Samsung 55mu7400 ekranda siyah şerit sorunu ...

S Çevrimdışı

srkan.clk

Yeni Üye
8 Eyl 2019
25
Herkese kolay gelsin cihazda reset sorunu vardı devamlı smart yazıp kapanıyordu besleme kartı denendi düzelmedi arıza panelden kaynaklı çıktı 2-3 adet cof değişti cihaz çalışır hale geldi şimdi ise sol tarafta 1 adet dikey siyah şerit var var panel tamiri yapan ustamız arızanın anakart kaynaklı olduğunu söyledi t-con olmadığı için direk anakart ile birleşiyor lvds kabloları şerit olan cofa voltaj fazla geliyor diye belirtti hiç başıma gelmedi böyle bi arıza sizden yorumlarınızı bekliyorum ...

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

srkan.clk

Yeni Üye
8 Eyl 2019
25
Keşke o dikey çizginin gerçekte neden yapılamadığını (Karbon atığı vs) makul şekilde izah edip ''Paranızı aldım ama bu kadar oluyor yapacak bir şey yok'' diyebilseydi. İstesem şimdi masamdan kalkıp size test alanında çalışan 40'' Samsung, yeni yaptığım tv yi gösterseydim, Dikey çizgi kaldı bir tane çünkü karbon atığı oluşmuş, Elektroliz kaynaklı bu çürümede panel ustasının da elinden bir şey gelmez. Ben tüketicime ''Durum bu, bu şekilde kullanırım derseniz yapayım, yoksa iade edeyim'' dedim, Kullanmak istediler, yaptım teste aldım şu an çalışıyor.

Bu ilk defa olan bir durum değil, son kez de olmayacak. Bazı paneller çürüme seviyesi ilerlemiş ise, panel içeriden kesmiş ise TAM olarak kurtulmazlar.

Bunu vatandaşa izah etmek ve seçenek sunmak gerekir.

Kaç lira ödediniz ve Hangi ustamız bu? (Hangi İl) Tanırım belki.

Tekil Dikey çizgilerde tüm sorumluluk COF ve sonrasındadır. Öncesinde değil.

COF öncesi= Besleme kartı, Anakart, Ledler, Şebeke, vs
COF Sonrası= Chip, Chip hatları, Karbon hatlar, Panel.
Adem ustam ücret ödemedim anakart bulup deneyin ondan sonra bakacağız dediler cihazı izliyorum şu an takılan cof tekrar bozuyormuş voltaj farkından dolayı bu şekilde söylendi banada usta ismi vermek istemiyorum sonuçta kötülemek için yazmadım bende başıma ilk defa geldiği için böyle bi arıza sebebiyle bendeki çizgi değil yalnız siyah şerit komple dik şekilde

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tamam yukarıda yazdıklarımı geri alıyorum o halde.

Belirsiz bir durum için yorum yapmış olmayalım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt