Samsung 55QN90B Alındı. Ölü Pixeller var.

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Arkadaşlar Samsung 55QN90B TV yi aldım. Bugün servis kurdu ama yetişmedi mesai bitti. İncelemediler. Sonra geliriz siz inceleyin biz bi daha geldiğimizde imzalatırız dediler. Ben inceledim.
Bulutlanma ışık sızması falan yok.

5 tane ölü piksel var 4 ü çok küçük farklı yerlerde hep. 1 azıcık büyük Bitişik piksel gibi ama çerçeve köşesine çok yakın. Resimleri altta paylaşırım. Uzaktan izleyince hiç belli olmuyor.

Arkadaşlar şimdi bu Ölü pikseller için değişim isteyip uğraşmaya değer mi? Yoksa yeni gelecek TV de de bunların olma ihtimali var. Hiç uğraşmıyayım mı? Siz olsanız ne yapardınız?

IMG_20230325_1744577b0d099bb236fcaa.jpg

IMG_20230325_174446ee6b81fe8ea8d738.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Işık sızması, bulutlanma olmaması sevindim ama ölü piksel olması can sıkıcı.

Gözüme batmıyor yada seçilmesi zor diyorsanız kullanın gitsin.
Takıntılıyım parasını verdim sorunsuz cihaz istiyorum derseniz cihaz değişime gider.
Gelen cihazda ışık sızması olmayacağının garantiside yok.

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Işık sızması, bulutlanma olmaması sevindim ama ölü piksel olması can sıkıcı.

Gözüme batmıyor yada seçilmesi zor diyorsanız kullanın gitsin.
Takıntılıyım parasını verdim sorunsuz cihaz istiyorum derseniz cihaz değişime gider.
Gelen cihazda ışık sızması olmayacağının garantiside yok.
Hocam inan bilmiyorum ne yapayım? Dediğin gibi kaç kere ürün değişen de var. Sıkıntısı çözülmeyende.

Samurai Unforgotten

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Hocam inan bilmiyorum ne yapayım? Dediğin gibi kaç kere ürün değişen de var. Sıkıntısı çözülmeyende.

Samurai Unforgotten
Senin evde 2 tane daha televizyonun mevcut. Dolayısıyla değişim aşamasında cihazdan mahrum kalmayacaksın. Bu şekilde kullanabilirim, gözüme batmaz diyorsan devam et fakat ben senin yerinde olsam, kusursuz bir cihaz gelene kadar sürekli iade ederdim.

Mesela bunu gönderdin, yenisi geldi diyelim. Yenisinde ölü piksel yok ama ışık sızması var, yine değiştirmeni söylerdim. Müşteri olarak bu senin hakkın. Çünkü bu modelde ışık sızması ve bulutlanma olmamalı, bu cihaz markanın amiral gemisi modeli. IPS panelde olabilir, ucuz tv'de olabilir fakat bunda olmamalı.

Satın almayı Vatan'dan, web üzerinden yapmıştın değil mi ? İnternet üzerinden satın aldığın zaman iadeler daha kolay oluyor. İstersen önce direkt Vatan ile iletişime geç, yenisini göndersinler.

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Televizyon mu alıyorsun paranla bela mı alıyorsun belli değil. Değişim istesen yeni gelen sorunsuz olacak mı belli değil. Bir de en iyisini alıyorsun, böyle. :sopa1
Aynen öyle hocam çok para versen de bişey değişmiyor. Piyango gibi ya çıkarsa.

Senin evde 2 tane daha televizyonun mevcut. Dolayısıyla değişim aşamasında cihazdan mahrum kalmayacaksın. Bu şekilde kullanabilirim, gözüme batmaz diyorsan devam et fakat ben senin yerinde olsam, kusursuz bir cihaz gelene kadar sürekli iade ederdim.

Mesela bunu gönderdin, yenisi geldi diyelim. Yenisinde ölü piksel yok ama ışık sızması var, yine değiştirmeni söylerdim. Müşteri olarak bu senin hakkın. Çünkü bu modelde ışık sızması ve bulutlanma olmamalı, bu cihaz markanın amiral gemisi modeli. IPS panelde olabilir, ucuz tv'de olabilir fakat bunda olmamalı.

Satın almayı Vatan'dan, web üzerinden yapmıştın değil mi ? İnternet üzerinden satın aldığın zaman iadeler daha kolay oluyor. İstersen önce direkt Vatan ile iletişime geç, yenisini göndersinler.
Mağazadan aldım hocam aynı fiyata yapınca.
Evde 2 gün izleyip bakayım. Gözüme nasıl gelecek.
Servis gelirse de durumu servis raporuna yazıp Samsungla iletişime geçeceğim bakalım ne diyecekler?
Samsung dan yana bir şansımı deniyeyim diyorum.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

cix2005

Yeni Üye
10 Nis 2023
1
56
güle güle kullanın hocam. rica etsem panelin ads mi va mı olduğuna bakabilir misiniz? bende almayı düşünüyorum da.
hocam şu youtube videoda, 1:45 dakikasında nasıl anlaşıldığı gösteriyor. ekrana parmakla dokunduğunda flashlanma oluyorsa VA, olmuyorsa ips veya ads paneldir
va ads ips (youtube Link)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri