Samsung Çamaşır Makinesi Kazan Vurması

E Çevrimdışı

enessevgi

Yeni Üye
28 Şub 2023
9
25
Dün kurulumunu yaptırmış olduğum wd12tp34dsx model numaralı çamaşır makinesi sıkma esnasında vurma sesi yapıyor.Gelen servis üründe hiçbir sorun olmadığını yaşanan durumun normal olduğunu kullanma kılavuzunu okumamızın gerektiğini söyledi.Makina yaklaşık yüzde 40 dolu t-shirt ve pantolon bulunuyor ilgili videoyu ekliyorum.
Ne yapmalıyım sizce böyle bir durum yaşayan oldu mu?

IMG_20240507_154127.jpg

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Samsung için normal bir durum benim eski vestel böyleydi.Şükür siemens aldım traktör gürültüsünden kurtuldum.Tek bornoz havlu , nevresim ne atarsak atalım maşallah sıfır vurma ve sallanma.Dengeleme noktasında körük lastiği sesi oluyor oda sadece 10 sn sürüyor.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,107
43
Kasalar daralıyor devirler 1000 üstüne çıkınca ses oluyor. 1000 devirde sıkma yapabiliyorsanız bir de öyle deneyin.

Z Çevrimdışı

zubizaretta

Aktif Üye
3 Mar 2023
100
49
Cihazın üzerinde bulunduğu zemine tam olarak su terazisi yardımı ile düz yerleştirilmesi lazım. Malum eğer köşe duvara filan konuluyor ise bazen mimari kaynaklı sıkıntılar yüzünden makine sanki bir miktar yana yatıkmış gibi yerleşiyor. İşte o zaman köşeye uzaktaki ayakları bir miktar yükselterek makineyi kütleçekimsel düzlemde (bu nası bi laf yahu :) ) paralel hale getiriyorlar. Çamarşır makineleri "havada askıda duran" (yaylar yardımı ile) kazanların bir metal kutu içerisine konulmasından başka bir şey değil. Motorun kendisi de zaten kazana montajlı halde. O yüzden yana yatık makine demek kazanın yan duvara yaklaşması demek.

Makine yeni olduğu için tabandaki amortisörlerin sağlam olduğunu farz ediyorum. Çünkü onlar da eskimiş ise kazan aşırı sallanacaktır.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
kazana vurma sorunu ayak ayarıyla çözülemez tamamen mühendislik hatası. Naparsanız yapın düzelmiyor en azından ben düzeltemedim şuana kadar.BSH grubundan özellikle 10 kg 1200 devir öneriliyor.

Son düzenleme:
Z Çevrimdışı

zubizaretta

Aktif Üye
3 Mar 2023
100
49
kazana vurma sorunu ayak ayarıyla çözülemez tamamen mühendislik hatası. Naparsanız yapın düzelmiyor en azından ben düzeltemedim şuana kadar.BSH grubundan özellikle 10 kg 1200 devir öneriliyor.
Selamlar. Bu kadar iddialı olduğunuza göre meslektaşız demektir. Ayak ayarını göz ardı eden çok usta görüyorum gittiğim evlerde. Siz de onlardan birisiniz sanırım. Tabi her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır, olabilir. Ama bari kurulum yaparken bu konuya dikkat edin lütfen. Su terazisi olmadan kurulum yapmayın. Bu da bir meslektaşınız olarak benim sizden ricam olsun.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
Selamlar. Bu kadar iddialı olduğunuza göre meslektaşız demektir. Ayak ayarını göz ardı eden çok usta görüyorum gittiğim evlerde. Siz de onlardan birisiniz sanırım. Tabi her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır, olabilir. Ama bari kurulum yaparken bu konuya dikkat edin lütfen. Su terazisi olmadan kurulum yapmayın. Bu da bir meslektaşınız olarak benim sizden ricam olsun.
hocam ben servis değilim üniversitede bilgi işlemciyim. Terazileme işlemi önemli ancak kazana vurma nın terazi ile alakası yok aşırı eğiklik olmadığı sürece.Zaten servisler makineler arkaya eğik kuruyorlar detarjan çekmecesinden zamanla akıntı olmasın diye.Ben kendi vestelim de ve benden yardım isteyen eş dostta terazileme ile kazana vurma dengesiz sıkma olayının çözüldüğünü görmedim.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,448
32
ayak ayarı olmazsa gezer zaten makine okadar da değil yani en kötü servis ayak ayarını yapıyor zaten ama demek istediğim makine 1 cm eğik diye kazana vurmaz ,dengesiz sıkma yapmaz.

Z Çevrimdışı

zubizaretta

Aktif Üye
3 Mar 2023
100
49
İşte sizin gibiler yüzünden hiç kimseye yardım etmek istemiyorum. Bilgi işlemciyim diyor, 25 yıllık servise iş öğretmeye kalkıyor. Kardeş o zaman çamaşır makinesini yan koyalım, yanlamasına koyalım, nasıl olsa alakası yokmuş. Yani ben size işinizi öğretmeye kalkıyor muyum bilgi işlem öyle yapılmaz böyle yapılır diyor muyum? Bu konularda ne zaman uzman oldunuz? Kaç tane makine söküp taktınız? İnsanımız niye böyle yahu? Size artık cevap vermeyeceğim. Hayatta bol şans.

Geri
Üst Alt