Samsung beyaz eşya önerir misiniz?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bir spor klübünün İstanbul sözleşmesi üzerinden siyasete karışmasını eleştirmeyenler, imamın - ki sadece imam değil, İslam hukukunda Prof olan bir hocanın ekonomi hakkında yorum yapmasını eleştiriyor. Lütfen iki yüzlü olmayalım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Konuyu açan arkadaşa gelince, 1 yıldır Samsung çamaşır makinesi kullanıyoruz. Biz memnun kaldık. Tavsiye ederim.
İstanbul sözleşmesi bir insan hakları meselesidir siyasi bir olay değildir. İslam hukuku profesörü olmak hala ekonomi üzerinde yorum yapma hakkını vermez ki hükümet kanadından bile eleştiri geldi. Eleştirmek en tabi haktır ama iki yüzlü olmakla suçlamak hakarettir.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Bir spor klübünün İstanbul sözleşmesi üzerinden siyasete karışmasını eleştirmeyenler, imamın - ki sadece imam değil, İslam hukukunda Prof olan bir hocanın ekonomi hakkında yorum yapmasını eleştiriyor. Lütfen iki yüzlü olmayalım.
Fenerbahçe bu ülkenin en çok taraftarı olan klüplerindendir. Sivil toplum kuruluşudur. terör örgütünün yıkmaya çalıştığı bir kaledir. Fenerbahçe Klübü yıllardır formasında HeForShe, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi logosunu taşımaktadır. Kadınların katledilmesi üzerine duyarlılık gösterip beyan vermiştir. Bunu birçok sivil toplum kuruluşu yapmıştır. Bu kuruluşların görevleride böyle duyarlı davranışlardır. İstanbul Sözleşmesi reddi siyasi değildir. İktidar partisi içinde ve destekçileri içinde pek çok kişide bunu savunmaktadır. O zaman sizin mantığınızla Mühendislik fakültesinde Prof. olan hocalarımızda din üzerine beyanat verebilirler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Adem abi. Faizin bir toplumu tüketen ve imkanların ilk elverdiği anda tamamen kaldırılması gereken, toplumun merkezine yerleştirilmiş ve insanların hayatlarını tüketen bir bela olduğunu ifade etmek, ekonomi hakkında beyanat vermek midir?
Faiz olmadan bankacılık sistemi ilerlemez. Faiz kiradır.
Faizsiz bankacılık imkansızdır.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Merhaba,

2 sene önce aldığımız Samsung buzdolabından memnunuz. Bulaşık makinesi hakkında bilgim yok fakat yukarıda başkasına ürettirdiği yazılmış.

Çamaşır makinesi konusunda tavsiyem; imkan ve yer varsa, çamaşır ve kurutma makinesini ayrı almanız..

Diğer konuya gelirsek, zaten bu ülke de herkes kendi işini layıkıyla yapsa ve kendi uzmanlık alanı hakkında malumat verse, bilgilendirme yapsa idi, muhtemelen çok farklı yerlerde olurdu güzel ülkem.. siyasetçi din satıyor, din adamı ekonomi satıyor, ekonomist siyaset satıyor, bilim adamı hayal satıyor... ne oluyor? samsungun başkasına yaptırıp sattığı bulaşık makinelerinde olduğu gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor deyip konuyu buraya bağlayayım :tara Eyyy Samsung, işine bak kardeşim!

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir spor klübünün İstanbul sözleşmesi üzerinden siyasete karışmasını eleştirmeyenler, imamın - ki sadece imam değil, İslam hukukunda Prof olan bir hocanın ekonomi hakkında yorum yapmasını eleştiriyor. Lütfen....

Konuyu açan arkadaşa gelince, 1 yıldır Samsung çamaşır makinesi kullanıyoruz. Biz memnun kaldık. Tavsiye ederim.
Konu içerisinde geçen ''Faiz ile mücadele etmesi gereken DEVLET 'in Ekonomi yöneticileridir. İmam, Müezzin, Belediye başkanları, TV yorumcuları değil '' mesajımı görmezden gelerek cımbızlama yapanların konuya müdahil olması anlamsız. Lütfen..

Bu mantıkla gidersek ben şurada kalkıp din konusunda bu cahil halim ile hiç utanmadan ''Kuranı kerim kadına şiddeti onaylamıştır'' derim zira Nisa suresi der ki ;

''Allah’ın, (iki cinse) birbirinden farklı özellik ve lütuflar bahşetmesi ve mallarından harcama yapmaları sebebiyle erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudurlar. Sâliha kadınlar Allah’a itaatkârdır; Allah’ın korumasına uygun olarak, kimsenin görmediği durumlarda da kendilerini korurlar. (Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.''

Eee ne oldu şimdi? Bu satırları ben mi yazdım? Yooo Gözümle görüp kendim okuduğum kutsal kitabımızda yazıyor.

Demek ki aslında Allah zaten kadınları dövmemizi onaylamış ve hatta emretmiş ve bunu hangi koşullarda yapmamız gerektiğini söylemiş. Hatta dövme faslına geçmeden evvel onlarla yatmayarak cezalandırmamız gerektiğini belirtmiş ki bildiğim kadarı ile bu durum güzel ülkemdeki kadınların büyük çoğunluğu için bir ceza değil lütuf şu günlerde :kiskis

O zaman ne yapıyoruz? Hiiiiç camilere falan gitmeye gerek yok dostlar, ben her ne kadar merakımdan ötürü bu ayeti kitabımızda okumuş olduğum için hatırlıyor, biliyor olsam da, bilmeyenler için elinde cep telefonu olması yeterli günümüz koşullarında. Arama motoruna ''Kuranda kadına dayak'' diye yazın zaten karşınıza çıkartıyor. Namaz nasıl kılınır yazın öğretiyor, Abdest nasıl alınır anlatıyor, Hacca nasıl gidilir zekat nasıl verilir, İslamın şartları İmanın şartları ve aklınıza ne geliyorsa zaten her şeyi anlatıyor. O halde aslına bakarsanız ülkede bu kadar imama müezzine de boşuna para ödüyoruz. Bana ne veriyor ki bu şahıslar? Nasıl bir katkı sunuyor kendi siyasi fikirlerini bana empoze etmeye çalışmaktan başka ne iş yaparlar? Ben bu TİP ler yüzünden 4 yıldır camiye gitmiyorum efendi. Neden? Allah'ın emirlerini bana anlatıp İslam'ın güzel ahlakından bahsetmek yerine siyasi propaganda yapan hükumet memurlarını dinlememek için.

Konumuza dönersek, yukarıdakilerin tamamı nedir? YORUM denir buna. Kendisini UZMAN ilan eden bir cahilin, bir .ok biliyormuş gibi süslü püslü cümlelerle yazdığı YORUM dur bunlar.

Peki bu konuda ahkam kesmek benim haddime mi? Benim DİN konusu ile ilgili bir eğitimim, akademik kariyerim, uluslararası araştırmam, tezim, makalem var mı? YOK. O zaman ne cüretle bu konuda halkı yönlendirici şekilde beyanlarda bulunabiliyorum?

Fakat siz de haklısınız zira güzel ülkemde buna gerek yok. Neden? Yahu ben şu ilkokul mezunu cahil halimle istesem gidip Cumhurbaşkanı olabiliyorum. O zaman tez antitez makale makara tukara ne gerek var ki bunlara? Etrafında biraz kitle toplayabildiysen eğer, onları mürit ilan edersin, kendini de bir .ok sanırsın tamam oldu bitti, İstediğin yerde istediğin beyanı verirsin bunun adına da fikir özgürlüğü dersin, hem de fikrini belirttiği için cezaevinde yatan binlerce insanın olduğu güzel ülkemde.

Yani işine geldiği yerden alıp yazan kardeşim o işler öyle değil. Sana Yasak bana Yasal mantığı ile buraya kadar.

İşte bu nedenle diyorum ki İMAM EFENDİ İŞİNE BAKSIN.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Konu hakkında herhangi bir tecrübem yok maalesef, konu dışındaki tartışılan şey için çok şey var yazacak ama çoğunluk yazmış ben de beğendim...

* * *

Yanlışa yanlış diyemeyen, doğruyu sevemeyen insanların her zaman olduğu gibi konuyu kıçından anlamış olduğunu bir kez daha gördüm...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Beyaz eşyada Yabancı marka takıntısı nedir ? anlamıyorum Samsung LG Bosch gibi markaların sadece logoları var eskisi gibi kaliteli sağlam mal üreten firma kalmadı bunların yedek parçaları logosu var dıye çok pahalı oluyor
Beyaz eşya olarak yılların tecrübesi kalitesi tartışmasız Türk malı olan Arçelik-Beko ve bunların alt markalarını alırım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba,

2 sene önce aldığımız Samsung buzdolabından memnunuz. Bulaşık makinesi hakkında bilgim yok fakat yukarıda başkasına ürettirdiği yazılmış.

Çamaşır makinesi konusunda tavsiyem; imkan ve yer varsa, çamaşır ve kurutma makinesini ayrı almanız..

Diğer konuya gelirsek, zaten bu ülke de herkes kendi işini layıkıyla yapsa ve kendi uzmanlık alanı hakkında malumat verse, bilgilendirme yapsa idi, muhtemelen çok farklı yerlerde olurdu güzel ülkem.. siyasetçi din satıyor, din adamı ekonomi satıyor, ekonomist siyaset satıyor, bilim adamı hayal satıyor... ne oluyor? samsungun başkasına yaptırıp sattığı bulaşık makinelerinde olduğu gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor deyip konuyu buraya bağlayayım :tara Eyyy Samsung, işine bak kardeşim!
:kiskis

Matematik.jpg

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Beyaz eşyada Yabancı marka takıntısı nedir ? anlamıyorum Samsung LG Bosch gibi markaların sadece logoları var eskisi gibi kaliteli sağlam mal üreten firma kalmadı bunların yedek parçaları logosu var dıye çok pahalı oluyor
Beyaz eşya olarak yılların tecrübesi kalitesi tartışmasız Türk malı olan Arçelik-Beko ve bunların alt markalarını alırım
türk malı diye bir sürü ürününü aldım arçelik bekonun hepsinde made ın pcr yazıyor bu türk malı takıntısından vazgeçin artık hiç biri gerçek türk malı değil.ya çinde üretilme yada dışardan parçalar geliyor burda montajlama.

samsung bulaşık makinası aldım ondada made ın pcr yazıyor.yani çinlilerin hastalığı ürünleri herşeyi dört bir yanımızı sarmış durumda.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi ne olursa olsun bir mühendislik kalite farkı var.

Bu durum bizim mühendis kardeşlerimizin kötü veya yetersiz olmasından değil, önlerine ÖNCE BÜTÇE koyup sonra da üretilmek isteneni o bütçeye sığdırması beklenmesinden kaynaklanan durum.

Bizim ülkemizde ne yazık ki tüm güç pazarlama departmanlarının elindedir.
Ellerindeki en büyük koz ''Böyle olmazsa bu malı satamam' kozudur.
Durum böyle olunca yıllarca mühendislik okumuş olan üretim müdürleri, iki yıl pazarlama okumuş toynakların elinde kuklaya dönüyor.

Pazarlama şunu sunar yerli markalarda (Yıllarca bu örneği binlerce kere yaşadık)
''... bey kusura bakmayınız lakin Samsung markasının ülkemizdeki pazar payının yıllık genel ortalamasının ürün başına kar marjı üzerinden yapılan hesaplama doğrultusunda bizim bu marka ile mücadele edebilmemiz için onun 1200tl ye sattığı ürünü en azından 1000tl ye satmak zorundayım, yoksa bayiler bizden mal almaz, ben mal satamam, ben satamazsam sizin üretiminiz depolarda bekler ve depolama maliyetlerini yükseltir, bu depolama maliyeti yerine retim maliyetini düşürüp aradaki farkı depolama maliyetine ekleyip ortaya çıkan geliri şımarık bayilerimizin kaprislerini yerine getirmekte kullanabiliriz ve böylece ben bayiye istediğim kadar mal satıp yıllık kotamı doldurup primimi alabilirim''

Dikkat ederseniz yukarıdaki senaryoda depolama maliyetinden elde edilen avantaj yine de üretim kalitesine aktarılmadı.

Satış sonrası hizmet kesin/olası hizmet değerleri de hesaplanır (Kesin olanlar lojistik ve servisin kurulum hizmet maliyetleridir, Olası olanlar ise olası arıza durumunda servisin vereceği hizmetlerin ortalama bedelidir) tüm hesaplamalar sonrası bizim mühendisimizin önüne sallıyorum 749tl bütçe koyulur ve ''Bu bütçeye bu makineyi SIĞDIR'' denir.

Üretim kanadı ise normalde 4cm kullanması gereken izolasyonu 2cm, normalde 1.1mm kullanması gereken sacı 0.8mm, normalde 1mm kullanması gereken kablo kesitini 0.75mm, normalde cm2 başına 17gram kullanması gereken polipropilen miktarını 14gram, normalde 60watt kullanması gereken motor yerine 50watt motor, normalde 3 amortisörlü üretmesi gereken makineyi 2 amortisör kullanarak üretir ve kendisinden bekleneni yapar.

Sonuç odaklı bakarsak eğer ikisi de çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi. Ancak kalite odaklı yaklaşırsak..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
türk malı diye bir sürü ürününü aldım arçelik bekonun hepsinde made ın pcr yazıyor bu türk malı takıntısından vazgeçin artık hiç biri gerçek türk malı değil.ya çinde üretilme yada dışardan parçalar geliyor burda montajlama.

samsung bulaşık makinası aldım ondada made ın pcr yazıyor.yani çinlilerin hastalığı ürünleri herşeyi dört bir yanımızı sarmış durumda.
yazar çinde 2007 de fabrika satın almışlardı 2020,de sattılar çin,de yatırım yapıyorlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri