Samsung 55RU7400 vs Grunding 58GCU8900B

B Çevrimdışı

Bkryvz53

Yeni Üye
20 Tem 2019
9
31
Değerli forum üyeleri başlıktan da anlayacağınız üzere böyle bir ikilemde kaldım. Samsung 5.200 Lira iken Grunding 4.600 Lira. Sizce 600 Lira farka Samsung almaya değer mi? Her ikiside VA panel, aralarında Samsung lehine olmak üzere wi-fi direct, web tarayıcı gibi farklar var ama açıkçası TV'den internete girmeyeceğim. Grunding 147 cm iken Samsung 140 cm. Grunding'de tek ölü piksel de dahi değişim garantisi var. Grunding 3 yıl garanti sunarken Samsung 2 yıl garanti sunuyor. Teknik servis konusunda Samsung öyle zannediyorum ki LG kadar gaddar değildir. Ne dersiniz 600 lira farka değer mi?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
A Ado herzaman samsungu ayrı tutar ikisinin arasında samsung diyeceğini düşünüyorum.
şahsi görüşüm ise nedense bana arçalik üretimleri çamur gibi geliyor bi soğukluk var sanki

B Çevrimdışı

Bkryvz53

Yeni Üye
20 Tem 2019
9
31
Yanıtınız için teşekkür ederim hocam.

Açıkçası, beyaz eşyalarda yıllarca hep Arçelik kullandık. Teknik servis konusunda hiç sıkıntı çekmedik çünkü teknik servis ihtiyacı bile doğmadı. Ama tabii buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ürünler öyle zannediyorum ki TV' ye kıyasla daha dayanıklı ürünler.

TV konusunda Arçelik'e güvenip güvenilmeyeceği konusunda ise hiçbir malumatım yok açıkçası. Yani 600 lirada az para değil, siyah performansı olarak Grunding açıkçası beni çok şaşırttı. Görüntü kalitesi olarak Grunding'e güvenmekle birlikte arıza çıkartıp çıkartmayacağı konusunda ne yazık ki bir bilgim yok.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yanıtınız için teşekkür ederim hocam.

Açıkçası, beyaz eşyalarda yıllarca hep Arçelik kullandık. Teknik servis konusunda hiç sıkıntı çekmedik çünkü teknik servis ihtiyacı bile doğmadı. Ama tabii buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ürünler öyle zannediyorum ki TV' ye kıyasla daha dayanıklı ürünler.

TV konusunda Arçelik'e güvenip güvenilmeyeceği konusunda ise hiçbir malumatım yok açıkçası. Yani 600 lirada az para değil, siyah performansı olarak Grunding açıkçası beni çok şaşırttı. Görüntü kalitesi olarak Grunding'e güvenmekle birlikte arıza çıkartıp çıkartmayacağı konusunda ne yazık ki bir bilgim yok.
servis olarak arçelik yine dediğin gibi güvenilir, sonuçta türkiyede en çok ağı olan vestel arçelik bosh gibi yaygın yoktur. ama samsung gerçek televizyon diyebiliriz. he şu ada var smart kullanmayacağım diyorsunuz o zaman samsunga da çok gerek kalacağını sanmıyorum
istersen şu forumu : https://tavsiyeforumu.com/konu/televizyon-tavsiyesi-ana-konu.927/page-324#post-101815 sondan başa doğru biraz kontrol et adonun verdiği tavsiyelere yoğunlaş model bazlı fiyat da bakarsın hangisi uygunda öyle yaparsın :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt