Samsung Çamaşır Makinesi Kazan Vurması

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
İşte sizin gibiler yüzünden hiç kimseye yardım etmek istemiyorum. Bilgi işlemciyim diyor, 25 yıllık servise iş öğretmeye kalkıyor. Kardeş o zaman çamaşır makinesini yan koyalım, yanlamasına koyalım, nasıl olsa alakası yokmuş. Yani ben size işinizi öğretmeye kalkıyor muyum bilgi işlem öyle yapılmaz böyle yapılır diyor muyum? Bu konularda ne zaman uzman oldunuz? Kaç tane makine söküp taktınız? İnsanımız niye böyle yahu? Size artık cevap vermeyeceğim. Hayatta bol şans.
hehe klasik servisçi lafı :) sizin gibileri kusura bakmayın cebimden çıkartırım. Size göre klima da vakuma da gerek yok dersiniz.25 yıllık deneyim olsa ne olur herşey hergün değişiyor kafalar 25 yıl öncesinde kaldıktan sonra bir şeye yaramıyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
lafım size değil servislerin geneli alışmış milleti sövüşlemeye , tabi tüketici olarak ,farklı bir alanda çalışsa da bilsek de bilmesek de bir şey demiyeceğiz. Herşeyin en doğrusunu servis bilir. Kusura bakmayın o dünya bitti artık.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
makine kazan vurur abi sizin banyo yamuk ,abi nevresim tek yıkanmaz, bornoz tek yıkanmaz. Klima ısıtmaz abi dışarısı çok sooğuk, klima ısıtmaz abi kapıyı açık bırakmışsınız. Geçin artık bunları kötü malın servisi olmakta zor ama en azından tüketiciye samimi olun, dürüst olun.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
arkadaşa vestel klima için gelen servis abi güle güle kullan ancak 10 sene kullanırsın demişler ağızlarına sağlık :)

Z Çevrimdışı

zubizaretta

Aktif Üye
3 Mar 2023
100
49
Eskiden eğitimli bilgili ve tecrübeli insana bi saygı vardı. Sırf okumuş olduğu için "hocam" denirdi insanlara. Şimdi öyle bir hale geldik ki, meslek erbabına bile "sen ne anlarsın, seni cebimden çıkarırım" filan gibi lafları bu kadar rahat edebiliyor internette iki video izleyenler. Bu ülke bu kafayla ancak geri gidebilir. Yerinde bile sayamaz. Gerçekten yazık. Size bu anlayışı öğreten aşılayan bu ülkenin eğitim sistemi midir, aile midir, nedir bilmiyorum. Ama büyük bir eğitim ve kültür yanlışı olduğu ortada. Ben sizin gibi haddimi aşıp size ders vermeye kalkmayacağım. Koskoca adamsınız. Bu güne kadara böyle gelmişsiniz. Bundan sonra değişecek değilsiniz. Keşke gençler sizin gibi yetişmese...

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Eskiden eğitimli bilgili ve tecrübeli insana bi saygı vardı. Sırf okumuş olduğu için "hocam" denirdi insanlara. Şimdi öyle bir hale geldik ki, meslek erbabına bile "sen ne anlarsın, seni cebimden çıkarırım" filan gibi lafları bu kadar rahat edebiliyor internette iki video izleyenler. Bu ülke bu kafayla ancak geri gidebilir. Yerinde bile sayamaz. Gerçekten yazık. Size bu anlayışı öğreten aşılayan bu ülkenin eğitim sistemi midir, aile midir, nedir bilmiyorum. Ama büyük bir eğitim ve kültür yanlışı olduğu ortada. Ben sizin gibi haddimi aşıp size ders vermeye kalkmayacağım. Koskoca adamsınız. Bu güne kadara böyle gelmişsiniz. Bundan sonra değişecek değilsiniz. Keşke gençler sizin gibi yetişmese...
Her şey okumakla olmuyor hocam dışarıda okumuş bir şey bilmeyen bir sürü insan var. Lafım size değil kesinlikle , servisler ustalar sadece en doğrusunu kendilerini bildiklerini düşünmeleri yanlış. Ben de ustayım ama gittiğim her yerde önce şikayeti dinlerim, görüş sorarım, ne istenileni sorarım aradaki fark ben kamu çalışanıyım maddi beklentim yok yapılan işten.Ancak görüyoruz ki servisler ,ustalar ülkemizin kanayan yarası olmaya devam ediyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,937
Sorunun cihazın terazisi yada ayak ayarları ile ilgisi yok tamamen mühendislik hatası
Makinada mühendislik hatası varsa tüm seride problem var demektir. Böyle bir hatanın gözden kaçacağı sanmıyorum.!
Makina nakliye işlemi sırasında sert darbe almış olabilir. Buna bağlı olarak kazan-saç gövde de çalışırken olmaması gereken titreşimler meydana geliyor olabilir.

Z zubizaretta meebbe meebbe,

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,937
Nereden anladınız siz mi çözdünüz, içini mi açtınız, servis mi geldi tekrar, fabrikadan mı aradılar??????
Sorun neymiş açıklasanız herkes faydalansa?
Üretim hatası olmuş olsa tüm seriyi toplamak zorunda kalırlardı. Nakliye aşamasında yaşanan bir sorun olduğunu düşünüyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Makinada mühendislik hatası varsa tüm seride problem var demektir. Böyle bir hatanın gözden kaçacağı sanmıyorum.!
Makina nakliye işlemi sırasında sert darbe almış olabilir. Buna bağlı olarak kazan-saç gövde de çalışırken olmaması gereken titreşimler meydana geliyor olabilir.

Z zubizaretta meebbe meebbe,
bakılması lazım, genelde Samsunglar da elektronik kart kapağı çıkması,hortum çıkması sonrası böylesi ses sorunları olabiliyor. Büyük hacimli çamaşır makinelerinin genel sorunu malasef bu.Ancak çoğu senaryo da çoğu marka model dengesiz sıkma ile birlikte kazan vurma sesi yapabiliyor.Servisler normal deyip geçiyor haliyle çokta yapabilecekleri birşey yok.Bu anlamda bende 2 tane vestel çamaşır makinesi ile çok uğraştım.Sonrasında tak etti garantisi bitince epey araştırdım gittim servislere sordum çoğu servis abi bizim markadan alma en azından 7 kg üstü garanti veremeyiz derken Siemens servisi abi gözün kapalı 10 kg 1200 devir al kullanılan askı yayı ve amortisörler farklı kesinlikle sarsıntı dengesiz sıkma kazan vurma sorunu yaşamazsın dediler çok şükür dedikleri gibi çıktı.Maşallah diyeyim 🧿

Benim kızgınlığım servislerin en azından dürüst olması gerekir son gelen vestel servisindeki tanıdık abi.Kardeşim 50 kere de amortisör değiştirsek vestel 9kg makinelerin çoğunda olduğu gibi kazan vurma sorununu tam anlamıyla gideremiyoruz deyince ben ikna oldum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Üretim hatası olmuş olsa tüm seriyi toplamak zorunda kalırlardı. Nakliye aşamasında yaşanan bir sorun olduğunu düşünüyorum.
öyle birşey olsaydı vestel sanırsam çamaşır makinesi üretimini sonlandırırdı hocam ama ne gerek var servislere müşteri temsilcilerine öğretmişler tek bornoz atılmaz,nevresim toplar ses yapar, ayaklar dengeli sizin banyo yamuk.😂😀 niye tüm seriyi toplasınlar ki.😀

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Sorun çözülmüş ,sevindim ama nasıl olduğunu da yazsaydın keşke, en azından nasıl bir hata olduğunu öğrenmiş olurdum :alala

Geri
Üst Alt