Samsung Çamaşır Makinesi

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Merhaba arkadaşlar mevcut makinemi iade ettim yeni makine arayışına girdim Adem abimizinde tavsiyesi üzerine samsung'a yöneldim kendisininde bu konuda değerli bilgilerini bekliyorum yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler linkte ki ürün için yorum yaparsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Samsung tum beyaz esyalarini gonul rahatligiyla alabilirsiniz.

istisna : Bulasik makinasinda yuksek programli almayin. tercihen analog ekrenli tercih edin.

dijital ekranin oldugu kisimlar nem-buhar kacaklari nedeniyle oksitleme yapiyor.

klimalarini almayin alumunyim kondenserlidir uzun vadede aluminyum sorunlara gebedir.
don bakirada mubarek millet hem janjanli hemde stabil calisan klima kullansin.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Samsung tum beyaz esyalarini gonul rahatligiyla alabilirsiniz.

istisna : Bulasik makinasinda yuksek programli almayin. tercihen analog ekrenli tercih edin.

dijital ekranin oldugu kisimlar nem-buhar kacaklari nedeniyle oksitleme yapiyor.

klimalarini almayin alumunyim kondenserlidir uzun vadede aluminyum sorunlara gebedir.
don bakirada mubarek millet hem janjanli hemde stabil calisan klima kullansin.

Linkte ki makine nasıl sizce birde samsung'un servislerinden çok şikayet olduğunu duydum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Linkte ki makine nasıl sizce birde samsung'un servislerinden çok şikayet olduğunu duydum.
Urun nekadar cok satilirsa sikayet okadar artar bu normaldir. Bu durum urunun hatali olduğu anlamida gelemez misal.?

Adana samsung servisindeyim
Bir adam girdi iceriye elinde elektrik supurgesi
kardesim makinaniz cekmiyordu simdide çalışmıyor dedi

servis tanidik olunca yanimda aciverdi.
toz haznesi tikabasa dolu motora giden
emis nozulunada poset kapatmis.
emis yapamayan motor haliyle yanacaktir.

servis dayi bu makinayi niye temizlemediniz.
deyince.

kardesim bize torbasiz supurge diye sattilar cevabini aldi.

buyur burdak yak. simdi bu dayimiz
markayi sagda solda karalamayacak mi.?

linkte urune birazdan bakar bilgi veririm

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Samsungtan da vazgeçtim ben en iyisi bildiğim marka olan bosch grubundan sasmayayim dengesiz yük kontrolü en iyi olan makinelerden.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Yorumlarda sesli çalıştığı yazıyor. İyide indirim yapmışlar ama...

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Profilo cmg100dtr modelini 2200 liraya aldım bayiden nette daha ucuzdu ancak horoz lojistiğin vurdumduymaz tavırları yüzünden netten almaktan vazgeçtim.

Y Çevrimdışı

yazilimcionline

Yeni Üye
2 Eki 2018
39
36
Samsung çamaşır makinesi almayın, aldırmayın da. Yeni serilerinin alayı hatalı üretim. İnsanlar aldıktan sonra araştırıyor ve şikayetleri o zaman görüyor maalesef. Ben de araştırırken kapak itme sorunu diye bir şey hiç bilmiyordum başıma gelince öğrendim. Her türlü farklı çamaşır yıkamamızda kazan ileri geri haeket ediyor saçma şekilde ve kapağa vuruyor sürekli.

Kapak vurma şikayeti diye arayınca samsung markalı bir sürü şikayete ulaştım. Eski alt modellerde bile varmış ama en çok yeni ve kocaman kapaklı olan ve yüksek kg olan ürünlerde çok var. SAnırım iki tane amortisör koyup geçiştirdikleri için oluyor. Benimki 2022 sonunda çıkan WW11BBA046ABAH modeli.

Ne meşhur ekonomik köpükleri görüyoruz ne de kazan yerinde sabit duruyor, sabitten kastım amotisörler salınımı absorbe edemiyor.

Kısacası artık samsung çamaşır makinesi önerilmez.

Yetkili servis işi ise tam bir dolandırıcı mantığına dönmüş. Geliriz ama 250 lira ateşlemeniz lazım deniyor sorun bulamazsak ve genelde sorun bulunmuyor ne hikmetse. 30 senelik makinede olmayan kazan salınımı bunda var. Yıkarken sessiz ama sıkarken dizel motor gibi, sıkmaya geçme aşaması ise çekiç gibi ses var. Ama servise göre bu normalmiş. Kardeşim üretim hatası olan ürünü sen bildirmek zorundasın. Senin işin o, firmaya feedback yapacaksın ki tasarım değişsin. Normal diye diye geçiyorlar bu kronik sorunu. Fabrikada sorunsuz model herhalde diye sürekli üretiyor.

Kısacası Türkiyedeki adı yetkili ama bilgisiz işinden bezgin insanlar sayesinde kıytırık yetkisiz servisler gibi hizmet vermesinden dolayı hep olumlu geri dönüş varmış gibi lanse edilliyor. Hep kullanıcı hatalı.

Az çamaşır atma, çok da atma, şunu bununla atma bunu da şununla atma. Makineye çamaşır atarken soğuk terler döküyoruz acaba makinenin zoruna mı gider diye :) Ulan böyle bir anlayış mı olur ? Nevresim programında sadece nevresim attık diyoruz ama çok atmadık diyoruz. İşte bak ondan diyor, ama nevresimler 5 parça biraz da yastık kılıfı var, su çekince zaten 11kg olacak diyoruz. Bir şey diyemiyor.

Hem bu amortisörler salınımı absorbe edemeyecekse ne diye takılıyor ? TEk parça ürün atılmaz eyvallah, bir kot bir tshirt atılmaz eyvallah, üniversite okuduk, teknik okul da okuduk cahil değiliz. Ama bizi aptal yerine koyan servisler yüzünden deliriyorum her seferinde.

Yine dediğim gibi, bir süre samsung makine almayın arkadaşlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Samsung çamaşır makinesi almayın, aldırmayın da. Yeni serilerinin alayı hatalı üretim. İnsanlar aldıktan sonra araştırıyor ve şikayetleri o zaman görüyor maalesef. Ben de araştırırken kapak itme sorunu diye bir şey hiç bilmiyordum başıma gelince öğrendim. Her türlü farklı çamaşır yıkamamızda kazan ileri geri haeket ediyor saçma şekilde ve kapağa vuruyor sürekli.

Kapak vurma şikayeti diye arayınca samsung markalı bir sürü şikayete ulaştım. Eski alt modellerde bile varmış ama en çok yeni ve kocaman kapaklı olan ve yüksek kg olan ürünlerde çok var. SAnırım iki tane amortisör koyup geçiştirdikleri için oluyor. Benimki 2022 sonunda çıkan WW11BBA046ABAH modeli.

Ne meşhur ekonomik köpükleri görüyoruz ne de kazan yerinde sabit duruyor, sabitten kastım amotisörler salınımı absorbe edemiyor.

Kısacası artık samsung çamaşır makinesi önerilmez.

Yetkili servis işi ise tam bir dolandırıcı mantığına dönmüş. Geliriz ama 250 lira ateşlemeniz lazım deniyor sorun bulamazsak ve genelde sorun bulunmuyor ne hikmetse. 30 senelik makinede olmayan kazan salınımı bunda var. Yıkarken sessiz ama sıkarken dizel motor gibi, sıkmaya geçme aşaması ise çekiç gibi ses var. Ama servise göre bu normalmiş. Kardeşim üretim hatası olan ürünü sen bildirmek zorundasın. Senin işin o, firmaya feedback yapacaksın ki tasarım değişsin. Normal diye diye geçiyorlar bu kronik sorunu. Fabrikada sorunsuz model herhalde diye sürekli üretiyor.

Kısacası Türkiyedeki adı yetkili ama bilgisiz işinden bezgin insanlar sayesinde kıytırık yetkisiz servisler gibi hizmet vermesinden dolayı hep olumlu geri dönüş varmış gibi lanse edilliyor. Hep kullanıcı hatalı.

Az çamaşır atma, çok da atma, şunu bununla atma bunu da şununla atma. Makineye çamaşır atarken soğuk terler döküyoruz acaba makinenin zoruna mı gider diye :) Ulan böyle bir anlayış mı olur ? Nevresim programında sadece nevresim attık diyoruz ama çok atmadık diyoruz. İşte bak ondan diyor, ama nevresimler 5 parça biraz da yastık kılıfı var, su çekince zaten 11kg olacak diyoruz. Bir şey diyemiyor.

Hem bu amortisörler salınımı absorbe edemeyecekse ne diye takılıyor ? TEk parça ürün atılmaz eyvallah, bir kot bir tshirt atılmaz eyvallah, üniversite okuduk, teknik okul da okuduk cahil değiliz. Ama bizi aptal yerine koyan servisler yüzünden deliriyorum her seferinde.

Yine dediğim gibi, bir süre samsung makine almayın arkadaşlar.
Merhaba geçmiş olsun. Bu konuyu araştırıp çözüm, alınmış aksiyonlar öğrenmeye çalışacağım.

Y Çevrimdışı

yazilimcionline

Yeni Üye
2 Eki 2018
39
36
Merhaba geçmiş olsun. Bu konuyu araştırıp çözüm, alınmış aksiyonlar öğrenmeye çalışacağım.

Telekkürler hocam. Gerçekten canım sıkkın, yani derdini yetkili servise anlatamamak can sıkıyor. Diyorum ki eski makinem amortisör bozukken yapardı aynısını, kendim değiştirdim düzelmişti. Sıfır makine neden bu kadar kazan sallar, aynı şekilde çamaşır atıyoruz diyoruz. Bu makineler böyle diyor. E ne anladım o zaman 15 16 bin tl bir makineye para vermeye ?

Sıkma esnasında bir de vibrasyon vuruntu sesi var. Sanki amortisör segmanlarında boşluk varmış gibi bir ses geliyor. Ağır çekim video da eklemiştim görsellere, kazan hareketi 1400 devirde normal gözüküyor ya da 1200 de fakat arka planda bir vırr vır vır vır diye ses var. Bu da sanki eski tip bir makine çalışıyormuş gibi ses çıkartıyor kafa şişiriyor. Yani aradan 1 sene falan geçer ortaya çıkar böyle bir ses, ha dersin ki amortisörlerde problem oldu. Ama daha salı günü kuruldu makine. Aynı çamaşırlar varken bir sıkma sesli iken diğer sıkma sessiz ooluyor. Videolar aşağıdaki linkte.

Yani kazanın sağa sola sallanması normal, sıkmada biraz ses olması da normal, kabul edilebilecek sınırlar dahilinde olacak bir ses olsa ses etmicem ama sanki bir problem var gibi arka planda bir vuruntu sesi var sürekli. Aynı çamaşır da 3 durulama yaparken biri böyle sessli iken bazen biri hiç sessiz olarak sıkılıyor sanki kazan boşmuş gibi. Bu da demek oluyor ki, amortisör denge sağlarken ses çıkarıyor ve fazla salınan bir parça var gibi. Ama tabi servise dert anlatırken ben senin videona değil kendi gördüğüme bakarım diye terslediği için problemler çözülmüyor hiç :)

Zaten kapak itme problemi de cabası. Kazanın arkası ağır basıyor da sürekli alttan ileri doğru itiyor gibi. Tasarımsal hatadan kaynaklı gibi düşünüyorum ben 11kg makinelerde ama umarım ufak bir müdahele ile düzelebilecek bir sorundur. Çünkü makinenin tipini de yıkamasını da çok sevdim ve ilk defa samsung aldım. :)

Bir de merak ettiğim, kuru kilo değil de ıslak kilo olarak max 11 yüklenebilir deniyor. Zaten programa göre değişiyor o yükler de. Ama kg hesabı yapınca 2kg çamaşır çok az oluyor ya da 11kg çamaşır. Bu sefer de az çamaşır attınız o yüzden balans yapıyor diyorlar :) 5 tane nevresim 4 tane yastık kılıfı attık ses yaptı işte, sıktıktan sonra da nemli ağırlığı 6 kg geldi bunların. Tam ıslak hali 11kg dur muhtemelen. Daha elimden ne gelebilir ki :)

Bugün tekrar servis gelecek bakalım, merkeze mail atmıştım yönlendirdiler ama yerel servis arayınca, geliriz ama 250 liranızı alırız dedi. Sinirle bekliyorum şimdi :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri