Samsung 860 EVO 500 GB SSD 543 TL!

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Benzer fiyatlara Kingston A2000de bulunabiliyor kullanılacak cihaz destekliyorsa öneririm fiyatına göre çok iyi SSD. TLC + DRAM miktarıda iyi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ama SATA alınacaksa güzel fiyatmış. 750 ve 850 EVO yu sırasıyla 4 ve 3 yıldır kullanıyorum ikiside hala canavar gibi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Benzer fiyatlara Kingston A2000de bulunabiliyor kullanılacak cihaz destekliyorsa öneririm fiyatına göre çok iyi SSD. TLC + DRAM miktarıda iyi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ama SATA alınacaksa güzel fiyatmış. 750 ve 850 EVO yu sırasıyla 4 ve 3 yıldır kullanıyorum ikiside hala canavar gibi

NVME güzel fakat IOPS da önemli.
Büyük boyutlu dosyalar dışında pek farkını hissedemiyorum NVME'nin.
KC2000 var bende de.
860 EVO'yu satıp almıştım.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
NVME güzel fakat IOPS da önemli.
Büyük boyutlu dosyalar dışında pek farkını hissedemiyorum NVME'nin.
KC2000 var bende de.
860 EVO'yu satıp almıştım.
Hocam bende 850 EVO dan Crucial P1 e geçtim aslında A2000 alacaktım ama uyguna görünce aldım QLC olmasına rağmen performans kötü değil fazla doldurmadıkça diski. A2000 hakkında gayet güzel şeyler duydum bence aynı paraya NVME varsa ve sistem uyumluysa NVME almak daha mantıklı çok bariz fark olmasada yine biraz etkiliyor akıcılığı ve disk üzerinde işlemleri. Burada önemli faktör TLC veya QLC bence çok makul fiyatlara bulmadıkça QLC'yi uzak durmak gerek. Hem yazma ömrü hemde hız olarak dezavantajlı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri