yardımcı olabilir

Çok doğru diyorsunuz değerli hocam. :) Asıl almak istediğim LG 43NANO796 hiçbir mağaza da bulamadığımız için yerli üretim sevdalısı ailem, Vestel 43UA9800 ve Arçelik A43 B 880 B arasında kararsız kaldı. Benim gözümün içine bakıyorlar, ikisinden birisini seç öyleyse diye.. Sizin değerlerdirmeniz nasıl olur? ?
43 ua 9800 sakın bulasmayın derim üzülürsünüz bu modelde 3 tv degişim oldu sonunda mahkeme ile iade ettim tv de haraketli sahnelerde resmen çöp lg nano serisinden bakıyorsanız 8 serisinden aşağısını kesinlikle almayın ben Samsung 43tu8500 aldım bana gore hareketli sahne performans ı olsun kanal geçişleri olsun smart ı olsun baya hızlı bu benim görüşüm lg webos a göre 2 kat hızlı diyebilirim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Grundig incelermisin rica etsem. :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Smart beklentiniz varsa Arçelik'e bulaşmayın.
Vestel'de eh işte.
LG yazılım yapsa da paneller öyle değil. (Belli bir serinin altı için.)
Samsung var ikisinde de iş yapan. :kiskis

C Çevrimdışı

Canalp Ürgen

Yeni Üye
12 Nis 2021
1
43
Kişisel yaklaşımım 8500 ağırlıklı olsa da Samsung bizi son bir senedir oldukça üzüyor bunu da unutmamak gerekir.
Ayrıca bir 8500 kullanıcısı smart deneyiminden hoşnut olmadığını, iade edip LG satın aldığını da belirtmiş ondan daha memnunmuş bilginiz olsun.
Bu bilgileri size, kullanıcı deneyimlerinin daha önemli olması nedeniyle paylaşıyorum.

Biz farklı gözle bakarız, bazen bizim için önemli olan sizin için gereksiz hassasiyet olabiliyor.

veya sizin için sorun gibi görünen bizim için gayet normal görünebiliyor o nedenle kullanıcı deneyimi çok önemli.

VA panel olan Samsung yan açılardan izlemek istediğinizde sizi kesinlikle üzer. Dual led olması avantaj gibi görünse de malum teknoloji henüz yeni, getirisi götürüsü tartışılır.

Bu koşullarda özellikle Direct Led ve IPS panel olması nedeniyle kullanıcı profilinize de uyuyor olmasına bağlı size uygun olan model NANO796 diye düşünüyorum.

Adem Helvacı Adem Helvacı
Hocam selamlar, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. ??Türkiye'de gerçekten TV bilgillerine ve mesnetli yorumlara çok az rastlanıyor. Çok sağolun, elinize, emeğinize sağlık. ??Ben de LG Nanocell serisindeen 50Nano796 modelini araştırıyorum. İki sitede panel bilgisi var.

İlkinde S-MVA, ikincisinde VA diye geçiyor.
Bildiğim kadarıyla MVA IPS ve TN arası kontrastı daha iyileşmiş (siyahlar açısından), geniş açıdan izlenebilen bir panel. S-MVA da MVA'nın daha gelişmiş versiyonu. Bu durumda 50nano796 modelindeki panel IPs kadar renk dorğuluğu ve yanlardan izleme olanağı sağlar mı?
Bir de Sony KD-49XH8196 ve KD-49X7055 modelleri için ne dersiniz? Sony eski Sony değil haklısnız ama güzel bir indirim var özellikle 49XH8196 modelinde.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt